LKL dvikovoje L. Birutis išplėšė pergalę Prienų ekipai prieš „Pieno žvaigždes“

[[ge:lrytas:lrytas:12675096]]

Lauryno Biručio metimas lėmė Prienų ekipos pergalę.<br> LKL/BNS nuotr.

Nov 23, 2019, 5:11 PM, atnaujinta Nov 29, 2019, 6:17 AM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį buvo žaidžiamos vienerios 11-ojo turo rungtynės. Prienų klubas „Cbet“ savo aikštėje priėmė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą ir įveikė varžovus po dramatiškos kovos 81:79 (16:19, 23:26, 19:20, 23:14).

Likus 8 sek. svečių žaidėjas Dominykas Domarkas sunkiu metimu išlygino santykį (79:79). Po minutės pertraukėlės „Cbet“ rengė paskutinę ataką, kurios metu Rokas Uleckas surado po krepšiu laisvą Lauryną Birutį, kuris ir pelnė pergalingus taškus (81:79).

D.Domarko paskutinį metimą (derinys parengtas per 1,7 sek.) blokavo R.Uleckas.

22-ejų metų 213 cm ūgio L.Birutis debiutavo Prienų klube, nes Kauno „Žalgiris“ šį vidurio puolėją tik šią savaitę išnuomojo „Cbet“ komandai.

Jis aikštėje pasirodė po devynių mėnesių pertraukos.

Prieniškių sąskaitoje dabar yra 5 pergalės ir 6 pralaimėjimai, o pasvaliečiai šventė 3 pergales ir patyrė 8 nesėkmes.

Po penkerių paskutiniųjų tarpusavio rungtynių pergalių balansas yra Prienų ekipos naudai 3:2.

Rungtynių didvyris L.Birutis per 16 minučių pelnė 9 taškus (4/8 dvitaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir surinko +5 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 15 taškų įmetęs Martynas Varnas, o naudingiausias buvo Skylaras Spenceris, kuris įmetė 10 taškų, 9 kartus atkovojo kamuolį ir surinko +20 naudingumo balų.

Trečiajame kėlinyje „Cbet“ turėjo net 14 taškų deficitą (50:64), bet sugebėjo sugrįžti į rungtynes (66:67), o paskutinę mačo minutę ir išlyginti santykį (77:77).

D.Domarkas pasvaliečiams pelnė 20 taškų, o Arvydas Šikšnius – 18 taškų ir surinko +24 naudingumo balus.

Abu „Pieno žvaigždžių“ lyderiai solidžiai atakavo iš toli: D.Domarkas pataikė 4 tritaškius iš 7, o A.Šikšnius – 3 iš 7. Visa Pasvalio ekipa įmetė 11 tolimų metimų iš 26 (42 proc.).

Rezultatas:

„Cbet“ (5/6) – „Pieno žvaigždės“ (3/8) – 81:79 (16:19, 23:26, 19:20, 23:14).

„Cbet“: Martynas Varnas 15, Lukas Uleckas 13, Skylaras Spenceris ir Karolis Guščikas po 10, Laurynas Birutis 9, Mindaugas Lukauskis, Regimantas Miniotas ir Arnas Velička po 7, Kerras Kriisa 3 taškai.

„Pieno žvaigždės“: Dominykas Domarkas 20, Arvydas Šikšnius 18, Miha Lapornikas 11, Paulius Petrilevičius 10, Johnas Gillonas 7 taškai.

„Mes metėme vienuolika baudos metimų. Vadinasi, buvome neagresyvūs. Vadinasi, reikia dirbti ant agresyvumo ir mokėti teisėjui parodyti, kad yra pražanga. Kitaip tariant – flopinti (vaidinti). Mokysime žaidėjus flopinti“, – po rungtynių kalbėjo „Pieno žvaigždžių“ treneris Gediminas Petrauskas.