Europos taurės savaitė: pradangintas A. Butkevičius ir pratrūkęs „Lokomotiv“

Belgrado „Partizan“ krepšininkai neleido Vilniaus „Rytui“ dar labiau priartėti prie Europos taurės „Top 16“ etapo. Tuo pasinaudojo Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa, pavijusi vilniečius B grupės turnyro lentelėje. O įspūdingiausiai šią savaitę žaidė prieš kelis sezonus Pasvalio „Pieno Žvaigždėse“ neįsitvirtinęs gynėjas Tyleris Larsonas.

Arnas Butkevičius<br>V.Skaraičio nuotr.
Arnas Butkevičius<br>V.Ščiavinsko nuotr.
„Ryto“ ir „Partizan“ dvikova<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Mindaugas Kuzminskas atakuoja varžovų krepšį<br>Twitter nuotr.
Eimantas Bendžius<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 21, 2019, 7:48 AM, atnaujinta Nov 21, 2019, 7:55 AM

Vilniečiai. Vilniaus „Rytui“ nepavyko dar labiau priartėti prie „Top 16“ etapo. Lietuvos vicečempionai trečiadienį Serbijos sostinėje pripažino Belgrado „Partizan“ pranašumą 81:86 ir nutraukė dviejų pergalių miniseriją.

Vilniaus krepšininkai pirmavo tik pirmajame kėlinyje. Tiesa, net „Partizan“ persvėrus rezultatą, skirtumas dar gana ilgai buvo visai nežymus, tačiau trečiojo kėlinio antroje pusėje svečiai įkrito į gilią duobę.

Tuo metu Belgrado komanda per kelias minutes padidino persvarą nuo 2 taškų (55:53) iki 11 taškų (66:55). Nors „Rytas“ mačo pabaigoje parodė nagus, varžovų nepavijo.

„Rytui“ trūko žaidėjo, kuris timptelėtų komandą sunkiu metu. Net rezultatyviausiai žaidę Eimantas Bendžius (15 taškų) ir Deividas Sirvydis (11 taškų) pasižymėjo tik pavienėmis sėkmingomis atakomis, kurias keisdavo klaidos ar netaiklūs metimai.

Vėl nuvylė amerikietis Ty Holloway ir Arnas Butkevičius. T.Holloway pelnė 7 taškus, bet mėtė labai netaikliai (1/6 dvitaškių, 1/1 tritaškio) ir padarė net 5 klaidas, o A.Butkevičius nepelnė nė taško (0/1 dvitaškio).

Beje, A.Butkevičius nė taško nepelnė ir per pirmąsias rungtynes su „Partizan“ klubu. Šio puolėjo vidurkis yra 6 taškai.

Legionieriai. Trys lietuviai trečiadienį susitiko Limožo arenoje. Joje Krasnodaro „Lokomotiv“ be didelio vargo nugalėjo Limožo CSP klubą 92:77. Svečiai iš Kubanės jau pirmajame kėlinyje įgijo 20 taškų persvarą 31:11, tad likusi mačo dalis virto formalumu.

CSP žaidė be dviejų lyderių Semajo Christono ir Vincento Sanfordo, o „Lokomotiv“ krepšininkams vadovavo serbas Bogdanas Karaičičius, kuris pakeitė praėjusią savaitę atleistą trenerį Lucą Banchį.

Tarp „Lokomotiv“ pergalės pamatus klojusių krepšininkų buvo Mindaugas Kuzminskas, vien per pirmąjį kėlinį įmetęs 8 taškus (taip pat 8 taškus per šią atkarpą pelnė Willas Cummingsas, 9 taškus – Johnny O‘Bryantas).

Iš viso M.Kuzminskas žaidė 28 min. ir pelnė 13 taškų (2/4 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 3/3 baudų), jo komandos draugas Mantas Kalnietis per 30 min. įmetė 12 taškų (4/4 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/1 baudos). Abu „Lokomotiv“ lietuviai pakartojo asmeninius šio sezono rekordus Europos turnyruose.

Asmeninį sezono rekordą pasiekė CSP gynėjas Ovidijus Varanauskas, kuris pirmą kartą pateko į starto penketą, aikštėje praleido net 31 min. ir pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 2/4 baudų) bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Iki šio turo O.Varanauskas buvo pelnęs vos 10 taškų.

Padėtis. Kitose B grupės rungtynėse Venecijos „Reyer“ išvykoje nugalėjo Bursos „Tofaş“ klubą 80:73.

Šie rezultatai lėmė, kad per aštuonis turus po šešias pergales iškovoję „Reyer“ ir „Partizan“ klubai užsitikrino kelialapius į „Top 16“ etapą. Maža to, šiedu klubai užsitikrino dvi pirmąsias vietas B grupėje.

Dėl likusių dviejų kelialapių per du paskutiniuosius turus kovos „Tofaş“ (4 pergalės), „Rytas“, „Lokomotiv“ (po 3) ir CSP (2).

„Rytas“ dar žais namie su „Tofaş“ (gruodžio 10 d.) ir svečiuose su „Reyer“ (gruodžio 18 d.). Jei vilniečiai laimės abejas likusias rungtynes, jie tikrai pateks į kitą etapą. Jei „Rytas“ bent kartą suklups, jam reikės laukti, kad pralaimėjimą patirtų „Lokomotiv“ krepšininkai, kurie susitiks su „Partizan“ (namie) ir „Tofaş“ (svečiuose) komandomis.

Kelialapiai. Kitas dvi savaites Europos taurės varžybos nevyks. Prieš šią netrumpą pertrauką devynios komandos jau užsitikrino kelialapius į „Top 16“ etapą.

Tai – Patrų „Prometheas“, Bolonijos „Virtus“, „Andorra“, „Monaco“ (A grupė), „Reyer“, „Partizan“ (B grupė), Malagos „Unicaja“, Stambulo „Galatasaray“ ir Oldenburgo EWE (D grupė).

A grupėje jau atiduoti visi keturi kelialapiai, o C grupėje teisės pratęsti europinį sezoną po Naujųjų metų dar neužsitikrino nė viena komanda.

Galimybę patekti į kitą etapą prarado du klubai – A grupės autsaideriai Ulmo „ratiopharm“ ir Rišono „Maccabi“.

Dėl likusių septynių kelialapių kovoja 13 komandų.

Lyderiai. Per aštuonis turus Europos taurės turnyre rezultatyviausiai žaidė Badalonos „Joventut“ lyderis Klemenas Prepeličius. Jo vidurkis – 18,7 taško. Už slovėno nugaros rikiuojasi trys amerikiečiai. Jamaras Smithas (Kazanės „Uniks“) pelno 18,1 taško, S.Christonas (CSP) – 17,6 taško, buvęs Utenos „Juventus“ žaidėjas Alexas Hamiltonas (Rišono „Maccabi“) – 17,3 taško.

„Ryto“ puolimo lyderiu dažniausiai tampantis Pako Cruzas pelno 13,3 taško ir užima 21-ąją vietą, E.Bendžius įmeta 12,3 taško ir užima 37-ąją vietą.

E.Bendžius – vienintelis lietuvis, kurio rezultatyvumo vidurkis Europos taurės turnyre yra dviženklis.

Naudingiausi. Naudingiausio šios savaitės krepšininko vardą pasidalijo du amerikiečiai. Po 28 balus surinko „Reyer“ gynėjas Maikas Bramos (28 taškai) ir EWE gynėjas Tyleris Larsonas (31 taškas).

T.Larsonas į Oldenburgo komandą atvyko tik spalio pabaigoje, bet jau pasižymėjo ir praėjusiame ture, kai per laimėtas rungtynes įmetė 21 tašką į „Galatasaray“ krepšį.

Šiame ture 28 metų gynėjas žaidė dar rezultatyviau ir užtikrino EWE pergalę prieš Trento „Dolomiti Energia“ komandą 108:88.

T.Larsonas prieš kelis sezonus rungtyniavo ir LKL čempionate. 2016 metų lapkritį jis atvyko į Pasvalio „Pieno Žvaigždes“, bet šio klubo vadovams neįtiko. Amerikietis Lietuvoje sužaidė vos vienerias rungtynes ir per jas nepelnė nė taško.

Europos taurė. 8 turas

A grupė

Patrų „Prometheas“ – Ulmo „ratiopharm“ 82:77, „Monaco“ – Rišono „Maccabi“ 77:75, „Andorra“ – Bolonijos „Virtus“ 93:79.

Lentelė: „Prometheas“* ir „Virtus“* – po 6, „Andorra“* ir „Monaco“* – po 5, „ratiopharm“ ir „Maccabi“ – po 1.

B grupė

Belgrado „Partizan“ – Vilniaus „Rytas“ (E.Bendžius 15, D.Sirvydis 11, P.Cruzas 10) 86:81,

Limožo CSP (O.Varanauskas 11, 6 rez.perd.) – Krasnodaro „Lokomotiv“ (M.Kuzminskas 13, M.Kalnietis 12) 77:92,

Bursos „Tofaş“ – Venecijos „Reyer“ 73:80.

Lentelė: „Reyer“* ir „Partizan“* – po 6, „Tofaş“ – 4, „Rytas“ ir „Lokomotiv“ – po 3, CSP – 2.

C grupė

Liublianos „Olimpija“ – Brešos „Leonessa“ 73:62, Kazanės „Uniks“ – „Nanterre“ 72:79, Stambulo „Darüşşafaka“ – Badalonos „Joventut“ (K.Prepeličius 30) 92:86.

Lentelė: „Uniks“ ir „Darüşşafaka“ – po 5, „Joventut“ ir „Leonessa“ – po 4, „Nanterre“ ir „Olimpija“ – po 3.

D grupė

Stambulo „Galatasaray“ – Malagos „Unicaja“ 91:80, Oldenburgo EWE (T.Larsonas 31) – Trento „Dolomiti Energia“ 108:88, Gdynės „Arka“ – Podgoricos „Budućnost“ 61:78.

Lentelė: „Unicaja“* – 6, „Galatasaray“* ir EWE* – po 5, „Arka“ ir „Dolomiti Energia“ – po 3, „Budućnost“ – 2.

*Pažymėtos komandos užsitikrino kelialapius į kitą etapą.

Naudingiausi turo žaidėjai: M.Bramos („Reyer“) – 28 tšk. (7/8 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 2/2 baudų) ir T.Larsonas (EWE) – 31 tšk. (8/11 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 3/4 baudų), 5 atk.kam. Abu krepšininkai surinko po 28 naudingumo balus.