Po pralaimėjimo „Zenit“ – niūri atmosfera „Žalgirio“ rūbinėje: „Varžovas nėra durnas“

„Mateuszas Ponitka rungtynių pabaigoje davė jiems daug naudos – kovojo kamuolius ir pelnė taškus. Jis nulėmė rungtynes“, – pralaimėjimo priežastį įvardijo Edgaras Ulanovas.

"Žalgiris" nusileido "Zenit".<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

2019-10-30 22:34, atnaujinta 2019-10-30 23:03

Kauno „Žalgiris“ trečiadienį namuose 70:82 (18:14, 10:14, 15:16, 19:18, 8:20) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkams ir patyrė trečiąjį pralaimėjimą Eurolygoje.

Kauniečiams sunkiai sekėsi rasti kelių varžovų krepšio link. Tai puikiai iliustravo prastas antrasis kėlinys, kurio metu „Žalgirio“ žaidėjai pelnė tik 10 taškų.

„Šiandien jie buvo geresni, „Zenit“ žaidė fiziškiau, išmušė mus iš pozicijų. Nuo pat galinės linijos jų gynėjai mus pasitikdavo agresyviai, išmušinėjo kamuolius.

Tai sulėtino mūsų tempą puolime. Tada bandėme improvizuoti, tačiau ji buvo labai lėta, nelogiška“, – problemas vardijo E.Ulanovas.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ metė tik 9 tolimus metimus, nors „Zenit“ akivaizdžiai provokavo atakuoti iš tolimų distancijų.

Ilgosios pertraukos metu Šarūnui Jasikevičiui dar kartą teko priminti žaidimo planą, tad vien trečiajame kėlinyje kauniečiai išmetė 8 tolimus metimus.

Tačiau tai nepadėjo.

„Mūsų stiprybė būna tada, kai kamuolys greitai vaikšto, yra daug prasiveržimų, atkovotų kamuolių, tačiau šiandien varžovai tokių momentų sukūrė daugiau.

Ypatingai pabaigoje“, – problemas kartojo 27-erių 197 cm ūgio krepšininkas.

Varžovai šeimininkus baudė už kiekvieną žalgiriečių klaidą gynyboje, daugiausiai baudos aikštelėje.

Vis dėlto chaotiška ketvirtojo kėlinio pabaiga ir taiklūs Luko Lekavičiaus baudos metimai dar pasiuntė komandas į pratęsimą.

Tačiau „Žalgirio“ sirgalių nelaimei – žaidimas nekito, tad sėkmės blyksnis trečiosios pergalės Eurolygoje nepadovanojo.

– Vilerbano ASVEL komanda taip pat buvo pajėgus varžovas fiziškai, kaip reikia įveikti tą fiziškumą?

– Reikia paruošti rungtynių planą kuo geriau. Treneriai tikrai viską akcentavo, tačiau antrose rungtynėse iš eilės jie mus baudžia tose pačiose situacijose. Nežinau, kiek pamokų reikia, kad tai pasikeistų.

– Kas labiausiai nesiseka su „Žalgirio“ puolimu?

– Varžovas nėra durnas. Jie taip pat nori priversti mus ilgiau galvoti, sustoti su kamuoliu ir ieškoti kitų sprendimų. Agresijos trūko labiausiai. Jei varžovas lieka su mūsų gynėjų, reikia žaisti aštriau. Nereikia sustoti su kamuoliu, reikia sukurti kažkokį pranašumą komandos draugams.

Pažiūrėsime, viską tvarkysime, tačiau nėra kada liūdėti, reikia ruoštis kitoms rungtynėms, kurios taip pat bus labai svarbios.