„Žalgirio“ bėdos virto gilia duobe – Berlyne 5-ąjį pralaimėjimą iš eilės išrašė ALBA klubas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos vienuoliktajame ture išgyveno tolimų metimų krizę ir išvykoje 62:69 (7:15, 19:17, 20:15, 16:22) nusileido Berlyno ALBA komandai.

„Žalgirio“ komanda<br>G.Bitvinsko nuotr.
Z.LeDay.<br>zalgiris.lt nuotr.
„Žalgirio“ komanda
Rokas Giedraitis buvo rezultatyviausias ALBA gretose.<br>Scanpix nuotr.
Berlyno ALBA Eurolygoje turi tiek pat pergalių, kaip ir „Žalgiris“<br> Image Sport/Scanpix. com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2019-11-28 20:30, atnaujinta 2019-11-29 00:26

Mačo pradžioje Lietuvos čempionai netaikliai šaudė iš toli, tačiau antrą progą susikūrė Jockas Landale‘as, o baudų mesti stojo Paulius Jankūnas – 3:2. Puolimą judino aštriai sužaidęs Lukas Lekavičius, bet kol kauniečiai toliau neprisitaikė iš tritaškio zonos, pirmą kėlinį pirmaudami 7:15 jau užbaigė varžovai.

Antrasis kėlinys startavo Zacho LeDay bandymu užvesti komandą, perėmus kamuolį atsilikimą iki 13:18 mažino viską sutvarkęs Edgaras Ulanovas. Žaidimo skonį pajutęs Z.LeDay pralaužė ledus iš tolimos distancijos, pražangos nepaisydamas pasižymėjo Nigelas Hayesas – 18:23.

„Žalgirio“ puolimą toliau savo rankose laikė Z.LeDay, bet keletą kartų nepasinaudojus gerais šansais, deficitas šoktelėjo iki 22:30. Užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė L.Lekavičius, baudų metimais rezultatą 26:32 pirmoje dalyje užfiksavo P.Jankūnas.

Po didžiosios pertraukos savo taškų kraitį atsidarė Thomasas Walkupas, veidu į krepšį žaidė atsilikimą iki 32:34 mažinęs Z.LeDay. Savo paties netaiklų metimą kartojo L.Lekavičius, pražangos nepaisė N.Hayesas, o spurtą iki 14:0 tęsė pražangas provokavęs Edgaras Ulanovas – 40:34.

Prie baudų metimų linijos dar kartą stojo E.Ulanovas, bet iniciatyvą vėl perėmė į priekį 41:42 įsiveržę ALBA krepšininkai. Po pasitarimo vos antrą svečių tritaškį smeigė N.Hayesas, gražiai sužaidė komandos kapitonas P.Jankūnas – 46:42. Tiesa, penkiais taškais be atsako kėlinį užbaigė į priekį minimaliu pranašumu 46:47 atsiplėšę šeimininkai.

Gerą atkarpą ALBA tęsė ketvirtojo kėlinio pradžioje ir atitrūko iki 46:51. Vienas pats gynybą laužyti ėmėsi L.Lekavičius, savo žodį tarė T.Walkupas – 50:53. Kol žalgiriečiai pro šalį mėtė iš toli, varžovai surengė dar vieną spurtą ir žingsnis po žingsnio artėjo pergalės link (50:58).

Antroje ketvirčio dalyje gražiu prasiveržimu nustebino Artūras Milaknis, ne ką mažiau gražų reidą atliko K.C. Riversas – 54:60. Laikui tirpstant situacija dar labiau komplikavosi ir kauniečiai atsidūrė ant bedugnės krašto atsilikdami 54:64.

T.Walkupas asistavo J.Landale‘ui, tačiau likus 104 sekundėms, skirtumas tarp komandų pasiekė naujas aukštumas – 56:69. Kamuolį puolime dar ėmė J.Landale‘as, atsilikimą iki vienaženklio 62:69 sumažino L.Lekavičius.

„Žalgiris“: Z.LeDay 15 (3 per. kam.), L.Lekavičius 12 (5/7 dvit.), N.Hayesas 7, E.Ulanovas 7, J.Landale‘as 6 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 5, T.Walkupas 4 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), K.C. Riversas 4, A.Milaknis 2.

ALBA: N.Giffey 13 (5 atk. kam.), M.Hermannssonas 11 (3 per. kam.), M.Erikssonas 10, L.Nnoko 10.