Karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojęs O. Kaminskis vedė „Telšius“ į pergalę NKL mače dėl bronzos

„Telšių“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse dėl trečioasios vietos po dramatiškos kovos 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) įveikė Palangos „Kuršius“ ir iškovojo bronzos medalius.

„Telšiai“ iškovojo NKL bronzos medalius.<br> D.Lukštos nuotr.

NKL

Apr 13, 2019, 3:32 PM, atnaujinta Apr 13, 2019, 4:41 PM

Tai – istorinis pasiekimas telšiškiams, nes šio miesto klubui iki šiol dar nebuvo pavykę iškovoti NKL medalių.

Telšiškiai nuo pirmųjų minučių šovė į priekį ir po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą – 26:14.

Vis dėlto, išvakarėse pusfinalyje dėl traumos savo lyderio Jaleno Riley netekę palangiškiai, nesutriko ir, antrajame kėlinyje laimėję atkarpą 11:4, sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 34:37.

Po pertraukos Povilo Šakinio auklėtiniai stabilizavo padėtį ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo aštuonių taškų pranašumą – 60:52.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai nesudėjo rankų ir, likus šešioms minutėms iki rungtynių pabaigos, Tautvydas Paliukėnas tolimu metimu sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 62:64.

Lemiamomis minutėmis „Telšiai“ suaktyvino gynybą ir, laimėję atkarpą 6:1, susigrąžino apčiuopiamą pranašumą – 70:63.

T.Paliukėnui, likus pusantros minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, dvitaškiu metimu pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (66:70), tačiau kitoje atakoje Ernestas Bružas smeigė tritaškį (73:66) ir įtvirtino telšiškių pergalę.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo Ovidijus Kaminskis. Puolėjas pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą ir per 31 minutę pelnė 28 taškus (11/15 dvitaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

„Kuršių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Aidas Viskontas. Gynėjas per 39 minutes pelnė 16 taškų (6/11 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau 10 sykių suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Rezultatas:

„Telšiai“ – „Kuršiai“ – 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) .

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 28 (+33 naud. bal.), Juozas Balčiūnas, Deividas Rasys (8 atk. kam.), Ernestas Bružas ir Mindaugas Norkus po 8, Laurynas Kaveckis 7, Ignas Razutis, Vilius Pocius ir Tomas Rimša po 2 taškus.

„Kuršiai“: Aidas Viskontas 16, Spenseris Mitchellas 14, Tautvydas Paliukėnas 12, Taurantas Tamošiūnas 9, Matas Jucikas 7, Mykolas Dieninis ir Tomas Miškinis po 4 taškus.

„Snaiperio“ konkurso nugalėtoju tapo Kauno KTU ekipos gynėjas J. Kigas

NKL „Snaiperio“ konkurso nugalėtoju tapo Kauno KTU ekipos gynėjas Julius Kigas. Krepšininkas finale surinko 18 taškų ir lemiamu taikliu metimu aplenkė 16 taškų surinkusį Klaipėdos „Neptūno-Akvaservio“ krepšininką Nojų Mineikį.

Pirmajame etape geriausias buvo N.Mineikis, surinkęs 21 tašką. Airido Giedraičio ir Vaidoto Pečiuko sąskaitoje buvo po 19 taškų, o J.Kigo – 18.

Šie krepšininkai pateko į pusfinalį, kuriame J.Kigas ir N.Mineikis surinko po 18 taškų ir pateko į finalą, o už lemiamos kovos borto liko po 17 taškų surinkę A.Giedraitis ir V.Pečiukas.

„Svarbiausia yra tai, kaip pataikai pirmuosius kelis metimus. Jeigu jie įkrenta, tuomet iškart įgauni pasitikėjimo ir atsiriša rankos. Finale, turint 13 taškų ir dar daug metimų, po kelių netaiklių pradėjau jausti įtampą. Visgi vienas įkrito, nors kamuolys išslydo iš rankų, todėl žinojau, kad paskutinis tikrai įkris“, – kalbėjo snaiperių konkurso nugalėtojas J.Kigas.