Taškų per du kėlinius nepelnęs „Warriors“ lyderis S. Curry galiausiai pribaigė „Rockets“

NBA čempionate į Vakarų konferencijos finalą galiausiai prasimušė Oklando „Golden State Warriors“. Lygos čempionai penktadienį 118:113 (27:28, 30:29, 25:30, 36:26) palaužę „Houston Rockets“ krepšininkus ir pusfinalio seriją laimėjo 4:2.

NBA čempionai „Warriors“ galiausiai įveikė „Rockets“<br> Scanpix. com nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

May 11, 2019, 8:00 AM, atnaujinta May 11, 2019, 8:22 AM

Konferencijos finale penktą sezoną iš eilės  į svarbiausius mačus patenkantys lygos čempionai susikaus su „Denver Nuggets“ ir „Portland Trail Blazers“ poros nugalėtoju. Šių ekipų serijoje prireikė septintųjų rungtynių.

Hjustonas antrus metus iš eilės ir ketvirtą kartą per pastaruosius penkerius metus atsitrenkia į „Warriors“ sieną. Be to, "Rockets" antrą kartą serija pralaimėjo "kariams" savo žiūrovų akivaizdoje: praėjusiame sezone jie Olkando ekipai nusileido septintose serijos rungtynėse.

Mače tarp „Warriors“ ir „Rockets“ ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus 97:97, tačiau tada komandos net tris minutes nepelnė taškų, o pirmoji prabilo „Warriors“.

Pirmiausia pasižymėjo Kevonas Looney, o jau tada 8 taškus paeiliui pelnė Stephenas Curry – 107:102.

„Rockets“ nepasidavė ir po Jameso Hardeno taškų priartėjo iki vieno metimo, tačiau pirmuoju smuiku sužaidė Klay‘aus Thompsono, kuris pelnė tritaškį ir tas pats S.Curry, kuris pasižymėjo baudų metimų serija.

Mačo pabaigoje siautęs S.Curry pelnė 16 iš paskutiniųjų 19 savo komandos taškų. Dar įdomiau tai, kad pirmoje mačo pusėje jis nesugebėjo pasižymėti ir visus 33 savo taškus pelnė po ilgosios pertraukos.

Tai buvo pirmasis kartas per 102 mačus, kai S.Curry pirmoje mačo dalyje nepelnė nė vieno taško.

„Warriors“ šiame mače negalėjo verstis pajėgiausia sudėtimi: komandai nepadėjo ne tik DeMarcusas Cousinsas, bet ir praėjusiame mače susižeidęs lyderis Kevinas Durantas bei krūtinės raumens traumą patyręs Damionas Jonesas.

Šią seriją kol kas galima pavadinti atkrintamųjų desertu. „Warriors“ vienintelė sugebėjo iškovoti pergalę svečioje teritorijoje, o nė vienas serijos mačas nesibaigė didesniu nei šešių taškų skirtumu.

„Warriors“: Stephenas Curry 33 (4/11 tritaškių), Klay‘us Thompsonas 27 (7/13 tritaškių), Andre Iguodala 17 (5 per. kam., 5/8 tritaškių), Kevonas Looney 14 (5 atk. kam., 6/8 dvitaškių), Shaunas Livingstonas 11, Draymondas Greenas 8 (10 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 35 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 6/15 tritaškių, 4 per. kam.), Chrisas Paulas 27 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), P.J.Tuckeris 15 (3/6 tritaškių, 3 per. kam.), Clintas Capela 10 (10 atk. kam.), Ericas Gordonas (4/10 metimų) ir Austinas Riversas po 9.