Nusivylęs Vidas Mačiulis dūrė Krepšinio federacijai: ko verta jaunimo piramidė, jei nėra medalių?

Legendinis krepšinio žurnalistas Vidas Mačiulis su nostalgija prisiminė, kad lygiai prieš 25 metus Lietuvos jauniai, treniruojami Jono Kazlausko ir Grigorijaus Pancerovo, Izraelyje iškovojo pirmuosius Europos čempionatų aukso medalius atkurtai Lietuvai, o ši krepšinio vasara – sausa.

Vidas Mačiulis yra sukūręs daugiau tūkstantį laidų apie krepšinį.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vidas Mačiulis yra sukūręs daugiau tūkstantį laidų apie krepšinį.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Aug 3, 2019, 5:17 PM, atnaujinta Aug 3, 2019, 5:25 PM

„Buvo 1994-ieji, kai neturėjome nei Moksleivių, nei Studentų krepšinio lygų, bet žaidimo lygis buvo kitoks! Dabar galime didžiuotis tik sukurta puikia krepšinio piramide? — rėžė V.Mačiulis, sukūręs daugiau nei tūkstantį laidų „Krepšinio pasaulyje“ ir sukaupęs išskirtinį vaizdo archyvą.

Krepšinio žurnalisto nusivylimą pakurstė šeštadienį 18-mečių patirtas pralaimėjimas Europos čempionate Rusijai (91:95 po pratęsimo), o tai reiškia, kad lietuviai geriausiu atveju bus septinti.

Šią vasarą čempionatuose dalyvauja net keturios vaikinų rinktinės.

19-mečiai pasaulio čempionate liko ketvirti, o 20-mečiai Europos pirmenybėse užėmė 5-ąją vietą. Kitą savaitę prasidės 16-mečių čempionatas, o jame žais komanda, kuri Europos jaunimo olimpiniame festivalyje liepą irgi užėmė 5-ąją vietą.

„Griūvanti piramidė“ ir auksiniai laikai“, – savo nuotaikas palygino 73-ejų V.Mačiulis ir pridėjo archyvinę 1994 metų Europos čempionų nuotrauką.

Lietuvos krepšinio federacija vaikinų rinktinėms kėlė užduotį užimti 1-8 vietas, tad formaliai jos tikslą pasiekė.