M. Lukauskis svarbiais tritaškiais vedė Prienų komandą į pirmąją pergalę LKL sezone

[[ge:lrytas:lrytas:11999645]]

Mindaugo Lukauskio patarimai komandos draugams padėjo iškovoti pergalę.<br> LKL/BNS nuotr.

Sep 29, 2019, 4:53 PM, atnaujinta Sep 30, 2019, 3:51 PM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį (rugsėjo 29 d.) buvo žaidžiamos vienintelės trečiojo turo rungtynės. Pirmąją pergalę šį sezoną iškovojo Prienų komanda „CBet“ (1/2), kuris savo aikštėje priėmė vieną laimėjimą ir dvi nesėkmes savo kraityje dabar turinčią Alytaus „Dzūkiją“ (1/2) ir įveikė svečius rezultatu 88:72 (21:18, 22:23, 21:18, 24:13).

Manto Šerniaus auklėtiniai iš toli atakavo net 50 proc. taiklumu (14/28).

Prieniškius į pergalę vedė po 16 taškų surinkę Mindaugas Lukauskis ir Arnas Velička. Pastarasis dar atliko ir 9 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų įemtė Martynas Varnas.

Pralaimėjusiems 18 taškų surinko arti savo rezultatyvumo rekordo buvęs Mindaugas Sušinskas. Po 13 taškų įmetė Adrianas Bowie ir antrojoje mačo pusėje nežaidęs Radoslavas Pekovičius.

Likus 7 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po „Dzūkijos“ legionieriaus Adriano Bowie dvitaškio rezultatas dar buvo lygus (66:66), tačiau aikštės šeimininkai surengė spurtą 13:2, kurį inicijavo 40-metis M.Lukauskis, pataikęs tris labai svarbius tritaškius (iš viso įmetė 5 iš 7).

Likus žaisti 3 minutes Mindaugas Sušinskas dar sušvelnino atsilikimą (68:73), tačiau tuomet M.Lukauskis pataikė dar du tritaškius, o dviženklę persvarą (79:68) įgiję šeimininkai užsitikrino pergalę.

Paskutinių septynių minučių atkarpą prieniškiai laimėjo net 22:6.

Itin prastai rungtynės susiklostė alytiškių įžaidėjui Pauliui Danisevičiui, kuris per 25 minutes iš žaidimo prametė visus 11 savo metimų (0/5 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai), 2 kartus suklydo ir surinko -5 naudingumo balus.

Pirmąją pergalę iškovoję Prienų krepšininkai pakilo iš turnyro lentelės dugno. Dabar LKL pergalių neiškovoję lieka „Šiauliai“ ir Kėdainių „Nevėžis“.

Rezultatas:

„CBet“ (1/2) – „Dzūkija“ (1/2) – 88:72 (21:18, 22:23, 21:18, 24:13).

„CBet“: Mindaugas Lukauskis (5/7 tritaškiai, 1/1 baudos) ir Arnas Velička (9 rez. perdav., 3/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/2 baudos) po 16, Martynas Varnas 15 (4 atk. kam., 1/3 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 1/2 baudos), Devonas Van Oostrumas 9 (3 rez. perdav.), Karolis Guščikas 8 (6 atk. kam.), Regimantas Miniotas 7 (14 atk. kam.), Lukas Uleckas ir Gediminas Maceina po 6, Vaidas Čepukaitis 3, Skylaras Spenceris 2 taškai.

„Dzūkija“: Mindaugas Sušinskas 18 (6 atk. kam., 2/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 2/2 baudos), Adrianas Bowie (4/13 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 5/6 baudos) ir Radoslavas Pekovičius (5/5 dvitaškiai, 3/3 baudos) po 13, Loganas Mclane'as 10 (3/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudos), Egidijus Dimša 8, Gediminas Žalalis 6, Artūras Jomantas (8 rez. perdav.) ir Martynas Pocevičius po 2 taškus. Paulius Danisevičius (25:20 min., 0/5 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai) ir Tomas Pačėsas (01:00) taškų nesurinko.