LKL ketvirtfinalio poros: lengvas grobis „Žalgiriui“ ir intriguojanti kaimynų dvikova

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) prasideda atkrintamųjų metas. Jau antradienį į pirmąją kovą stos keturios LKL komandos. Lrytas.lt siūlo apžvelgti primąsias dvi atkrintamųjų poras.

Daugiau nuotraukų (19)

May 13, 2019, 1:35 PM

„Žalgiris“ – „Dzūkija“

„Žalgiris“

LKL reguliarusis sezonas. Užėmė 1 vietą (32 ir 4). Lyderiai: B.Daviesas (12 tšk.), M.Grigonis (9,3 tšk.), E.Ulanovas (8,7 tšk.), A.White‘as (8,3 tšk., 4,3 atk.kam.) ir N.Woltersas (8,3 tšk., 3,3 rez.perd.).

Kiti turnyrai. Karaliaus Mindaugo taurės finale pralaimėjo „Rytui“ 67:70. Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 8 vietą (15 ir 15), ketvirtfinalyje pralaimėjo Stambulo „Fenerbahçe“.
Praeitis. Į atkrintamąsias varžybas pateko 26-ąjį kartą. Per 24 praėjusias ketvirtfinalio serijas (2012 m. iškart pateko į pusfinalį) „Žalgiris“ laimėjo visas rungtynes. Pernai ketvirtfinalyje nugalėjo „Nevėžį“ 3:0.

„Dzūkija“

LKL reguliarusis sezonas. Užėmė 8 vietą (12 ir 24). Lyderiai: K.Kanteras (16 tšk., 7,3 atk.kam.), E.Brownas (14,3 tšk.), P.Petrilevičius (10,4 tšk., 5,7 atk.kam.), D.Domarkas (9,6 tšk., 3,7 rez.perd.) ir E.Dimša (8,3 tšk., 5,4 atk.kam.).
Kiti turnyrai. Karaliaus Mindaugo taurės aštuntfinalyje pralaimėjo „Skycop“.
Praeitis. Į atkrintamąsias varžybas pateko trečiąjį kartą. Du praėjusius kartus ketvirtfinalyje pralaimėjo „Neptūnui“ (2015 m.) ir „Žalgiriui“ (2017 m.).

Tarpusavio rungtynės

Šį sezoną. LKL reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo visas ketverias rungtynes: 88:75 (namie), 94:65 (svečiuose), 90:75 (svečiuose) ir 100:68 (namie). Nuo „Dzūkijos“ debiuto LKL čempionate (2013 m.) ši komanda pralaimėjo „Žalgiriui“ visas 25 rungtynes.

Praeitis. Šios komandos 2017 m. žaidė ketvirtfinalyje. „Žalgiris“ laimėjo 3:0.

„Lietkabelis“ – „Pieno Žvaigždės“

„Lietkabelis“

LKL reguliarusis sezonas. Užėmė 4 vietą (23 ir 13). Lyderiai: I.Iroegbu (14,1 tšk., 3,1 rez.perd.), P.Valinskas (12,6 tšk., 3,4 rez.perd.), J.Wilsonas (11 tšk., 3,3 rez.perd.), D.Tarolis (9,4 tšk., 4,9 atk.kam.) ir S.Kulvietis (9,3 tšk.).
Kiti turnyrai. Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 58:89 ir užėmė 3 vietą. Čempionų lygos grupėje užėmė 5 vietą (5 ir 9) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.
Praeitis. Į atkrintamąsias varžybas pateko 14-ąjį kartą, tarp jų – 5-ąjį iš eilės. Per praėjusius sezonus laimėjo tik 2 iš 13 ketvirtfinalio serijų (2017 ir 2018 m.). Pernai ketvirtfinalyje nugalėjo „Šiaulius“ 3:1.

„Pieno Žvaigždės“

LKL reguliarusis sezonas. Užėmė 5 vietą (16 ir 20). Lyderiai: Y.Franke (14,3 tšk.), J.Threattas (13,1 tšk., 5,4 rez.perd.), T.Lekūnas (11,2 tšk.), Ž.Skučas (10,1 tšk., 4,8 atk.kam.) ir D.Pena (10 tšk.).
Kiti turnyrai. Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje pralaimėjo „Lietkabeliui“.

Praeitis. Į atkrintamąsias varžybas pateko 8-ąjį kartą. „Pieno Žvaigždės“ nuo pat debiuto LKL čempionate (2011 m.) visus sezonus pateko į atkrintamąsias varžybas ir visus 7 kartus pralaimėjo ketvirtfinalyje. Pernai ketvirtfinalyje pralaimėjo „Neptūnui“ 1:3.

Šį sezoną. LKL reguliariajame sezone šios komandos pasidalijo po dvi pergales, kurias iškovojo namie. Pirmajame rate laimėjo „Pieno Žvaigždės“ 87:81, antrajame – „Lietkabelis“ 94:63, trečiajame – „Pieno Žvaigždės“ 104:99, ketvirtajame – „Lietkabelis“ 89:86. Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje „Lietkabelis“ abu kartus nugalėjo „Pieno Žvaigždes“ 78:68 (svečiuose) ir 104:79 (namie).
Praeitis. Atkrintamosiose varžybose šios komandos dar nebuvo susitikusios.