„Barcelona“ treneris S. Pesičius džiaugėsi sėkminga išvyka: „Nusipelnėme pergalės“

„Nors statistika man nėra labai svarbi, bet 16 atkovotų kamuolių puolime ir 24 rezultatyvūs perdavimai parodo mūsų norą laimėti“, – po pergalės Kaune kalbėjo „Barcelona“ komandos treneris Svetislavas Pesičius.

Žalgiriečiai pralaimėjo svečiams iš Ispanijos.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Nov 8, 2019, 10:35 PM, atnaujinta Nov 8, 2019, 10:47 PM

Katalonijos komanda penktadienį 93:86 (23:20, 24:20, 19:21, 27:25) įveikė „Žalgirį“ ir iškovojo šeštąją pergalę Eurolygoje.

„Barcelona“ komanda vangiai pradėjo rungtynes ir per pirmąsias dvi minutes taškų nepelnė, o „Žalgiriui“ leido nutolti 5:0. Tačiau vėliau ėmė puikiai veikti Brandono Davieso ir Nikola Mirotičiaus tandemas. „Barcelona“ spurtavo 9:2 ir persvėrė rezultatą.

Svečių krepšininkai įsiveržė nuolat pirmavo keliais taškais, tačiau sėkmingas Luko Lekavičiaus pasirodymas aikštėje neleido varžovams atitolti ir po pirmųjų 10-ies minučių „Barcelona“ pirmavo 23:20. Pirmajame kėlinyje žalgiriečius į neviltį varė N.Mirotičius, pelnęs 13 taškų.

Antrajame kėlinyje dėka Thomaso Walkupo taškų „Žalgiris“ kvėpavo varžovams į nugarą, tačiau paskutinėmis minutėmis „Barcelona“ spurtavo ir atitolo 47:40.

Po pertraukos Š.Jasikevičiaus auklėtiniai užkūrė tikrą pirtį „Barcelona“ krepšininkams ir vos per dvi minutes panaikino 7 taškų atsilikimą. Tuomet įtampa arenoje įkaito ir žaidimas vyko taškas į tašką.

Ir kuomet jau atrodė, kad Artūras Milaknis baudų metimais sumažino atsilikimą iki 2 taškų, paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Barcelona“ smeigė tritaškį ir lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudami 66:61.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Cory Higginso šou ir „Barcelona“ labai gretai susikrovė dviženklį pranašumą bei pergalės iš rankų nepaleido.

„Per septynis turus mes penkerias rungtynes žaidėme išvykoje ir tik dvi namuose. Ši pergalė mums svarbi, nes komanda gali augti, tobulėti ir kelti pasitikėjimą. Dar geriau, jei galėtume turėti daugiau treniruočių.

Gynyboje ir puolime, žinoma, buvo galima sužaisti geriau. Dėka mūsų gero komandinio žaidimo, aš manau, kad kontroliavome žaidimą ir nusipelnėme pergalės“, – kalbėjo S.Pesičius.

Šiose rungtynėse „Žalgirį“ nužudė Cory Higginsas, pelnęs 27 taškus ir pataikęs visus 5 mestus tritaškius metimus. Savo auklėtinio žaidimu džiaugėsi ir „Barcelona“ treneris.

„Puikus pasirodymas. Jis tempė komandą tiek puolime, tiek ir prideda gynyboje. Kol kas jam teko daugiau žaisti, negu treniruotis. Turėjo jis bėdų ir tik dabar pradėjo gerinti savo formą.

Tas ir yra svarbiausia“, – teigė S.Pesičius.

„Barcelona“ treneris nevengia žaisti aukštu penketu, o paklaustas apie savo filosofiją, pripažino, kad svarbiausia yra gynyba.

„Viskas prasideda nuo gynybos. Žmonės visuomet dažniausiai kalbėdami apie žaidėją kreipia dėmesį į puolimą. Man svarbu turėti žaidėjus, kurie gali žaisti gynyboje per kelias pozicijas. Pavyzdžiui Adamas Hanga gali gintis per tris pozicijas. Tai tikrai svarbu. Brandonas Daviesas irgi gali gintis 4-oje ir 5-oje pozicijose.

Visi dabar kalba, kad „Barcelona“ yra favoritai. Laimėti titulus be geros gynybos bus tikrai sunku“, – sakė S.Pesičius.