LKL: jaunimo vedamas „Rytas“ nušlavė „Dzūkiją“

Vilniaus „Ryto“ ekipa ir toliau tęsia pergalingą žygį „Betsafe–LKL“ pirmenybėse be jokių kluptelėjimų.

M.Blaževičius vedė į pergalę vilniečius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 "Rytas" prieš "Dzūkiją".<br> lrytas.lt nuotr.

2019-10-12 18:22, atnaujinta 2019-10-12 20:13

Vilniečiai svečiuose be didesnio vargo 90:54 (23:14, 21:19, 21:10, 28:11) susitvarkė su nerezultatyviausia lygos komanda Alytaus „Sintek–Dzūkija“ ir iškovojo didžiausią sezono pergalę. Iki šiol didžiausias vilniečių laimėjimas šiame sezone buvo 21 taško skirtumu, kai buvo įveikta Utenos „Juventus“.

Šiame susitikime didelio pasitikėjimo iš Dainiaus Adomaičio sulaukė Marekas Blaževičius. Jaunasis „Ryto“ vidurio puolėjas rungtynes pradėjo startiniame penkete ir per 21 minutę surinko 18 taškų bei sužaidęs karjeros rungtynes tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Alytiškių gretose debiutavo praėjusį sezoną Kėdainių „Nevėžyje“ žaidęs Chauncey Collinsas. Amerikietis surinko 15 taškų ir buvo rezultatyviausias dzūkų gretose.

Gerai susitikimą pradėję vilniečiai jau pirmajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą, kai po Eimanto Bendžiaus tritaškio komandas skyrė 12 taškų – 21:9.

Antrojo ketvirčio metu „Sintek–Dzūkija“ sumažino savo atsilikimą iki 7 taškų (22:29), tačiau į ilgąją pertrauką „Rytas“ vis tiek išėjo su dviženkliu pranašumu – 44:33. Po pertraukos „Rytas“ surengė spurtą 13:0 ir dar labiau nutolo nuo savo varžovų (59:36).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš sostinės pradėjo triuškinti savo varžovus (72:46). Likęs rungtynių laikas jau buvo tik formalumas, kurio metu pasireikšti gavo mažiau žaidžiantys krepšininkai.

Aikštės šeimininkams šiose rungtynėse nepadėjo traumuoti Artūras Jomantas ir Gediminas Žalalis.