Neįtikėtinai bloga savaitė lietuvių krepšininkams Europoje – tik keturi įmetė daugiau nei 10 taškų

Trečiadienį pralaimėjimus patyrė visos trys Europos turnyruose žaidusios Lietuvos krepšinio komandos. Vilniaus „Rytas“ pratęsė nesėkmių seriją Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ klupo Čempionų lygoje.

Oct 24, 2019, 1:01 PM, atnaujinta Oct 24, 2019, 1:02 PM

Šią savaitę blankiai pasirodė dauguma Lietuvos krepšininkų. Nors antradienį ir trečiadienį per Europos turnyrų rungtynes buvo registruoti 35 lietuviai, tik keturių iš jų pelnė dešimt ar daugiau taškų. Tai – Donatas Tarolis iš Klužo „Universitatea“, „Neptūno“ lyderiai Gytis Masiulis ir Devidas Gailius bei „Lietkabelio“ žaidėjas Tomas Lekūnas.

„Rytas“. Vilniaus „Ryto“ krepšininkai toliau skaičiuoja nesėkmes. Lietuvos vicečempionai nepasinaudojo tuo, kad varžovai rungtyniavo be vieno pavojingiausių žaidėjų D.J.White‘o, ir ketvirtajame Europos taurės ture išvykoje pralaimėjo Bursos „Tofaş“ ekipai 81:91.

Per tris kėlinius pirmaujanti komanda keitėsi 19 kartų, o skirtumas nebuvo didesnis nei 7 taškai. Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje „Tofaş“ laimėjo trumpą atkarpą 10:0, nutolo 77:65 ir nulėmė mačo baigtį.

Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė visi trys užsieniečiai Tu Holloway (20 taškų), Pako Cruzas (17) ir Cameronas Bairstow (11). Tuo tarpu aštuoni lietuviai surinko tik 33 taškus.

Bursos komandoje nelauktai aktyviai žaidė Turkijos krepšininkai. Jei iki šio turo „Tofaş“ laikėsi ant penkių amerikiečių pečių (jie buvo pelnę net 80 proc. komandos taškų), tai trečiadienį turkai įmetė net 50 taškų – daugiau nei per praėjusias trejas rungtynes.

Legionieriai. Abi užsienio komandos, kuriose žaidžia lietuviai, patyrė pralaimėjimus išvykose. Krasnodaro „Lokomotiv“ nusileido Belgrado „Partizan“ klubui 71:80, Limožo CSP – Venecijos „Reyer“ komandai 85:93.

„Lokomotiv“ gynėjas Mantas Kalnietis žaidė net 33 min., pelnė 7 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 5 pražangas.

CSP gynėjas Ovidijus Varanauskas žaidė 5 min. ir pelnė 3 taškus.

Krasnodaro krepšininkai beveik visą laiką vijosi šeimininkus, bet „Partizan“ persvara buvo nedidelė. Net ir likus žaisti 3 min. Belgrado komanda pirmavo tik 72:71. Vis dėlto mačo pabaigoje taškus rinko tik „Partizan“.

Limožo ekipos nesėkmę nulėmė užtemimas trečiojo kėlinio viduryje. CSP pirmavo 58:52, tačiau tada Venecijos krepšininkai surengė spurtą 20:0 ir įgijo lemiamą pranašumą.

„Reyer“ kitą savaitę atvyks į Lietuvą ir antradienį žais paskutines pirmojo rato rungtynes su „Rytu“.

Po keturių turų vienvaldis B grupės lyderis yra visas ketverias rungtynes laimėjęs „Partizan“. Kitas penkias komandas skiria vos vienas taškas: po du pergales iškovojo „Reyer“, „Lokomotiv“ ir „Tofaş“, po vieną – CSP ir „Rytas“.

Beje, „Partizan“ yra vienintelis nepralaimėjęs Europos taurės klubas. Kitose grupėse net ir pirmaujančios komandos jau yra patyrusios nesėkmę.

„Neptūnas“. Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko per dvejų namuose žaistų Čempionų lygos rungtynių miniseriją iškovoti dviejų pergalių. Klaipėdiečiai trečiadienį antrajame ture nusileido Dižono JDA komandai 75:89.

Nors „Neptūnas“ pelnė pirmuosius taškus, šeimininkų sirgalių nuotaika greitai pabjuro. Klaipėdos komanda jau antrojo kėlinio pradžioje atsiliko dviženkliu skirtumu, o po pertraukos Dižono krepšininkai neleido varžovams priartėti.

Klaipėdos komandai beveik pusę taškų pelnė du krepšininkai Gytis Masiulis (19) ir Deividas Gailius (18). „Neptūnas“ vėl pasigedo amerikiečių indėlio. Jei Darrinas Dorsey šiaip ne taip sukrapštė 8 taškus, tai Andre Williamsonas aikštę paliko nė karto nepataikęs į krepšį ir žaidė tik 7 min.

Kitą savaitę „Neptūnas“ pirmą kartą keliaus į užsienį ir antradienį Graikijoje žais su Salonikų PAOK. PAOK krepšininkai dar neiškovojo nė vienos pergalės, o antrajame ture išvykoje pripažino Sombathejaus „Falco“ pranašumą 66:76.

„Lietkabelis“. Antrąją nesėkmę Čempionų lygoje patyrė Panevėžio „Lietkabelis“. Jis išvykoje pralaimėjo „Manresa“ komandai 70:76.

„Lietkabelis“ trumpai pirmavo tik pirmajame ir antrajame kėliniuose. Panevėžiečiai neleido varžovams smarkiai nutolti, bet ir nesugebėjo jų aplenkti. Likus kelioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Manresa“ buvo priekyje tik 69:68, bet pabaigoje šeimininkai žaidė tiksliau.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidęs Tomas Lekūnas pelnė 11 taškų.

„Lietkabelis“ pirmąsias dvejas rungtynes žaidė išvykose, o kitą savaitę Čempionų lygą atveš į Panevėžį. Į šį miestą trečiadienį atvyks dvi pergales turintis Ankaros „Turk Telekom“. Šią savaitę „Turk Telekom“ namie įveikė Sasario „Dinamo“ komandą 64:56.

Legionieriai. Čempionų lygos antrajame ture nė vieno užsienio komandose žaidžiančio Lietuvos krepšininko rezultatyvumas nebuvo dviženklis.

Rezultatyviausiai tarp legionierių žaidęs Atėnų AEK puolėjas Jonas Mačiulis teįmetė 7 taškus. Ilgai pirmavęs AEK po dramatiškos kovos išvykoje pralaimėjo Jeruzalės „Hapoel“ klubui 78:85.

Likus žaisti 4 min. AEK dar buvo priekyje 76:70, bet paskutinę atkarpą pralaimėjo 2:15.

„Hapoel“ vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas žaidė tik 5 min. ir pelnė 4 taškus.

Taip pat 4 taškus pelnė „Gaziantep“ gynėjas Šarūnas Vasiliauskas. Jo komanda išvykoje nusileido „Nymburk“ klubui 72:74.

Taškų šiame ture nepelnė prieš „Lietkabelį“ kovojęs „Manresa“ gynėjas Deividas Dulkys ir Sasario „Dinamo“ puolėjas Paulius Sorokas (jis žaidė tik 6 min., bet spėjo net triskart netaikliai atakuoti iš trijų taškų zonos).

Dėl traumos vis dar negali žaisti „Zaragoza“ gynėjas Renaldas Seibutis. Lietuvio sugrįžimo laukianti Saragosos komanda išvykoje nugalėjo Stambulo „Beşiktaş“ klubą 74:73. Svečiams pergalę išplėšė buvęs „Ryto“ gynėjas D.J.Seeley, kuris paskutinę sekundę pataikė du iš trijų baudos metimų (trečiojo neįmetė tyčia, kad varžovams nebeliktų laiko atsakomajai atakai).

FIBA Europos taurė. Šią savaitę prasidėjo FIBA Europos taurės grupių etapas. Jame pirmąsias rungtynes žaidė ir du Lietuvos krepšininkai, atstovaujantys Rumunijos klubams.

Abi lietuvių ekipos pasiekė pergales. Klužo „Universitatea“ su Donatu Taroliu išvykoje nugalėjo „Sodertalje“ klubą 86:80, o „Oradea“ su Artūru Valeika namie įveikė „Sibiu“ komandą 92:86.

Pirmajame ture ypač pasižymėjo D.Tarolis. Jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. A.Valeika įmetė 5 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Europos taurė. 4 turas

A grupė

Patrų „Prometheas“ – Bolonijos „Virtus“ 78:69, Rišono „Maccabi“ (A.Hamiltonas 21) – „Andorra“ 67:86, „Monaco“ – Ulmo „ratiopharm“ 82:65.

Lentelė: „Prometheas“, „Virtus“ ir „Monaco“ – po 3, „Andorra“ – 2, „Maccabi“ – 1, „ratiopharm“ – 0.

B grupė

Bursos „Tofaş“ – Vilniaus „Rytas“ (T.Holloway 20, P.Cruzas 17, C.Bairstow 11) 91:81, Belgrado „Partizan“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ (M.Kalnietis 7, 7 atk.kam., 6 rez.perd., 5 išpr.praž.) 80:71, Venecijos „Reyer“ – Limožo CSP (O.Varanauskas 3) 93:85.

Lentelė: „Partizan“ – 4, „Lokomotiv“, „Reyer“ ir „Tofaş“ – po 2, CSP ir „Rytas“ – po 1.

C grupė

Kazanės „Uniks“ – Badalonos „Joventut“ 86:74, Brešos „Leonessa“ – Stambulo „Darüşşafaka“ 35:61, Liublianos „Olimpija“ – „Nanterre“ 87:93.

Lentelė: „Darüşşafaka“ ir „Uniks“ – po 3, „Nanterre“, „Joventut“ ir „Leonessa“ – po 2, „Olimpija“ – 0.

D grupė

Stambulo „Galatasaray“ – Podgoricos „Budućnost“ 84:83 (po pratęsimo), Trento „Dolomiti Energia“ – Gdynės „Arka“ 80:91, Oldenburgo EWE – Malagos „Unicaja“ 91:78.

Lentelė: „Galatasaray“, „Unicaja“ ir „Arka“ – po 3, „Dolomiti Energia“ – 2, EWE – 1, „Budućnost“ – 0.

Naudingiausias ir rezultatyviausias turo žaidėjas: E.McCollumas („Uniks“) – 32 tšk. (6/8 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 8/9 baudų), 4 atk.kam., 4 rez.perd., 11 išpr.praž. ir 41 balas per 27 min.

Čempionų lyga. 2 turas

A grupė

„Manresa“ (D.Dulkys 0) – Panevėžio „Lietkabelis“ (T.Lekūnas 11, Ž.Šakičius 9) 76:70, Ankaros „Turk Telekom“ – Sasario „Dinamo“ (P.Sorokas 0) 64:56, Torūnės „Polski Cukier“ (K.Weaveris 3) – Strasbūro SIG (J.Grantas 0) 97:81, „Ostende“ – Holono „Hapoel“ 101:86.

B grupė

Jeruzalės „Hapoel“ (M.Kupšas 4) – Atėnų AEK (J.Mačiulis 7) 85:78, Po-Lako-Ortezo „Elan Bearnais“ (T.Leslie 22) – Fechtos „Rasta“ 75:90, Burgoso „San Pablo“ – Vloclaveko „Anwil“ 110:78, Antverpeno „Giants“ – „Bandirma“ 93:90.

C grupė

„Nymburk“ – „Gaziantep“ (Š.Vasiliauskas 4) 74:72, Baro „Mornar“ – Lagūnos „Tenerife“ 74:81, Bambergo „Brose“ – „Nižnij Novgorod“ 58:73, Atėnų „Peristeri“ – Rygos VEF 91:83.

D grupė

Klaipėdos „Neptūnas“ (G.Masiulis 19, D.Gailius 18, S.Galdikas 6, 10 atk.kam.) – Dižono JDA 75:89, Stambulo „Beşiktaş“ – „Zaragoza“ (R.Seibutis traumuotas) 73:74, Sombathejaus „Falco“ – Salonikų PAOK 76:66, Brindizio „Happy Casa“ – Bonos „Telekom“ 76:75.