Krepšinio šeštadienis: M. Kalnietis liko D. Bosto šešėlyje, Italijos čempionu tapo Venecijos klubas

Mantui Kalniečiui ir kitiems Vilerbano ASVEL krepšininkams reikės žaisti penktąsias Prancūzijos lygos finalo rungtynes, o Italijos čempiono vardą šeštadienį susigrąžino Venecijos „Umana“ klubas.

Dee Bostas vedė į pergalę Monaco ekipą prieš Manto Kalniečio atstovaujamą ASVEL, Venecijos klubas – Italijos čempionas.<br> Twitter nuotr.

Jun 23, 2019, 7:03 AM, atnaujinta Jun 23, 2019, 10:28 AM

Prancūzijos lyga

Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Monaco“ – Vilerbano ASVEL 89:81 (D.Bostas 19, L.Jonesas 15, P.Lacombe‘as 14/ D.Nelsonas 18, Ch.Kahudi 15, ... M.Kalnietis 10; serija 2:2).

Prancūzijos čempionai paaiškės per penktąsias finalo rungtynes, kurios bus žaidžiamos antradienį Vilerbane.

Reguliariojo sezono nugalėtojas ASVEL per išvyką į Monaką nesugebėjo pasipriešinti varžovams nė vieneriose iš dvejų rungtynių.

Nors šeštadienį skirtumas buvo daug mažesnis negu ketvirtadienį, kuomet „Monaco“ sutriuškino svečius 35 taškų skirtumu, per ketvirtąsias rungtynes galutinis rezultatas visai neatspindėjo šeimininkų pranašumo.

„Monaco“ nė sykio neleido varžovams persverti rezultato ir tvirtai laikė žaidimo gijas nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Monako ekipoje vėl spindėjo buvęs Kauno „Žalgirio“ gynėjas Dee Bostas, kuris pelnė 19 taškų. 28-ąją min. amerikiečio sąskaitoje tebuvo 6 taškai, bet trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtajame kėlinyje krepšys traukė D.Bosto metamą kamuolį kaip magnetas ir įsisiautėjęs „Monaco“ gynėjas surinko dar 13 taškų.

Labai neužtikrintai žaidęs ASVEL gynėjas M.Kalnietis dažnai mėtė pro šalį, per 15 min. pelnė 10 taškų (1/3 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/2 baudos) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Italijos lyga

Finalo septintosios rungtynės (iki 4 pergalių). Venecijos „Umana“ – Sasario „Banco di Sardegna“ 87:61 (M.Bramos 22, M.Haynesas 21, A.Daye 13/ R.Thomasas 16; serija 4:3).

Ilgos „Serie A“ finalo serijos atomazga buvo gana netikėta. Nors dviem stipriausioms Italijos komandoms reikėjo net septynerių finalo rungtynių, per lemiamą mačą sirgaliai atkaklios kovos nepamatė – triuškinamą pergalę pasiekė ir po metų pertraukos šalies čempionės vardą susigrąžino „Umana“ ekipa.

Naudingiausiu finalo krepšininku buvo išrinktas 31-erių metų metų 211 sm ūgio amerikietis Austinas Daye. „Umana“ puolėjas finalo serijoje įmesdavo 15,6 taško.

„Umana“ šalies čempione tapo ketvirtąjį kartą. Du pirmuosius titulus Venecijos komanda iškovojo dar Antrojo pasaulinio karo metais – 1942-aisiais ir 1943-iaisiais.

Paskui Venecijos krepšinis išgyveno kelis gilaus nuopolio laikotarpius, o pastarąjį sykį šio miesto komanda į „Serie A“ grįžo tik 2011 metais. Naujausiuoju laikotarpiu „Umana“ labai greitai vėl tapo viena Italijos krepšinio lyderių ir savo kolekciją papildė 2017 ir 2019 metais iškovotais titulais.

Beje, šio čempionato reguliariajame sezone „Umana“ užėmė tik trečiąją vietą, bet neturėdama aikštės pranašumo laimėjo pusfinalio seriją su Kremonos „Vanoli“.

Finale aikštės pranašumas jau buvo „Umana“ pusėje, nes kitas finalininkas „Banco di Sardegna“ reguliariajame sezone buvo tik ketvirtas.

Būtent „Banco di Sardegna“ pusfinalyje eliminavo reguliariojo sezono nugalėtoją Milano „Olimpia“ ekipą, kuriai šį sezoną atstovavo Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis.