Ispanų žiniasklaida triumfuoja: „Baskonia“ uždusino lyderio neturintį „Žalgirį“

„Efektyvumas ir dominavimas“, – tokia antrašte apie Eurolygos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vitorijos „Baskonia“ komandą savo skaitytojus pasitinka Ispanijos žiniasklaida.

Kauno komanda Eurolygos sezoną pradėjo pralaimėjimu.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (27)

Oct 5, 2019, 12:09 PM, atnaujinta Oct 5, 2019, 12:11 PM

Kauno „Žalgiris“ ir Vitorijos komanda „Baskonia“ penktadienio tarpusavio rungtynėmis Lietuvos Laikinojoje sostinėje vakarą pradėjo Eurolygos jubiliejinį XX sezoną. Žalgiriečiai taip pat švenčia savojo klubo 75-metį, todėl vilkėjo retro marškinėlius. Jie nepadėjo, nes mūsiškiai pralaimėjo varžovams rezultatu 58:70 (19:19, 11:18, 16:18, 12:15).

Kauno komanda pastarąjį kartą nugalėjo 2017 metų balandį Vitorijoje, bet 2017-2018, 2018-2019 m. sezonuose ir 2019-2020 m. sezono pradžioje visas penkerias rungtynes laimėjo „Baskonia“.

„Viena geriausių pastarųjų sezonų Eurolygos komandų eilinį kartą buvo uždusinta „Baskonia“ krepšininkų“, – rašė elcorreo.com žurnalistas Carlosas Perezas De Arrilucea.

„Baskonia“ gynybos dėka mėgavosi pergalės džiaugsmu Eurolygoje“, – gynybos reikšmę išskyrė kitas ispanų tinklalapis marca.com.

„Baskonia“ rungtynes pradėjo užtikrinčiau ir pirmojo kėlinio pradžioje nuolat pirmavo keliais taškais. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ truktelėjo ir greitai rezultatą ne tik išlygino, bet ir persvėrė. Pirmosios 10-imt minučių taip ir baigėsi taikiai 19:19.

Antras kėlinys vyko panašiu scenarijumi ir komandos kovėsi taškas į tašką. Tačiau kėlinio pabaigoje „Baskonia“ snaiperiams atsirišo rankos ir šie ėmė bombarduoti žalgiriečius tritaškiais. Vitorijos komanda netrukus turėjo dviženklį pranašumą (37:27), tačiau situaciją kiek pataisė Mariaus Grigonio tolimas šūvis paskutinėmis sekundėmis (30:37).

Po pertraukos „Žalgiris“ ir toliau buvo surakintas „Baskonia“ gynybos. Per daugiau kaip pusę kėlinio Vitorijos klubas „Žalgiriui“ leido įmesti vos aštuonis taškus. 35 nuotr. Eurolygos sezono starte „Baskonia“ nugalėjo „Žalgirį“. Tačiau tuomet prabilo Edgaras Ulanovas, pataikęs tritaškį su pražanga, vėliau du taškus pelnė Thomas Walkupas ir skirtumas sumenko iki 6 taškų (44:50).

Vis tik „Baskonia“ kėlinio pabaigoje per pusę minutės surengė spurtą 5:0 ir prieš lemiamą ketvirtį pabėgo 55:46.

Ketvirtas kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo tiesiog pasakiškai, o du Artūro Milaknio tritaškiai kėlė visą areną ant kojų. Vėliau savo tolimą šūvį pridėjo Jockas Landale'as ir skirtumas aptirpo iki 4 taškų (55:59). Tačiau į tai „Baskonia“ šaltakraujiškai atsakė spurtu 7:0 ir įgijo rekordinį 11 taškų pranašumą – 66:55. Paskutinieji „Žalgirio“ bandymai prisivyti varžovus buvo nesėkmingi ir „Baskonia“ Eurolygos starte šventė pergalę.

„Sausakimša „Žalgirio“ arena kūrė nuostabią atmosferą, tačiau žalgiriečiams teko pripažinti dominavusios „Baskonia“ pranašumą. Svečiai varžovus įveikė ne tik geresniu individualiu žaidimui, bet ir komandinėmis idėjomis.

„Žalgiris“ neturėjo lyderio, kuriuo galėjo pasikliauti. Tuo tarpu „Baskonia“ turėjo iš ko pasirinkti“, – rašoma apie rungtynes elcorreo.com tiklalapyje.

Atsigriebti „Žalgiris“ galės jau kitą savaitę, kuomet penktadienį išvykoje susigrums su Milano „Olimpia“ komanda.