Pasaulio čempionato sekmadienis: nepavykusios gaudynės, puiki NBA čempionų diena ir juodas afrikiečių savaitgalis

Lietuvos krepšininkai pasiekė pasaulio čempionato didžiausios pergalės rekordą, Vokietijos, Kanados ir Jordanijos rinktinės surengė įspūdingas, bet nevaisingas gaudynes, buvę NBA čempionai Matthew Dellavedova ir Leandro Barbosa buvo rezultatyviausi Australijos ir Brazilijos rinktinių žaidėjai, o penkios Afrikos komandos per savaitgalį neiškovojo nė vienos pergalės.

Brazilas Leandro Barbosa ir australas Matthew Dellavedova <br> IS/Scanpix.com nuotr.
 Brazilas Leandro Barbosa<br> IS/Scanpix.com nuotr.
Australas Matthew Dellavedova pelnė 24 taškus <br> IS/Scanpix.com nuotr.
Lietuvos krepšininkai įveikė Senegalą<br>AFP/Scanpix.com nuotr
Prancūzijos rinktinė sunkiai nugalėjo Vokietiją<br>IS/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2019-09-01 21:37, atnaujinta 2019-09-01 21:40

Skirtumas. Jei šeštadienį net ketverios rungtynės baigėsi 25 taškų ar didesniu skirtumu, tai sekmadienį žiaurių triuškinimų buvo mažiau – tik du. Vis dėlto pirmojo turo pabaigoje Italijos ir Serbijos komandas, kurios šeštadienį laimėjo 46 taškais, aplenkė Lietuvos rinktinė. Lietuviai net 54 taškais (101:47) pranoko Senegalo krepšininkus ir pasiekė šio turnyro rekordą.

Prieš penkerius metus praėjusiame pasaulio čempionate dvi komandos laimėjo dar didesniu skirtumu: Brazilija įveikė Egiptą 128:65 (63 taškais), JAV – Suomiją 114:55 (59 taškais). O pasaulio čempionatų rekordas nesikeičia nuo 1974 metų, kai SSRS krepšininkai, tarp kurių buvo Modestas Paulauskas, įveikė Centrinės Afrikos Respubliką 140:48 (92 taškais).

Afrika. Pasaulio čempionate dalyvauja penkios Afrikos komandos, bet pirmajame ture pergalės neiškovojo nė viena. Prieš šeštadienį pralaimėjusių Nigerijos, Dramblio Kaulo Kranto, Tuniso ir Angolos rinktinių sekmadienį prisidėjo Senegalo ekipa. Maža to, senegaliečiai patyrė nesėkmę didžiausiu skirtumu.

Praėjusiame pasaulio čempionate žaidė trys Afrikos komandos (Senegalas, Angola ir Egiptas). Jos laimėjo 4 iš 16 rungtynių, o senegaliečiai netgi pateko į aštuntfinalį.

Gaudynės. Prancūzijos krepšininkai rungtynių su Vokietijos rinktine pradžioje parodė tobulos gynybos pavyzdį. Vokiečiai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus apie 7,5 min., kai varžovai pirmavo 14:0.

Kai kurie sirgaliai po tokios pradžios, ko gero, pagalvojo, kad viskas baigta, tačiau įdomybių šiose rungtynėse netrūko. Antrajame kėlinyje vokiečiai spurtavo 16:0 ir sumažino atsilikimą iki 1 taško (20:21), tačiau iškart po to prancūzai pelnė net 19 taškų iš eilės ir vėl pabėgo toli į priekį 40:20. Nors Vokietijos rinktinė dar sykį atkūrė intrigą, ji nė sykio nepersvėrė rezultato ir Prancūzijos ekipa nugalėjo 78:74.

Sekmadienį karštas gaudynes surengė ir Jordanijos krepšininkai, kurie trečiojo kėlinio viduryje atsiliko nuo Dominikos Respublikos rinktinės 16 taškų skirtumu (42:58). Nors jordaniečiams pavyko ketvirtajame kėlinyje persverti rezultatą, pergalę 80:76 šventė Dominikos Respublika.

Nemažai pakilimų ir nuopolių buvo dar vienose rungtynėse, kuriose kovojo Australijos ir Kanados rinktinės, žaidžiančios vienoje grupėje su lietuviais. Australai iššvaistė antrajame kėlinyje turėtą 17 taškų persvarą ir ketvirtąjį kėlinį pradėjo atsilikdami 76:77. Vis dėlto paskutinėje mačo dalyje buvo žaidžiama vos ne į vieną krepšį ir Australijos rinktinė nugalėjo 108:92.

Šimtas. Šimtą ar daugiau taškų pirmajame ture pelnė šešios komandos. Rezultatyviausiai žaidė Australija ir Italija (po 108 taškus), nedaug atsiliko Serbija (105), Brazilija (102), Ispanija ir Lietuva (101).

Pelnyti pusšimčio taškų nepavyko tik Senegalui. Beje, net rezultatyviausi Senegalo rinktinės krepšininkai nesurinko nė 10 taškų.

Čempionai. Sekmadienį dviejose pergales iškovojusiose komandose rezultatyviausiai žaidė buvę NBA čempionai. Australas Matthew Dellavedova pelnė 24 taškus, brazilas Leandro Barbosa – 22 taškus.

L.Barbosa čempionu tapo 2015 metais su „Golden State Warriors“ klubu, M.Dellavedova – 2016 metais su „Cleveland Cavaliers“.

Įdomu, kad NBA finaluose šiedu krepšininkai abu sezonus buvo varžovai, o L.Barbosa dėl „Warriors“ pergalių kovojo kartu su kitu australu Andrew Bogutu ir JAV rinktinės puolėju Harrisonu Barnesu (jis vienintelis tarp pasaulio čempionate žaidžiančių amerikiečių yra laimėjęs NBA čempiono žiedą.

Broliai. Naujosios Zelandijos rinktinėje vieni rezultatyviausių buvo broliai Corey ir Tai Websteriai.

Be šio „Tall Blacks“ dueto pasaulio čempionate žaidžia dar penkios brolių poros: graikai Giannis ir Thanasis Antetokounmpo, ispanai Willy ir Juancho Hernangomezai, juodkalniečiai Suadas ir Seadas Šehovičiai, venesueliečiai Jose ir Gregory Vargasai bei kanadiečiai Philas ir Thomasas Scrubbai.

Sekmadienio žaidėjas

Matthew Dellavedova (Australija).

Sekmadienio penketas

Matthew Dellavedova (Australija). Po kelių dienų 29-ąjį gimtadienį pažymėsiantis gynėjas įsuko australų puolimą ir prapliupo tritaškiais ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai reikėjo atsikratyti įkyriai ant kulnų lipusios Kanados komandos. M.Dellavedova per lemiamą spurtą 16:2 (po jo rezultatas tapo 92:79) buvo neabejotinai svarbiausias „Boomers“ žaidėjas. Buvęs NBA čempionas per 28 min. pelnė 24 taškus (3/3 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 0/1 baudos) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Alexas Garcia (Brazilija). Vyriausias brazilų žaidėjas nebuvo rezultatyviausias krepšininkas, bet jis kūrė skirtumą trečiajame kėlinyje, kuriame Brazilijos rinktinė atsikratė „Tall Blacks“. Per spurtą 26:6, po kurio brazilai pabėgo į priekį 76:62, 39-erių A.Garcia pelnė 12 taškų. Iš viso jis žaidė 16 min. ir įmetė 14 taškų (3/5 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 2/2 baudų).

Evanas Fournier (Prancūzija). 26 metų „Orlando Magic“ senbuvio triukai varė į neviltį Vokietijos krepšininkus. E.Fournier rasdavo išeitį net iš beviltiškos padėties ir per 30 min. pelnė 26 taškus (5/10 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 7/9 baudų) ir atkovojo 10 kamuolių. Jis vien per ketvirtąjį kėlinį įmetė 11 taškų, tarp kurių buvo ir likus 4 sek. pergalę įtvirtinę baudos metimai.

Johannesas Voigtmannas (Vokietija). Jei pasirengimo etape vokiečius tempė vien Dennisas Schröderis, tai per pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes įstrigus komandos puolimui slaptuoju ginklu tapo 26-erių J.Voigtmannas. Į Maskvos CSKA pereinantis puolėjas antrajame kėlinyje per trumpą atkarpą pelnytais 7 taškais pradėjo Vokietijos rinktinės renesansą, paskui pasvaidė tritaškių į prancūzų krepšį ir iš viso per 28 min. surinko 25 taškus (3/3 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 4/5 baudų).

Ahmedas Duverioglu (Jordanija). Pasaulio čempionate jordanietiška Al Dwairy pavarde registruotas Stambulo „Fenerbahçe“ vidurio puolėjas laužė Dominikos Respublikos gynybą ir bandė atgaivinti savo komandos viltis. 26 metų aukštaūgis per 38 min. pelnė 34 taškus (14/18 dvitaškių, 6/9 baudų) bei atkovojo 9 kamuolius ir buvo rezultatyviausias pirmojo turo žaidėjas.

E grupė

Turkija – Japonija 86:67. E.Ilyasova ir M.Mahmutoglu po 17, C.Osmanas 12, F.Korkmazas 10/ N.Fazekasas ir R.Hacimura po 15, D.Tanaka 11.

JAV – Čekija 88:67. D.Mitchellas 16, H.Barnesas 14, K.Walkeris 13, J.Tatumas 10/ T.Satoransky 17, V.Hrubanas ir J.Bohačikas po 13.

F grupė

Brazilija – Naujoji Zelandija 102:94. L.Barbosa 22, R.Luzas 15, A.Garcia 14, Marquinhosas 12/ C.Websteris 19, I.Fotu 17, Sh.Ili 16, T.Websteris 12, R.Loe 11, 10 atk.kam.

Graikija – Juodkalnija 85:60. G.Printezis 16, G.Papagiannis 15, G.Bourousis 12, G.Antetokounmpo 10/ N.Vučevičius 12, P.Popovičius 11.

G grupė

Dominikos Respublika – Jordanija 80:76. V.Lizas 15, E.Vargasas 12, R.Robertsas 11, R.Ramosas 10/ A.Duverioglu 34, D.Tuckeris 24.

Prancūzija – Voketija 78:74. E.Fournier 26, 10 atk.kam., A.M‘Baye 21, R.Gobert‘as ir V.Poirier po 9/ J.Voigtmannas 25, D.Schröderis 23, R.Benzingas 8.

H grupė

Australija – Kanada 108:92. M.Dellavedova 24, Ch.Gouldingas 16, P.Millsas 15, J.Inglesas 13, 10 rez.perd., A.Bogutas 12, A.Baynesas 10/ Kh.Birchas 18, C.Josephas 16, K.Pangosas 14.

Lietuva – Senegalas 101:47. J.Valančiūnas 13, 11 atk.kam., D.Sabonis ir M.Kalnietis po 13, M.Grigonis 12, M.kuzminskas 11, L.Lekavičius ir P.Jankūnas po 10/ I.Faye, M.Ndouras ir B.Toure po 8.