D. Motiejūno dažnos ir greitos pražangos nesutrukdė „Spurs“ laimėti Klivlande

NBA čempionate sekmadienio vakarą įvyko dvejos reguliariojo sezono rungtynės. Vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrinęs „San Antonio Spurs“ klubas (47 pergalės ir 34 pralaimėjimai), kuriame jau debiutavo Donatas Motiejūnas, išvykoje susitiko su „Cleveland Cavaliers“ komanda (19/62) ir sutriuškino aikštės šeimininkus 112:90 (24:24, 38:22, 17:17, 33:27).

Donato Motiejūno vieta „Spurs“ drabužinėje.<br> Twitter nuotr.
„Raptors“ nugalėjo „Heat“ ekipą. <br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

2019-04-08 00:23, atnaujinta 2019-04-08 00:29

28-erių metų 213 cm ūgio D.Motiejūnas aikštėje pasirodė likus žaisti beveik 6 minutes (5:50), kai pakeitė austrą Jakobą Poeltlą, o „Spurs“ tuo metu įtikinamai pirmavo 99:73.

D-Mo pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškiai, 0/2 baudų metimai), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, bet net 4 sykius prasižengė.

Nugalėtojams LaMarcusas Aldridge‘as pelnė 18 taškų (13 atk. kam.), DeMaras DeRozanas, latvis Davis Bertanis ir Pattrickas Millsas – po 14, o Brynas Forbesas – 13 taškų.

Klivlando ekipoje išsiskyrė Brandonas Knightas ir Collinas Sextonas (po 16 taškų), kroatas Ante Žižičius (14 tšk., 6 atk. kam.), turkas Cedi Osmanas (12 tšk., Larry Nance‘as (11 tšk., 10 atk. kam.).

„Spurs“ dėl aukštesnės pozicijos Vakarų konferencijoje konkuruoja su „Los Angeles Clippers“ (80 rungtynių, 47/33) ir „Oklahoma City Thunder“ (79, 46/33) ekipomis.

„Thunder“ naktį iš sekmadienio į pirmadienį baigs savo dvikovą su „Minnesota Timberwolves“ (79, 36/43).

Iki reguliariojo sezono pabaigos „Spurs“ lieka du turai.

„Cleveland Cavaliers“ (19/62) – „San Antonio Spurs“ (47/34) – 90:112 (24:24, 22:38, 17:17, 27:33).

„Cavaliers“: Brandonas Knightas ir Collinas Sextonas po 16, Ante Žižičius 14, Cedi Osmanas 12, Larry Nance‘as 11 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 18, DeMaras DeRozanas, Davis Bertanis ir Pattrickas Millsas po 14, Brynas Forbesas 13, Donatas Motiejūnas 2 taškai.

Kitose sekmadienio vakaro rungtynėse antrąją poziciją Rytų konferencijoje užsitikrinęs „Toronto Raptors“ klubas namuose žaidė su paskutinį kelialapį į atkrintamąsias dar medžiojančia „Miami Heat“ ekipa (38/41) ir įveikė varžovus rezultatu 117:109 (25:26, 25:31, 28:22, 25:24, 14:6) po pratęsimo.​

Be „Heat“ į atkrintamąsias tai pat taikosi „Orlando Magic“ (80, 40/40), „Brooklyn Nets“ (80, 40/40) ir „Detroit Pistons“ (79, 39/40) kolektyvai.

Pascalis Siakamas ir Normanas Powellas pelnė po 23, Kawhi Leonardas – 22, Danny Greenas – 21 (7 jų – per pratęsimą), O.G.Anunoby ir Serge'as Ibaka – po 12, o Toronto ekipa pranoko varžovus iš Majamio ketvirtą kartą iš eilės šį sezoną.

Dwyane'as Wade'as „Heat“ komandai, kuri pralaimėjo rekordinį ketvirtąjį kartą iš eilės, surinko 21 tašką, Jamesas Johnsonas – 18, Dionas Waitersas – 17, Justise'as Winslow – 15, o Hassanas Whiteside'as – 14.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo lygu 103:103 ir paskutinę ataką rengė „Heat“, bet J.Johnsono ir Bamo Adebayo metimai buvo netaiklūs.

Per papildomą laiką geriau jau sekėsi „Raptors“ (14:6).

„Toronto Raptors“ (57/24) – „Miami Heat“ (38/42) – 117:109 (25:26, 25:31, 28:22, 25:24, 14:6), – po pratęsimo.​

„Raptors“: Pascalis Siakamas ir Normanas Powellas po 23, Kawhi Leonardas 22, Danny Greenas 21, O.G.Anunoby ir Serge'as Ibaka po 12, Marcas Gasolis 8 (10 atk. kam.), Kyle'as Lowry 5 (9 rez. perdav.),  Fredas VanVleetas 3 taškai.

„Heat“: Dwyane'as Wade'as 21, Jamesas Johnsonas 18, Dionas Waitersas 17, Justise'as Winslow 15, o Hassanas Whiteside'as 14, Goranas Dragičius 9, Bamas Adebayo 7, Kelly Olynykas 6, Rodney McGruderis 2 taškai.