13-metės benefiso finale nepakako: lietuvės skaudžiai pralaimėjo rusėms

Penktadienio vakarą Europos krepšinio čempionato finale Lietuvos merginų (iki 16 metų) rinktinė po dramatiškos kovos pripažino Rusijos krepšininkių pranašumą 66:73 (24:20, 14:15, 15:19, 13:19).

Lietuvės pripažino rusių pranašumą.<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Aug 30, 2019, 9:26 PM, atnaujinta Aug 31, 2019, 12:01 AM

Pirmajame kėlinyje vyko rezultatyvi ir lygi kova. Vis dėlto Justės Jocytės į priekį tempiama Lietuvos rinktinė kėlinio pabaigoje įgijo keturių taškų pranašumą – 24:20.

J.Jocytė per pirmąsias 10 minučių pelnė 10 taškų.

Antrajame kėlinyje lietuvės nemažino tempo. Kelis puikius reidus varžovių krepšio link surengė Audronė Zdanevičiūtė, o J.Jocytė pridėjo keletą tolimų „bombų“.

Kėlinio viduryje mūsiškių persvara buvo išaugusi iki devynių taškų – 38:29. Vis dėlto rusės surengė spurtą ir sumažino lietuvių pranašumą 38:35.

Trečiajame kėlinyje mūsiškės pradėjo klysti, o varžovės tuo puikiai pasinaudojo ir įsiveržė į priekį – 48:45.

Po trijų kėlinių Rusijos krepšininkės turėjo minimalų pranašumą – 54:53. Lietuvėms J.Jocytė po 30-ies minučių buvo pelniusi 27 taškus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Rusnė Augustinaitė smeigė tolimą metimą ir padidno lietuvių persvarą iki 5 taškų – 61:56.

Tačiau Rusijos krepšininkė Anastasija Kosu pelnė penkis taškus iš eilės ir išvedė saviškes į priekį – 67:64.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutei rusės smeigė tritaškį, kuris paskandino Lietuvos rinktinę – 71:64.

Rinktinės lyderė J.Jocytė per 33 minutes pelnė 33 taškus, atkovojo 9 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavo 35 balų naudingumą.

J.Jocytė ir A.Zdanevičiūtė pateko į simbolinį geriausiųjų turnyro krepšininkių penketuką.

Lietuva: Justė Jocytė 33 (8/10 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 9 atk. kam., 4 klaidos), Audronė Zdanevičiūtė 17 (7/18 metimų), Urtė Čižauskaitė 9 (8 atk. kam., 4 per. kam.), Rusnė Augustinaitė 3, Ema Januškevičiūtė (5 atk. kam.) ir Neda Pliatkutė po 2.

Rusija: Anastasija Kosu 27 (14 atk. kam.), Sabrina Dovnar-Zapolskaja 15 (5 rez. perd.), Veronika Loginova 10 (4 atk. kam.), Jana Paškovskaja (2/11 metimų) ir Anastasija Odintcova (9 atk. kam.) po 9.