Galingai startavęs „Rytas“ išvargo pergalę Prienuose, tačiau sužibėjo Evaldas Kairys

Septyniolikos taškų persvara po dviejų kėlinių ir vargani trys taškeliai trečiojo kėlinio pabaigoje – tokia neįtikėtina rezultato švytuoklė antradienio vakarą vyko Lietuvos krepšinio lygos dvikovoje Prienuose tarp Vilniaus „Ryto“ ir vietos „Cbet“ ekipų. Visą laiką pirmavę vilniečiai vis dėlto neišleido pergalės iš savo rankų, laimėję akistatą 87:78 (24:15, 27:19, 15:24, 21:20). Įspūdingai dvikovoje pasirodė Evaldas Kairys, pataikęs visus 8 metimus iš žaidimo, 8 baudas iš 10 ir iš viso pelnęs 24 taškus.

E.Kairys buvo rezultatyviausias<br>V.Skaraičio nuotr.
„Ryto“ ekipa<br>V.Skaraičio nuotr.

Sep 24, 2019, 8:26 PM, atnaujinta Sep 24, 2019, 9:15 PM

Aukštaūgis krepšininkas iš Vilniaus per 17 žaistų minučių pasiekė įspūdingą naudingumo rezultatą – surinko 36 balus. Jis pagerino savo asmeninį LKL rekordą, kuris buvo 27 balai.

E.Kairys jau po dviejų kėlinių ir vos 10 sužaistų minučių turėjo sąskaitoje 33 naudingumo balus, o mačą baigė su 24 taškais, 7 atkovotais kamuoliais, 5 blokais bei 7 išprovokuotomis pražangomis.

Jau po pirmųjų dešimties minučių „Rytas“ turėjo solidesnę persvarą ir ją didino antrame kėlinyje: jau su sirena Francisco Cruzas įspūdingame šuolyje įmetė tritaškį ir „Rytas“ ilsėtis išėjo pirmaudamas net 51:34.

Tačiau trečiame ketvirtyje ši persvara netikėtai ištirpo, nors Vilnius turėjo net ir 21 taško persvarą: prieniškiai spurtavo esant rezultatui 55:34 ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vieno tolimo metimo – 58:61.

Vis dėlto po trijų ketvirčių sostinės krepšininkai pirmavo 66:58, o ketvirtame ir vėl šiek tiek atsipūtė, po begalės Prienų ekipos žaidėjų klaidų ir vėl atitrūkę 81:70.

Šeimininkai dar pabandė sukurti intrigą ir aptirpdė skirtumą iki vienženklio, tačiau Arno Butkevičiaus dėjimas likus kovoti nepilnas dvi minutes per Vaidą Čepukaitį nubraukė visus klausimus apie laimėtoją – 85:75.

„Rytas“: Evaldas Kairys 24, Eimantas Bendžius 14 (4/5 trit.), Francisco Cruzas 13, Arnas Butkevičius 10, Cameronas Bairstow 9, Mindaugas Girdžiūnas 8.

„Cbet“: Arnas Velička 16, Martynas Varnas ir Lukas Uleckas – po 14, Regimantas Miniotas ir Vaidas Čepukaitis – po 11.