Pasaulio čempionato finale – ispanų fiesta: sutriuškinę Argentiną pasidabino aukso medaliais

[[ge:lrytas:lrytas:11830802]]

Ispanija nugalėjo Argentiną ir tapo pasaulio čempionais.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Sep 15, 2019, 2:36 PM, atnaujinta Sep 15, 2019, 5:44 PM

Pasaulio čempionate baigėsi lemiamų kovų metas. Dėl čempionų vardo finale į kovą stojo Argentinos ir Ispanijos rinktinės.

Iki tol stebuklingai čempionate rungtyniavusi Argentina rimčiau ispanams nepasipriešino ir šie užtikrintai finale triumfavo 95:75.

Kiek anksčiau planetos pirmenybėse paaiškėjo, kad bronzos medalius iškovojo Prancūzija, o ketvirti liko australai.

Rungtynes tiesiog fantastiškai prasidėjo Ispanijos rinktinei. Ši vos per kelias minutes buvo susikrovusi dviženklę persvarą (12:2). Tačiau tuomet Argentina dėka dviejų Nicolo Brussino tritaškių metimų surengė spurtą ir pasivijo varžovus. Vis tik į tai ispanai atsakė savo sėkminga atkarpa ir po pirmojo kėlinio pirmavo 23:14.

Antrasis kėlinys prasidėjo panašiu scenarijumi. Rudy Fernandezas prisiminė savo geriausius laikus ir tritaškiais metimais žudė Argentinos komandą. Tačiau pastaroji kėlinio viduryje surado savo lyderį. Juo tapo Nicolas Lapravittola. Gynėjas pelnė 9 savo komandos taškus iš eilės ir neleido rezultatui tapti katastrofišku. Ispanija ilsėtis po dviejų kėlinių išėjo turėdami 12 taškų pranašumą - 43:31.

Po pertraukos ispanai per pusę kėlinio galutinai sugebėjo palaidoti intrigą rungtynėse. Ricky Rubio vedami ispanai puolime tiesiog daužė varžovus, o gynyboje argentiniečiams nekaip nepavyko įveikti tvirtų Marco Gasolio pečių. Įpusėjus kėliniui ispanai jau pirmavo 55:36.

Iškalbingas faktas tas, jog Argentiną pusfinalyje į pergalę atvedęs Luisas Scola pirmuosius savo taškus pelnė tik trečiojo kėlinio pabaigoje ir tą padarė nuo baudų metimo linijos. Lemiamą ketvirtį finale ispanai pasitiko primaudami 19 taškų skirtumu (66:47).

Ketvirtajame kėlinyje argentiniečiai dar pabandė kilti į lemiamą šturmą ir buvo sumažinę atsilikimą iki 12 taškų - 56:68. Tačiau sėkmingos ispanų atakos greitai vėl atstatė saugų 18 taškų pranašumą ir pergalės iš rankų jau neišleido.

Ispanija: Ricky Rubio 20, Sergio Llullas 15, Marcas Gasolis 14, Rudy Fernandezas, Juancho Hernangomezas ir Willy Hernangomezas po 11 taškų.

Argentina: Gabrielis Deckas 24, Nicolas Laprovittola 17, Facundo Campazzo 11, Luisas Scola ir Nicolas Brussino po 8 taškus.

Finalo naudingiausiu žaidėju tapo Ricky Rubio, kuris pelnė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Ispanai čempionais tapo po 13 metų pertraukos. Jie planetos pirmenybėse buvo triumfavę 2006 metais. R.Fernandezas ir M.Gasolis buvo Ispanijos rinktinės sudėtyje abu kartus. Pastarasis tapo vos antruoju žaidėju pasaulyje po Lamaro Odomo, kuriam pavyko tais pačiais metais tapti tiek NBA, tiek ir pasaulio čempionu.