Dar viena drama Turkijoje baigėsi minimalia „Žalgirio“ pergale

Dviženklę persvarą antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse iššvaistę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 71:70 (20:21, 19:18, 22:10, 10:21) pranoko Stambulo „Galatasaray“ ir pasiekė pirmąją savo pergalę. Jau aišku, kad žalgiriečiai savo grupėje liks antri ir sekmadienį rungtynes dėl trečiosios vietos pradės 16.00 val.

Žalgiriečiai nugalėjo Turkijos klubą.<br> Facebook.com nuotr.

Sep 12, 2019, 10:16 PM, atnaujinta Sep 12, 2019, 10:32 PM

Pirmosiomis rungtynių minutėmis abi komandos didesnį dėmesį skyrė gynybai, tačiau po gražaus Roko Jokubaičio reido bei penkių paeiliui Zacho LeDay taškų kauniečiams kiek pavyko atitrūko – 9:5. Dar stipriau „Žalgirį“ į priekį 18:10 truktelėjo jau 11-ąjį savo tašką rinkęs Z.LeDay, tarsi viesulas į baudos aikštelę įsiveržęs Thomasas Walkupas bei iš tolimos distancijos taikliai atakavęs Lukas Uleckas.

Tiesa, ilgai netrukus savo atsaką surengė varžovai, kurie artėdami iki 18:16 provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Žalgiriečių bėdos nesibaigė ir po pasitarimo: galingą turkų spurtą nutraukė tik ketvirtį uždarę Martino Gebeno baudų metimai – 20:21.

Antrajame kėlinyje rezultatyvius išpuolius surengė M.Gebenas ir T.Walkupas, apsukų nemažino daugiau nei pusę Lietuvos čempionų taškų (19) surinkęs Z.LeDay – 32:36. Laiku ir vietoje dar kartą atsirado M.Gebenas, deficitą iki 36:37 rėžė iš vidutinio nuotolio neklydęs R.Jokubaitis. Pirmą rungtynių dalį su atkovotu kamuoliu puolime uždaryti pavyko visiškai lygų rezultatą 39:39 užfiksavusiam M.Gebenui.

Po didžiosios pertraukos rungtynės prasitęsė tolimais Karolio Lukošiūno ir Z.LeDay dūriais, netrukus pranašumą iki 47:41 dėjimu didinusiam M.Gebenui gražiai asistavo Alexas Perezas. Iš kairiojo krašto K.Lukošiūnas švystelėjo dar vieną tritaškį, savo paties netaiklų metimą kartojo T.Walkupas, o po Artūro Milaknio tolimo šūvio ir taiklių R.Jokubaičio baudų metimų kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 57:46.

Rezultatyvų „Žalgirio“ ketvirtį vainikavo dvi baudas iš trijų realizavęs K.Lukošiūnas bei prie baudų metimų linijos taip pat stojęs T.Walkupas – 61:49.

Ketvirtą kėlinį žalgiriečiai pradėjo trijų minučių tyla, tad nieko nelaukęs pasitarimui savo auklėtinius sukvietė Š.Jasikevičius – 61:54. Sunkiu komandai metu tris baudas sumetė A.Milaknis, aštriu reidu dviženklį pranašumą 66:56 atstatė A.Perezas.

Baltos vėliavos anksčiau laiko nekėlę „Galatasaray“ krepšininkai naudojosi greitai išnaudotomis kauniečių komandinėmis pražangomis bei kilo į lemiamą šturmą artėdami iki 66:63. Likus vos porai minučių svarbų dvitaškį pelnė T.Walkupas, tačiau puolime antrąsias progas kūręsi varžovai palaikė intrigą gyvą – 69:67.

Jau prasidėjus paskutinei minutei gyvybiškai reikalingas baudas sumetė dar kartą lyderio vaidmens ėmęsis T.Walkupas, bet ir vėl neatkovotas kamuolys kainavo tris taškus (71:70). Prie pergalės galėjusi priartinti Lietuvos čempionų ataka baigėsi klaida, tačiau pergalingo metimo, „Žalgirio“ džiaugsmui, nerealizavo ir varžovai – 71:70.

„Žalgiris“: Z.LeDay 23 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), T.Walkupas 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Gebenas 10 (6 atk. kam.), K.Lukošiūnas 8, A.Milaknis 8, R.Jokubaitis 8, L.Uleckas 3, A.Perezas 2, N.Hayesas 1 (5 atk. kam.), M.Jogėla 0, E.Venskus 0.

„Galatasaray“: G.Whittingtonas 16 (10 atk. kam.), A.Harrisonas 12 (5 rez. perd., 3 per. kam.), C.Erdenizas 12, Z.Auguste‘as 10 (5 atk. kam.).

„Nauja diena“: kaip JAV įvertino V. Putino provokaciją perbraižyti sienas?