Visi Š. Jasikevičiaus finalai LKL: pralaimėjo tik tada, kai buvo ne Kaune

Šarūnas Jasikevičius buvo tapęs stabilumo etalonu. Nuo tada, kai vienas geriausių šio amžiaus Lietuvos krepšininkų tapo Kauno „Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu, jo vadovaujama komanda tris kartus žaidė Lietuvos krepšinio lygos finale ir, nors kovojo su skirtingais varžovais, visus tris kartus lemiamą seriją laimėjo tokiu pačiu rezultatu 4:1. Maža to, Š.Jasikevičiaus vyrai visus tris kartus vienintelį pralaimėjimą patyrė per antrąsias serijos rungtynes, kurias žaidė svečiuose.

Š.Jasikevičius triumfavo LKL finaluose atstovaudamas Kauno ekipai, o vienintelį kartą pralaimėjo žaisdamas Vilniuje.<br>LR archyvo nuotr.
Šarūnas Jasikevičius LKL čempionu tapo ir kaip  Kauno „Žalgirio“ žaidėjas, ir kaip treneris.<br>LR archyvo nuotr.
Š.Jasikevičiaus biografijoje yra ir vienas pralaimėtas LKL finalas. 1998-1999 metų sezone profesionalo karjeros pradžioje Š.Jasikevičius vilkėjo „Lietuvos ryto“ aprangą ir su šia komanda finalo serijoje nusileido „Žalgiriui“ 0:3.<br>LR archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

2019-05-30 12:42, atnaujinta 2019-05-30 13:02

Pakartoti tokį patį rezultatą šių metų finale tikrai nepavyks – LKL sutrumpino paskutinę sezono seriją ir dvi stipriausios šalies komandos rungtyniaus tik iki trijų pergalių.

Portale lrytas.lt – speciali rubrika, skirta Lietuvos krepšinio lygos atkrintamosioms varžyboms. Įdomiausi faktai, įvykiai, kuriozai, skandalai – visko būta LKL finaluose per lygos istoriją, prasidėjusią dar 1993-iaisiais.

„Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu Š.Jasikevičius dirba nuo 2016 metų sausio 9 d., kuomet pakeitė iš pareigų pasitraukusį Gintarą Krapiką.

Pradedančiajam krepšinio specialistui tuo metu nereikėjo smarkiai jaudintis dėl komandos rezultatų LKL pirmenybėse, kurių reguliariajame sezone „Žalgiris“ ramiai užėmė pirmąją vietą, o finale susitiko su Dainiaus Adomaičio treniruojamu Klaipėdos „Neptūnu“, pusfinalio serijoje palaužusiu Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Finale žalgiriečiai nelauktai dideliu skirtumu 54:76 pralaimėjo antrąsias rungtynes, kurios vyko Klaipėdoje, bet seriją pabaigė labiau nei užtikrintai – kitas trejas rungtynes laimėjo dar didesniu 24, 24 ir 27 taškų skirtumu.

„Pirmiausiai norėčiau pasveikinti visus sirgalius, savo trenerių štabą, krepšininkus, trenerį G.Krapiką, kuris irgi daug prisidėjo prie šio titulo, – sakė 2016 metų birželio 6 d. pirmą titulą naujame vaidmenyje iškovojęs Š.Jasikevičius. – Laimėjau būdamas krepšininkas, laimėjau būdamas trenerio padėjėjas. Tie titulai nebuvo mažiau svarbūs.

Svarbiausia, kad tapome nacionaliniais čempionais, nes nacionalinis čempionatas yra svarbiausias turnyras. Visur, kur žaidžiau, svarbiausia būdavo laimėti nacionalinį čempionatą“.

Antrąjį vyriausiojo trenerio karjeroje nacionalinio čempiono titulą Š.Jasikevičius iškovojo, kai 2017 metų vasaros pradžioje „Žalgiris“ finalo serijoje pranoko Kazio Maksvyčio treniruojamą Panevėžio „Lietkabelį“.

Kauniečiai tąkart antrąsias serijos rungtynes išvykoje pralaimėjo 83:86, bet po trijų dienų savo aikštėje smogė itin galingai ir sutriuškino varžovus 97:58 (didesniu skirtumu per visą LKL finalų istoriją baigėsi tik vienerios rungtynės).

Trečiąsias ir ketvirtąsias rungtynes „Žalgiris“ laimėjo mažesniu skirtumu, bet, kaip žinia, atkrintamosiose varžybose skirtumas turi nebent psichologinę reikšmę.

„Kaip visada sakau, nėra malonesnio jausmo negu tapti čempionais. Dar smagiau čempionais tapti savo aikštėje. Pabaigėme nuostabų sezoną, kurio metu daugelis žaidėjų padarė didelius žingsnius į priekį. Nėra lengva, kai ateini žaisti ir turi pasiimti taurę. Galbūt tai kišo koją ir paskutinės rungtynės buvo neįdomios ar net prastos, bet noriu pasveikinti komandą ir sirgalius su šiuo titulu“, – kalbėjo Š.Jasikevičius.

Praėjusiais metais per trečiąjį Š.Jasikevičiaus, kaip vyriausiojo trenerio, finalą „Žalgirio“ varžovas buvo Vilniaus „Lietuvos rytas“, kurį treniravo Rimas Kurtinaitis.

Kauniečiai pakartojo dviejų praėjusių serijų eigą: pralaimėjo tik antrąsias rungtynes išvykoje 73:82, o paskui triskart iš eilės nugalėjo nedideliu skirtumu ir aštuntą kartą iš eilės tapo LKL čempionais.

Žalgiriečiams svarbiausia buvo tai, kad jie, kaip ir 2017 metais, pabaigė finalo seriją savo aikštėje. Tą pažymėjo ir Š.Jasikevičius: „Viskas logiška, mes buvome geresni visą sezoną. Vyrai jau labai išsekę, bet svarbiausia, kad sugebėjome pabaigti finalo seriją Kaune. „Lietuvos rytas“ labai gerai pasirengė finalui, vilniečių sportinė forma buvo gera ir jie neturėjo ko prarasti“.

Tris vyriausiojo trenerio pareigose iškovotus LKL čempiono žiedus Š.Jasikevičius pasidėjo prie dviejų tokių pačių apdovanojimų, kuriuos laimėjo būdamas „Žalgirio“ žaidėjas ir trenerio padėjėjas.

LKL čempionu kaip krepšininkas Š.Jasikevičius tapo 2014 metais (tąkart „Žalgiris“ finale įveikė „Neptūną“ 4:2), kaip trenerio G.Krapiko padėjėjas – 2015 metais („Žalgiris“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ 4:0).

Š.Jasikevičiaus biografijoje yra ir vienas pralaimėtas LKL finalas.

1998-1999 metų sezone profesionalo karjeros pradžioje Š.Jasikevičius vilkėjo „Lietuvos ryto“ aprangą ir su šia komanda finalo serijoje nusileido „Žalgiriui“ 0:3.