JAV rinktinei – dar vienas smūgis: po košmariškos dvikovos pradžios pralaimėjo serbams

[[ge:lrytas:lrytas:11793850]]

JAV rinktinė pasaulio čempionate patyrė dar vieną pralaimėjimą ir nusileido Serbijai.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Sep 12, 2019, 1:26 PM, atnaujinta Sep 12, 2019, 4:39 PM

Kinijoje tęsiasi pasaulio krepšinio čempionatas. Ketvirtadienį Serbijos, JAV, Lenkijos ir Čekijos rinktinės kovoja dėl 5-8 vietų turnyre.

Pirmieji į kovą stojo Serbijos ir JAV rinktinės. Po itin sėkmingo pirmojo kėlinio pergalę šiose rungtynėse 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21) šventė Serbijos krepšininkai.

Pirmajame kėlinyje Serbijos rinktinė tiesiog dominavo. JAV krepšininkai strigo puolime, o serbai tuo puikiai naudojosi ir per pirmąsias 10-imt minučių susikrovė 25 taškų pranašumą – 32:7. Per pirmąjį kėlinį serbai pataikė net 8 tolimus metimus iš 10.

Antrajame ketvirtyje vaizdas kardinaliai pasikeitė. JAV krepšininkai surengė įspūdingą spurtą (33:12) ir pavijo serbus – 40:44.

Žaidimas po pertraukos vyko taškas į tašką, o amerikiečiai prie serbų priartėjo iki trijų taškų (71:68).

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 28, Vladimiras Lučičius 15, Vasilije Micičius 10 taškų.

JAV: Harrisonas Barnesas 22, Kemba Walkeris 18, Khrisas Middletonas 16, Mylesas Turneris 10 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje toliau vyko atkakli kova, tačiau Serbai išlaikė turėtų pranašumą ir rungtynių pabaigoje atrodė solidžiau bei iškovojo pergalę.

JAV rinktinei tai buvo antrasis pralaimėjimas per dvi dienas.  Po pergalės Serbija tęs kovą dėl penktosios vietos su Čekijos ir Lenkijos rinktinių dvikovos nugalėtoju.

Tuo tarpu JAV kovos tik dėl 7-osios vietos su minėtos poros pralaimėtojais.

Tiek serbai, tiek amerikiečiai prieš čempionatą buvo laikomi turnyro favoritais, tačiau abi rinktinės suklupo turnyro ketvirtfinalyje.

JAV krepšininkai pripažino prancūzų pranašumą 79:89, o serbai nusileido argentiniečiams 87:97.

Nepaisant to, JAV rinktinė užsitikrino vietą 2020 Tokijo olimpiadoje, o serbams teks kovoti atrankos turnyre, kuris vyks kitų metų birželio mėnesį.