EUROLYGA

Eurolygos skaičiai: slapti „Real“ ginklai, antri „Fenerbahce“ namai ir „Barcelona“ siaubas

Naujus lyderius atradęs Madrido „Real“ tapo pirmuoju į Eurolygos finalo ketvertą patekusiu klubu, vienas žemiausių turnyro krepšininkų griovė „Barcelona“ planus, Nando De Colo laimėjo prancūzišką dvikovą Vitorijoje, o Stambulo „Fenerbahce“ lyg namie jautėsi Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Kauno komanda namuose pralaimėjo Stambulo krepšininkams.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno komanda namuose pralaimėjo Stambulo krepšininkams.
Daugiau nuotraukų (18)

2019-04-25 06:24

Tai antradienį ir trečiadienį nutiko per vyrų krepšinio Eurolygos ketvirtfinalio trečiąsias rungtynes.

0. Antradienį ir trečiadienį šeimininkai nelaimėjo nė vienerių rungtynių. Kauno „Žalgiris“ nusileido Stambulo „Fenerbahçe“ 57:66, Atėnų „Panathinaikos“ – Madrido „Real“ 82:89, Vitorijos „Baskonia“ – Maskvos CSKA 77:84, „Barcelona“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 68:102.

1. Po trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių teisę žaisti finalo ketverte užsitikrino vienas klubas – čempiono vardą ginantis „Real“. Jis laimėjo seriją prieš „Panathinaikos“ komandą sausu rezultatu 3:0.

Kitose trijose serijose rezultatu 2:1 pirmauja „Fenerbahce“, CSKA ir „Anadolu Efes“. Šios trys komandos ketvirtąsias rungtynes žais išvykose.

2. Per „Baskonia“ ir CSKA rungtynes abiejose komandose rezultatyviausiai žaidė prancūzai. CSKA gynėjas Nando De Colo įmetė 28 taškus, „Baskonia“ vidurio puolėjas Vincent‘as Poirier – 19 taškų.

N.De Colo ir jo komandos draugai beveik visas rungtynes kontroliavo situaciją. Maskviečiai pirmajame ir antrajame kėliniuose keliskart įgijo dviženklę persvarą, o „Baskonia“ rezultatą trumpam persvėrė tik ketvirtojo kėlinio pradžioje (65:62 ir 67:65).

Tačiau vos tik svečiams iškilo grėsmė, darbo ėmėsi N.De Colo. Būtent jis dukart lygino, paskui ir persvėrė rezultatą, o iš viso prancūzas per ketvirtąjį kėlinį pelnė 14 taškų.

4. „Fenerbahce“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje jaučiasi kaip namie ir joje laimėjo visas ketverias rungtynes. „Žalgirio“ arena buvo atidaryta 2011 metais, bet „geltoni-mėlyni“ joje pirmą kartą viešėjo tik 2017 metų kovo mėnesį. Tačiau nuo tada visos „Fenerbahce“ kelionės į Kauną šiai komandai baigėsi laimingai.

„Žalgiris“ savo aikštėje „Fenerbahce“ klubą pastarąjį kartą nugalėjo 2011 metų vasario 16 d. Tai įvyko Kauno sporto halėje.

7. „Real“ į šiuolaikinės Eurolygos finalo ketvertą pateko septintąjį kartą. XXI amžiaus pradžioje „karališkasis“ klubas buvo atsilikęs nuo žemyno lyderių ir porą sezonų net nežaidė Eurolygoje, o į finalo ketvertą pirmą kartą įsiveržė tik 2011 metais.

Tačiau šį dešimtmetį reikalai yra daug geresni – nuo 2011-ųjų finalo ketvertas be Madrido komandos vyko vos dukart (2012 ir 2016 m.). „Baltieji“ keturis kartus pateko į finalą, o 2015 ir 2018 metais tapo Eurolygos čempionais.

8. Per „Barcelona“ ir „Anadolu Efes“ rungtynes abi komandos pataikė po 8 baudos metimus. Tačiau taiklumas skyrėsi kaip diena ir naktis. „Anadolu Efes“ krepšininkai prie baudos metimų linijos stojo vos 8 kartus ir nesuklydo nė karto. Tuo tarpu „Barcelona“ pataikė tik 8 iš 21 baudos metimo.

9. Per abejas antradienį žaistas rungtynes, kuriose pergales išvykose šventė „Real“ ir „Fenerbahçe“, skirtumas nė karto nebuvo didesnis nei 9 taškai.

Tiesa, šių rungtynių siužetai buvo gana skirtingi. Atėnuose per „Panathinaikos“ ir „Real“ dvikovą pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, bet daug ilgiau pirmavo svečiai iš Madrido.

Kaune „Žalgiris“ ir „Fenerbahçe“ pasidalijo rungtynių puses. Iki pertraukos beveik visą laiką pirmavo „Žalgiris“, tačiau 24-ąją min. Stambulo komanda persvėrė rezultatą ir daugiau nė karto neleido kauniečiams išsiveržti į priekį.

Didžiausias panašumas – paskutinėmis minutėmis ir „Real“, ir „Fenerbahçe“, nepaisant gana nedidelio skirtumo, gana tvirtai kontroliavo situaciją ir šeimininkams nepaliko jokios vilties.

12. Facundo Campazzo ir Jeffery Tayloras ketvirtfinalio serijoje pelnydavo po 12,3 taško ir buvo rezultatyviausi „Real“ žaidėjai. Šiedu krepšininkai tapo slaptaisiais Madrido komandos ginklais – iki tol jų indėlis puolant buvo gerokai mažesnis. Reguliariajame sezone F.Campazzo pelnydavo 8,2 taško, J.Tayloras – 5 taškus.

Nauji lyderiai kompensavo Sergio Llullio praradimą. „Real“ veteranas, reguliariajame sezone įmesdavęs 10,6 taško, praleido visą ketvirtfinalio seriją dėl traumos.

17. „Anadolu Efes“ trečiojo kėlinio pabaigoje į „Barcelona“ krepšį įmetė net 17 taškų be atsako. 27-ąją min. Stambulo komanda pirmavo nedideliu 8 taškų skirtumu 64:56, bet svečius į didįjį šturmą pakėlė Barselonos ekipos trenerio Svetislavo Pešičiaus gauta techninė pražanga. Po jos žaidimas 3,5 minutės vyko į vieną krepšį ir „Anadolu Efes“ įgijo lemiamą 25 taškų pranašumą.

18. Į Atėnų olimpinę areną antradienį atėjo daugiau nei 18 tūkst. (18182) sirgalių. Per trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes labai daug žmonių buvo dar dviejose salėse: „Žalgirio“ arenoje – 15517, Vitorijos F.Buesa arenoje – 12837. Gerokai mažesniuose Barselonos „Blaugrana“ sporto rūmuose rungtynes stebėjo 7049 žiūrovai.

34. „Anadolu Efes“ gynėjas Shane‘as Larkinas trečiadienį surinko 34 naudingumo balus ir antrą kartą buvo pripažintas naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku. 26 metų amerikietis per 24 min. pelnė 30 taškų (5/5 dvitaškių, 6/7 tritaškių, 2/2 baudų).

Vienas žemiausių Eurolygos krepšininkų (182 cm ūgio) Sh.Larkinas tapo tikru „Barcelona“ siaubu. Pirmą kartą naudingiausiojo vardas jam atiteko šių metų kovą po reguliariojo sezono rungtynių su ta pačia „Barcelona“.

Būtent tos rungtynės lėmė, kad jas laimėjęs „Anadolu Efes“ įgijo aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje, o Sh.Larkinas tuomet pelnė 37 taškus ir pasiekė šio Eurolygos sezono rezultatyvumo rekordą.

Ketvirtfinalio trečiosios rungtynės (serija iki 3 pergalių).

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahçe“ 57:66. N.Woltersas 15, B.Daviesas 9/ M.Guduričius 17, J.Vesely 10. 15517 žiūrovų. Serija 1:2.

Atėnų „Panathinaikos“ – Madrido „Real“ 82:89. N.Kalathis 17, M.Lojeski 16, D.Thomasas 11, K.Langfordas 10, ... L.Lekavičius 3/ F.Campazzo 16, 10 rez.perd., R.Fernandezas 16, A.Randolphas 14, J.Tayloras 13, G.Ayonas 12. 18182 žiūrovai. Serija 0:3.

Vitorijos „Baskonia“ – Maskvos CSKA 77:84. V.Poirier 19, 15 atk.kam., D.Hilliardas 13, J.Voigtmannas 12/ N.De Colo 28, C.Higginsas 11, W.Clyburnas ir K.Hinesas po 10. 12837 žiūrovai. Serija 1:2.

„Barcelona“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 68:102. A.Hanga 13, K.Kuricas 12, A.Tomičius 11/ Sh.Larkinas 30, V.Micičius ir T.Pleissas po 14, A.Moermanas 13, K.Simonas 11, B.Dunstonas 10, 10 atk.kam. 7049 žiūrovai. Serija 1:2.