Rinktinės žvaigždes sukritikavęs A. Džorždevičius: „Tai nebuvo draugiškos rungtynės“

Serbijos krepšinio rinktinė atsilikinėjo 35 minutes, tačiau šeštadienio vakarą pilnutėlė Belgrado „Štark“ arena galiausiai triumfavo. Serbai 72:68 palaužė Lietuvos rinktinę, tačiau vyriausiasis šeimininkų treneris Aleksandras Džordževičius kritikos savo žaidėjams negailėjo.

A.Džordževičius nusivylė savo žaidėjų gynyba. <br>Reuters/Scanpix nuotr.
Serbija-Lietuva rungtynių momentas.<br>krepsinionamai.lt/fotodiena.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Aug 11, 2019, 10:29 AM, atnaujinta Aug 11, 2019, 10:30 AM

„Mums reikia tokių rungtynių, reikia tokių oponentų, – po rungtynių kalbėjo 51-erių treneris. – Tai nebuvo draugiškos rungtynės. Gynyboje žaidėme prastai, itin pasigedau gynybos iš mūsų lyderių penketo. Žaidžia ne pavardės, todėl kituose mačuose turime būti kovingesni.

Turime daug individualiai pajėgių žaidėjų, tačiau mūsų stiprybė visada buvo komandinis žaidimas. Jį įdiegti yra mano atsakomybė. Rungtynių pradžioje mums trūko energijos, bet ketvirtajame kėlinyje jau žaidėme su reikiamu fizinės jėgos kiekiu. Atlaikėme kontaktinę kovą, kurią patirsime ir čempionate“, – sakė A.Džordževičius.

Rungtynių pradžioje serbai akivaizdžiai strigo. Per pirmąsias minutes šeimininkai suklydo net penkis kartus. Anot A.Džordževičiaus, jo komandai reikia daugiau treniruočių.

„Nieko nepasieksime be treniruočių, – susikrimtęs kalbėjo treneris. – Esame labai toli nuo tobulo žaidimo. Turime geriau bendradarbiauti, bendrauti gynyboje. Nikola Jokičius prieš lietuvius žaidė daugiau nei planuota. Kadangi jis prie mūsų prisijungė vėliau, jam šis mačas buvo tarsi treniruotė.

Dabar rinktinėje yra 14 žaidėjų, tačiau man nesvarbu, kas žais. Treniruoju juos žaisti komandinį krepšinį ir bandau priversti juos pamiršti, iš kokių klubų jie čia atvyko. Krepšininkams reikia susikoncentruoti tik į rinktinę. Kai reikės, rinktinę pagirsiu, bet dabar to daryti negaliu“, – pasakojo A. Džordževičius.

Jau pirmadienį abi ekipos stos į dar vieną tarpusavio dvikovą. Tiesa, šį kartą mačas vyks Kaune.