Revanšas nepavyko: lietuviai vėl nusileido Rusijos 18-mečiams

Europos vaikinų (iki 18 metų) krepšinio čempionate Volose (Graikija) dėl 5-8 vietų kovojanti Lietuvos rinktinė šeštadienį per pratęsimą pralaimėjo Rusijos komandai 91:95 (25:18, 19:23, 18:17, 17:21; 12:16) ir sekmadienį žais dėl 7-osios vietos.

:Lietuviai su rusais kovėsi ir pirmajame turnyro mače.<br> FIBA nuotr.

2019-08-03 14:31, atnaujinta 2019-08-03 20:56

Lietuvių varžovai bus Didžiosios Britanijos krepšininkai, 52:81 pralaimėję Prancūzijos ekipai.

Rungtynės sekmadienį prasidės 14.30 val.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje po Augusto Marčiulionio metimo likus 8 sek. lietuviai pirmavo 79:77, bet neapsigynė per paskutinę ataką ir rusai įgrūdo kamuolį į krepšį.

Teko žaisti pratęsimą, o jo metu lietuviams jau trūko jėgų.

21 tašką pelnęs A.Marčiulionis buvo rezultatyviausias lietuvių gretose, tačiau jam esant aikštėje rusai pelnė net 17 taškų daugiau nei lietuviai. Šarūno Marčiuliono sūnus šiame čempionate antirekordą pasiekė per ketvirtfinalio rungtynes su graikais, kai prametė visus 13 metimų.

Tai buvo antrasis Tomo Gaidamavičiaus lietuvių pralaimėjimas rusams šiame turnyre. Jiems buvo pralaimėta ir per pirmąsias B grupės rungtynes (60:74).

Europos čempionato ketvirtfinalyje lietuviai per pratęsimą nusileido graikams 66:70, o rusai – 77:84 pergalingai žygiuojančiai Ispanijos rinktinei.

Iš šešerių žaistų rungtynių Lietuvos rinktinė čempionate laimėjo tik dvejas (prieš Juodkalniją grupėje ir Serbiją aštuntfinalyje).

Lietuva - Rusija 91:95 (25:18, 19:23, 18:17, 17:21; 12:16).

Lietuva: A.Marčiulionis 21 (9/18 metimų), Ą.Tubelis 18 (16 atk. kam.), L.Kreišmontas ir N.Pankratjevas po 9, D.Rimkus ir A.Šimonis po 7, G.Mačionis ir E.Jermolajevas po 6, L.Vaištaras 4, E.Naruševičius ir M.Kancleris po 2.

Rusija: S.Ružencevas 21, F.Gafurovas 19, A.Čadovas 17.