Lietuviai Europos turnyruose: J. Mačiulio šou, pasimatymas Kubanėje ir negailestingas D. Gailius

„Neptūno“ mače su Brindizio „Happy Casa“ nesulaikomas buvo D.Gailius.<br>G.Šiupario nuotr.
Jonas Mačiulis<br>FIBA.com nuotr.
Vilniaus „Rytas“ pralaimėjo „Partizan“<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Arnas Butkevičius<br>V.Skaraičio nuotr.
 Vytenis Lipkevičius<br>G.Šiupario nuotr.
Eimantas Bendžius<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Oct 17, 2019, 6:40 AM

Šią savaitę Europos krepšinio turnyruose daugiausiai bėdų varžovams pridarė klaipėdietis Deividas Gailius, užtikrinęs gimtojo miesto komandai pirmąją pergalę Čempionų lygoje. Puikiai žaidė ir Jonas Mačiulis, kurio šou antrajame kėlinyje pribaigė Atėnų AEK varžovus. Krasnodare susitiko du Europos taurės turnyre užsienio klubams atstovaujantys lietuviai, o Sasario „Dinamo“ komandoje debiutavo Paulius Sorokas.

Vilniečiai. Vilniaus „Rytas“ sezono pradžioje nestrigdamas pildo taškų sąskaitą Lietuvos lygoje, tačiau Europos taurės turnyre Lietuvos vicečempionams sekasi kur kas prasčiau.

Antradienį vilniečiai patyrė antrą iš eilės nesėkmę – namie nerezultatyviose ir labai lygiai vykusiose rungtynėse, kuriose skirtumas nė sykio nebuvo dviženklis, pralaimėjo Serbijos vicečempionui Belgrado „Partizan“ klubui 61:66.

Vilniaus komanda iki pertraukos beveik visą laiką pirmavo, bet po pertraukos rezultatą buvo persvėrusi tik vieną sykį trečiojo kėlinio pabaigoje.

„Ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 15 taškų pelnę Pako Cruzas ir Eimantas Bendžius, o aštuoni Lietuvos krepšininkai surinko 36 iš 61 taško.

Tiesa, net keliems žaidėjams varžovų krepšys buvo užrištas. Arnas Butkevičius nepataikė nė vieno iš 5, Dovis Bičkauskis – nė vieno iš 4, 207 cm ūgio Marekas Blaževičius – tik 1 iš 5 metimų.

D.Bičkauskio taiklumas Europos taurės turnyre apskritai yra labai žemas. „Ryto“ naujokas per trejas rungtynes pataikė vos 2 iš 10 metimų (2/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių).

Per tris turus „Rytas“ iškovojo vieną pergalę ir B grupėje su dar trimis komandomis dalijasi paskutinę vietą. Daugiau kartų laimėjo tik vienvaldis lyderis „Partizan“ (3) ir Krasnodaro „Lokomotiv“ (2).

Kitą savaitę Vilniaus krepšininkai keliaus į Turkiją ir trečiadienį susitiks su Bursos „Tofaş“ komanda. „Tofaş“ kol kas irgi laimėjo vieną kartą (pirmajame ture namie prieš Limožo CSP), o šią savaitę svečiuose nusileido Venecijos „Reyer“ klubui 65:76.

Legionieriai. Du užsienio klubams atstovaujantys lietuviai trečiadienį pasimatė Krasnodare, kur „Lokomotiv“ sunkiai palaužė Limožo CSP krepšininkus 86:75.

Galutinis rezultatas neatspindėjo mačo eigos. Iki ketvirtojo kėlinio vidurio nė viena komanda nebuvo įgijusi didesnės nei 6 taškų persvaros ir tik paskutinę atkarpą „Lokomotiv“ laimėjo 12:4.

Abiejų lietuvių indėlis buvo nežymus. „Lokomotiv“ gynėjas Mantas Kalnietis per 16,5 min. pelnė 6 taškus, CSP gynėjas Ovidijus Varanauskas per 12 min. įmetė 2 taškus.

Klaipėdiečiai. Jei trys Lietuvos komandos europinį sezoną pradėjo rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje, tai Klaipėdos „Neptūnas“ pirmąsias tarptautines rungtynes žaidė tik šią savaitę.

Pirmasis blynas neprisvilo. Klaipėdiečiai antradienį pirmajame Čempionų lygos ture namie nugalėjo Brindizio „Happy Casa“ komandą 81:71.

„Neptūnas“ antrajame kėlinyje įgijo nedidelę persvarą ir nuo tada visą laiką pirmavo. Tiesa, varžovai visą laiką mynė ant kulnų ir likus žaisti 2,5 min. klaipėdiečių atsargoje buvo vos du taškai (73:71). Tačiau po to į krepšį pataikė tik šeimininkai.

„Neptūnas“ beveik nesulaukė legionierių pagalbos – du amerikiečiai pelnė vos 6 taškus. Komandą į priekį vedė Deividas Gailius (23 taškai) ir Žygimantas Janavičius (13).

Daug penketų į statistikos protokolą įsirašė Simas Galdikas, kuris pataikė 5 iš 5 dvitaškių, 5 kartus suklydo ir gavo 5 pražangas. Vidurio puolėjas pelnė 10 taškų.

Kitą savaitę Klaipėdos krepšininkai į užsienį dar nekeliaus. „Neptūnas“ trečiadienį namie žais su Dižono JDA klubu, kuris pirmajame ture namie nugalėjo Sombathejaus „Falco“ komandą 87:68.

Panevėžiečiai. Po pergalės atrankos etape į pagrindinį Čempionų lygos turnyrą patekęs „Lietkabelis“ trečiadienį pirmajame ture sprendė sudėtingesnę užduotį – du Italijos vicečempionu Sasario „Dinamo“ klubu kovojo varžovų aikštėje. Vis dėlto ir panevėžiečiams nedaug trūko iki pergalės. Jie nusileido minimaliu skirtumu 78:79.

Komandos kovojo labai lygiai ir skirtumas nė karto nebuvo dviženklis. „Lietkabelis“ geriausiai žaidė trečiojo kėlinio pradžioje, kai nutolo 8 taškų skirtumu, „Dinamo“ smogė ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai priešpaskutinę minutę įgijo 7 taškų persvarą 77:70.

Nors atrodė, kad viskas baigta, svečiai iš Panevėžio rado jėgų atsitiesti ir surengė spurtą 8:0, kurį pabaigęs Vytenis Lipkevičius tritaškiu likus 11 sek. persvėrė rezultatą 77:78.

Tačiau po kelių sekundžių V.Lipkevičius neapsigynė nuo Dyshawno Pierre‘o, kuris likus 5 sek. iki sirenos dviem baudos metimais išplėšė pergalę Sasario komandai.

Panevėžio ekipoje naudingiausiai žaidė kroatas Željko Šakičius, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Šeši Lietuvos krepšininkai įmetė truputį daugiau nei pusę komandos taškų – 42 iš 78.

Kitą savaitę „Lietkabelis“ dar kartą keliaus į Vakarus ir Katalonijoje susitiks su „Manresa“ krepšininkais. „Manresa“ turnyrą pradėjo sunkia pergale namie prieš Torūnės „Polski Cukier“ ekipą 85:81.

Legionieriai. Sasario komandoje per rungtynes su „Lietkabeliu“ debiutavo Paulius Sorokas, kuris net nėra registruotas Italijos lygoje. „Dinamo“ naujokas į panevėžiečių krepšį įmetė 5 taškus.

Rezultatyvumu nepasižymėjo ir būsimasis „Lietkabelio“ varžovas Deividas Dulkys iš Manresos komandos. Jis trečiadienį pelnė 6 taškus.

Tarp užsienio klubams atstovaujančių lietuvių pirmajame Čempionų lygos ture neabejotinai geriausiai žaidė Atėnų AEK puolėjas Jonas Mačiulis.

Jis surengė lemiamą komandos spurtą, o iš viso pelnė 17 taškų. AEK įtikinamai nugalėjo Po-Lako-Ortezo „Elan Bearnais“ klubą 102:82.

Nežymiai prie pergalės prisidėjo Jeruzalės „Hapoel“ vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas, pelnęs tik 2 taškus. „Hapoel“ išvykoje po permainingos kovos pranoko „Bandirma“ komandą 73:69.

Pirmajame ture laimėti nepavyko „Gaziantep“ komandai, kuriai atstovauja Šarūnas Vasiliauskas. „Gaziantep“ namie nusileido Atėnų „Peristeri“ klubui 64:70, o Š.Vasiliauskas pelnė 10 taškų ir paliko aikštę dėl penktos pražangos.

Dėl nugaros skausmų žaisti vis dar negali „Zaragoza“ gynėjas Renaldas Seibutis. Jo komanda trečiadienį išvykoje pralaimėjo pirmojo turo rungtynes Bonos „Telekom“ klubui 71:85.

Savaitės lietuviai

Deividas Gailius („Neptūnas“). 31 metų puolėjas prastai pradėjo LKL sezoną, tačiau antradienį Klaipėdos sirgaliai jam neturėjo jokių priekaištų. D.Gailius per 29 min. pelnė 23 taškus (7/10 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 6/9 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Klaipėdietis net 8 taškus įmetė per paskutinį kėlinį.

Jonas Mačiulis (AEK). 34 metų puolėjas surengė trumpą, bet pribloškiantį šou, kuris užtikrino AEK pergalę prieš „Elan Bearnais“ klubą.

J.Mačiulis antrajame kėlinyje per 7 min. pelnė 12 taškų, o Atėnų komanda šią atkarpą laimėjo 20:3 ir nutolo nuo varžovų 53:32.

Įdomu, kad lietuvis savo šou pradėjo netaikliu baudos metimu, bet netrukus suderino taikiklį ir pataikė tris iš eilės tritaškius. Iš viso J.Mačiulis žaidė lygiai 20 min. ir pelnė 17 taškų (2/3 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 4/5 baudų).

Vytenis Lipkevičius („Lietkabelis“). 30-metis puolėjas pasitelkė dažnai stringantį ginklą – tritaškius metimus. Jis pataikė du tritaškius pirmoje mačo pusėje ir taip pat tolimu metimu persvėrė rezultatą paskutinę minutę. Iš viso V.Lipkevičius žaidė 20,5 min. ir pelnė 11 taškų (0/1 dvitaškio, 3/4 tritaškių, 2/2 baudų).

Žygimantas Janavičius („Neptūnas“). Nors kartais žaidimo gijos išslysdavo, dažniausiai Ž.Janavičiui pavykdavo padaryti tai, ką jis moka geriausiai: veržtis ir ieškoti atsidengusių komandos draugų. 30-metis gynėjas žaidė 24,5 min., per kurias pelnė 13 taškų (4/6 dvitaškių, 5/5 baudų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Eimantas Bendžius („Rytas“). E.Bendžius bandė reabilituotis už prastą pasirodymą Limože ir buvo labai aktyvus. Tiesa, 29 metų puolėjui kartais trūko taiklumo. Jis žaidė 27 min., pelnė 15 taškų (2/4 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 5/5 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir perėmė 5 kamuolius. E.Bendžius pasiekė perimtų kamuolių karjeros rekordą.

Savaitės nusivylimas

Arnas Butkevičius („Rytas“). „Ryto“ krepšininkams tarsi varžantis vienas su kitu, kuris atliks daugiau netaiklių metimų, Vilniaus komandai labiausiai trūko bent nedidelio A.Butkevičiaus indėlio.

Kitą savaitę 27-ąjį gimtadienį pažymėsiantis puolėjas žaidė 25 min. ir atkovojo 6 kamuolius, bet aikštę paliko nepelnęs nė taško (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių).

Tai – tik trečios nerezultatyvios jo rungtynės atstovaujant „Rytui“, o praėjusį kartą A.Butkevičius taškų nepelnė irgi žaisdamas su „Partizan“.

Švieslentė

Europos taurė. 3 turas

B grupė

Vilniaus „Rytas“ (P.Cruzas ir E.Bendžius po 15, E.Kairys 10) – Belgrado „Partizan“ 61:66,

Krasnodaro „Lokomotiv“ (M.Kalnietis 6) – Limožo CSP (O.Varanauskas 2) 86:75, Venecijos „Reyer“ – Bursos „Tofaş“ 76:65.

Lentelė: „Partizan“ – 3, „Lokomotiv“ – 2, CSP, „Reyer“, „Tofaş“ ir „Rytas“ – po 1.

A grupė

Bolonijos „Virtus“ – „Andorra“ 87:72, Rišono „Makabi“ (A.Hamiltonas 22) – „Monaco“ (D.Bostas 18) 77:72, Ulmo „ratiopharm“ – Patrų „Prometheas“ 67:70.

Lentelė: „Virtus“ – 3, „Prometheas“ ir „Monaco“ – po 2, „Andorra“ ir „Makabi“ – po 1, „ratiopharm“ – 0.

C grupė

Brešos „Leonessa“ – Liublianos „Olimpija“ 78:71, Badalonos „Joventut“ (K.Kanteras 11) – Stambulo „Darüşşafaka“ 85:82, „Nanterre“ – Kazanės „Uniks“ 92:94.

Lentelė: „Darüşşafaka“, „Joventut“, „Uniks“ ir „Leonessa“ – po 2, „Nanterre“ – 1, „Olimpija“ – 0.

D grupė

Malagos „Unicaja“ (A.Toupane‘as 22) – Stambulo „Galatasaray“ 88:83, Trento „Dolomiti Energia“ – Oldenburgo EWE 91:81, Podgoricos „Budućnost“ – Gdynės „Arka“ 59:62.

Lentelė: „Unicaja“ – 3, „Galatasaray“, „Dolomiti Energia“ ir „Arka“ – po 2, „Budućnost“ ir EWE – po 0.

Naudingiausias turo žaidėjas: A.Hamiltonas (Rišono „Makabi“) – 22 tšk. (3/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 10/10 baudų), 5 atk.kam., 8 rez.perd., 10 išpr.praž. ir 38 balai per 35 min.

Rezultatyviausias turo žaidėjas: D.Williamsas („Tofaş“) – 28 tšk.

Čempionų lyga. 1 turas

A grupė

Sasario „Dinamo“ (P.Sorokas 5) – Panevėžio „Lietkabelis“ (Ž.Šakičius 17, 10 atk.kam., V.Lipkevičius 11, K.Brownas 10) 79:78,

„Manresa“ (D.Dulkys 8) – Torūnės „Polski Cukier“ 85:81,

Holono „Hapoel“ – Ankaros „Turk Telekom“ 79:82, Strasbūro SIG (J.Grantas 15) – „Ostende“ 77:64.

B grupė

„Bandirma“ – Jeruzalės „Hapoel“ (M.Kupšas 2) 69:73,

Atėnų AEK (J.Mačiulis 17) – Po-Lako-Ortezo „Elan Bearnais“ 102:82,

Fechtos „Rasta“ (T.Simpsonas 30) – Vloclaveko „Anwil“ 89:76, Burgoso „San Pablo“ – Antverpeno „Giants“ 90:76.

C grupė

„Gaziantep“ (Š.Vasiliauskas 10, 5 praž.) – Atėnų „Peristeri“ 64:70,

Rygos VEF – Baro „Mornar“ 80:74, Lagūnos „Tenerife“ – „Nižnij Novgorod“ 81:67, „Nymburk“ – Bambergo „Brose“ 91:71.

D grupė

Klaipėdos „Neptūnas“ (D.Gailius 23, Ž.Janavičius 13, S.Galdikas ir G.Masiulis po 10) – Brindizio „Happy Casa“ 81:71,

Bonos „Telekom“ – „Zaragoza“ (R.Seibutis traumuotas) 85:71,

Salonikų PAOK – Stambulo „Beşiktaş“ 60:69, Dižono JDA – Sombathejaus „Falco“ 87:68.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?