Krepšinio sekmadienis: apmaudus ALBA pralaimėjimas ir lygybė Italijoje

Berlyno ALBA krepšininkams sekmadienį pritrūko šalto kraujo per pirmąsias Vokietijos lygos finalo rungtynes, o Sasario „Banco di Sardegna“ vėl išlygino Italijos lygos finalo serijos rezultatą.

ALBA ekipa pralaimėjo „Bayern“ klubui, Sasario komanda laimėjo Italijoje.<br> Twitter nuotr.

Jun 17, 2019, 8:25 AM, atnaujinta Jun 17, 2019, 8:29 AM

Vokietijos lyga

Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Miuncheno „Bayern“ – Berlyno ALBA 74:70 (N.Džedovičius 18, D.Barthelis 14/ P.Siva 14, L.Nnoko 12, L.Sikma 10, R.Giedraitis ir D.Waltonas po 7).

Apmaudžios klaidos paskutinėmis rungtynių akimirkomis sutrukdė ALBA krepšininkams laimėti pirmąsias bundeslygos finalo rungtynes.

Nors berlyniečiai žaidė išvykoje, jie jau pirmosiomis minutėmis pribloškė varžovus spurtuodami 11:0 ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo.

ALBA padangė buvo skaidri ir ketvirtojo kėlinio viduryje, kai svečiai vis dar turėjo 8 taškų atsargą 64:56. Vis dėlto labiau patyrusiems „Bayern“ žaidėjams pradėjus lipti ant kulnų, ALBA palūžo.

Berlyno komandos žaidėjai porą kartų paskubėjo mesti iš toli, priešpaskutinę minutę Nnoko Landry už ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga, o paskutinę minutę lemtingas klaidas padarė du puolimo lyderiai Peytonas Siva (likus 30 sek. prasižengė puldamas) ir Luke‘as Sikma (paskutinėmis sekundėmis jo komandai atsiliekant trijų taškų skirtumu nežinia ko įsiveržė į baudos aikštelę).

Žemiau galimybių žaidė ir ALBA puolėjas Rokas Giedraitis. Lietuvis per 29 min. pelnė 7 taškus (2/6 dvitaškiai, 1/2 baudos).

Italijos lyga

Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Sasario „Banco di Sardegna“ – Venecijos „Umana“ 95:88 (R.Thomasas 19, J.Cooley 18/ M.Haynesas 22, A.Daye 16; serija 2:2).

Nors Venecijos komanda ketvirtajame kėlinyje sumažino skirtumą nuo 16 taškų (65:81) iki 3 taškų (88:91 – priešpaskutinę minutę), visą laiką pirmavę Sasario krepšininkai nepalūžo ir paskutinėmis sekundėmis, kai varžovai griebėsi sąmoningų pražangų taktikos, taikliais baudos metimais įtvirtino pergalę.