Lietuvos jaunučiai Europos čempionate nepasigailėjo Latvijos bendraamžių

Trečiadienį (rugpjūčio 14 d.) Udinėje (Italija) Europos jaunučių vaikinų iki 16 metų amžiaus (U16) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė tęsė kovas grupėje, kovojančioje dėl 9-16 vietų. Vėlyvo vakaro rungtynėse mūsiškiai susigrūmė su bendraamžiais iš Latvijos, sutriuškino varžovus 93:63 (25:12, 21:12, 24:24, 23:15) ir išsaugojo vietą A divizione.

Lietuvos komanda sutriuškino latvius.<br>Fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 14, 2019, 10:03 PM, atnaujinta Aug 14, 2019, 11:46 PM

Prieš tai turnyro C grupėje trenerio Rolando Rakučio auklėtiniai sutriuškino Estiją (94:56), pralaimėjo Turkijai pro pratęsimo (80:83) ir palaužė Slovėnijos pasipriešinimą (65:64), bet aštuntfinalyje nusileido Graikijai (56:67).

Po lygios rungtynių pradžios (2:0, 2:3, 4:3), mūsiškiai leido trumpam varžovams perimti iniciatyvą (4:9). Po minutės pertraukėlės lietuviai sustygavo savąjį žaidimą ir susigrąžino persvarą (12:9). Kėlinio pabaigą užtikrinčiau sužaidė Lietuvos krepšininkai, kurie po pirmųjų 10 min. pirmavo jau 13 taškų skirtumu – 25:12.

Antrąjį ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 11:0 (36:12). Mūsiškiai ir toliau nemažino apsukų (39:17, 44:19). Prieš ilgąją pertrauką Lietuvos 16-mečiai buvo įgiję 22 taškų pranašumą – 46:24.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė taip pat diktavo savo sąlygas latviams (50:27, 53:29). Lietuviai vienu metu buvo įgiję 29 taškų persvarą (64:35), bet nusiramino ir leido priešininkams kiek priartėti (65:45). Po 30 min. žaidimo Lietuva pirmavo – 70:48.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas (73:48, 82:51, 87:55, 88:60). Lietuvos rinktinė šventė įtikinamą galutinę pergalę rezultatu – 93:63.

Penktadienį (rugpjūčio 15 d.) lietuviai dėl 9-osios vietos žais su Izraeliu.

Rezultatas:

Lietuva (U16) – Latvija (U16) – 93:63 (25:12, 21:12, 24:24, 23:15)

Lietuva (U16): Olegas Kojenecas 17, Gytis Valickas 14 ,Tautvydas Baltrušaitis ir Emilis Butkus po 13, Liutauras Lelevičius 9, Paulius Murauskas 6, Radvilas Kneižys 5, Titas Sargiūnas, Lukas Pivoriūnas ir Rokas Jocius po 4, Dominykas Butka 3, Ugnius Jaruševičius 1 taškas.

Latvija (U16): Fredis Paulis Bagatskis 15, Rihardas Teirumniekas 15, Valteris Briedis 7, Kristapas Arbidanis 7, Davidas Grimbergas 4, Raivo Butirinis 4, Otto Farenhorstas, Ričardas Klanskis po 3, Aleksis Gedrovicas 2.