A. Gudaičio laukianti Italijos žiniasklaida: „Žalgiris“ niekada nemiršta

Italijos krepšinio apžvalgininkai penktadienį vakare jau buvo patikėję, kad Milano „Olimpia“ lengvai laimės Eurolygos rungtynes su Kauno „Žalgiriu“. Bet italams teko pasijaudinti – pirmąjį kėlinį net 16 taškų skirtumu pralaimėję žalgiriečiai sugebėjo atsitiesti ir Milano komanda nugalėjo tik 85:81.

Kauno "Žalgiris" nusileido Milano "Olimpia" klubui.<br>bczalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

2019-10-12 16:10

Nors žaidimas buvo banguotas, Italijos žiniasklaida Milano krepšininkų pasirodymą įvertino teigiamai.

„Olimpia“ gerai prisistatė namie! „Žalgirio“ pakilimas buvo nuslopintas“, – po mačo antraštėje rašė interneto svetainė basketinside.com.

„Olimpia“ širdimi ir energija pranoko „Žalgirį“, – tvirtino kita interneto svetainė pianetabasket.com.

„Olimpia“ iš pradžių kontroliavo, po to rizikavo“, – antraštėje vienu sakiniu rungtynių eigą aprašė dienraščio „Il Messaggero“ interneto svetainė.

„Žalgiris“ laimėjo tris kėlinius, vis gerino žaidimą, o Lukui Lekavičiui gavus ketvirtą pražangą, treneris Šarūnas Jasikevičius staiga atrado stebuklingą Thomasą Walkupą, kuris privertė „Olimpia“ kentėti iki pat pabaigos. Vis dėlto šioje sezono dalyje svarbiausias yra rezultatas“, – penktadienį ne viskuo buvo patenkinta, bet Italijos klubui už žaidimo spragas atleido pianetabasket.com.

Ši interneto svetainė jau pirmosiose straipsnio eilutėse priminė, kad Milano komanda žaidė be traumuotų Artūro Gudaičio, Nemanjos Nedovičiaus bei Shelvino Macko ir tik paskutinėmis akimirkomis sužinojo, jog galės žaisti pasveikęs Vladimiras Micovas.

Jau aštuonis mėnesius dėl traumos nežaidžiančio A.Gudaičio svarbą pabrėžė ir basketitaly.it: „A.Gudaičio sugrįžimo laukiančiai „Olimpia“ labai reikėjo šios pergalės, kad sustiprintų savo dvasią“.

„Pirmoji sezono pergalė pasiekta namie žaidžiant su „Žalgiriu“. Po uraganinės pradžios „Olimpia“ puolimas išsiderino ir „Žalgiris“, daugiausia Th.Walkupo pastangomis, priartėjo vieno metimo atstumu. Vis dėlto pabaigoje Sergio Rodriguezo ir puikiai po traumos grįžusio V,Micovo rankos nedrebėjo, o velniškai žaidusio Jeffo Brookso indėlis buvo lemiamas ir ginantis, ir puolant“, – abiejų komandų didvyrius, turėjusius didžiausią įtaką rungtynių eigai, išvardijo sporto dienraštis „Gazzetta dello Sport“.

Sporto dienraštis „Tuttosport“ pažymėjo ir Milano komandos charakterį, kurį šeimininkai parodė, kai „Žalgiris“ pradėjo jiems svilinti padus: „Gavę smūgį nuo „Bayern“ klubo, Ettorės Messinos vaikinai atsitiesė žaisdami su lietuviais. „Olimpia“ rungtynes pradėjo kaip sprinteris ir įgijo didelę persvarą, sugriuvo antrajame ir trečiajame kėliniuose, bet parodė didelę širdį pabaigoje“.

Tačiau tvirtą charakterį parodė ir Lietuvos čempionai, sulaukę pagiriančio basketinside.com apibūdinimo: „Olimpia“ visą laiką pirmavo ir numalšino niekada nemirštantį „Žalgirį“.