Atsitiktinės sėkmės neieškantis „Žalgiris“ – ryškėjantys kontūrai ir vienbalsis tikėjimas

Šarūnas Jasikevičius tiesė ranką ir sveikino Maskvos CSKA trenerį Dimitrį Itoudį, kurio auklėtiniai paskutinėmis rungtynių sekundėmis pranoko Kauno „Žalgirį“.

CSKA kankinęs "Žalgiris" krito nuo M.Jameso metimo.<br>G.Bitvinsko nuotr.
CSKA kankinęs "Žalgiris" krito nuo M.Jameso metimo.<br>žalgiris.lt nuotr.
CSKA kankinęs "Žalgiris" krito nuo M.Jameso metimo.<br>cskabasket.com nuotr.
CSKA kankinęs "Žalgiris" krito nuo M.Jameso metimo.
CSKA kankinęs "Žalgiris" krito nuo M.Jameso metimo.<br>vkontaktre.ru nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

specialiai lrytas.lt, Maskva (Rusija)

Dec 6, 2019, 12:32 PM

CSKA lyderiui Mike‘ui Jamesui tik antruoju bandymu pavyko pribaigti suįžūlėjusius svečius, kai jo dūris paskutinėmis pratęsimo sekundėmis skelbė šeštąjį kauniečių pralaimėjimą paeiliui – 82:85.

„Aš netikiu sėkme“, – po rungtynių griežtai kalbėjo Šaras, mintyse turėdamas tikėjimą procesu ir darbu.

Jo auklėtiniai ketvirtadienį geriau kovojo ir kamuolius (48-30), ir surinko daugiau naudingumo balų (86-84), tačiau iki sėkmingos pabaigos vis dėlto pritrūko.

Lrytas.lt apžvelgia svarbiausius „Žalgirio“ ir CSKA rungtynių momentus.

Pasiteisinęs sprendimas

Pirmą kartą šiame Eurolygos sezone dvikovą startinėje sudėtyje kartu pradėjo ir Jockas Landale‘as, ir Zachas LeDay. Pagrindiniai „Žalgirio“ aukštaūgiai turėjo aiškią Š.Jasikevičiaus užduotį.

„Bandėme ieškoti, kur mes galime atakuoti. Idėja buvo stengtis žaisti greičiau. Vyrai tą treniravosi ir puikiai pildė. Tiek J.Landale‘as, tiek Z.LeDay yra greičiausi mūsų aukštaūgiai, tokia buvo ta idėja“, – pasakojo treneris.

Pirmajame kėlinyje kelios greitos „Žalgirio“ atakos leido pabėgti į priekį, kai po J.Landale‘o taškų komandas skyrė jau septyni taškai 13:6.

Visi 6 taiklūs kauniečių metimai pirmajame kėlinyje skriejo iš baudos aikštelės stačiakampio.

Š.Jasikevičius pripažino, kad žaidėjų nusiteikimas ir kova šįkart paliko gerą įspūdį.

„Man svarbiausia, kad po tiek pralaimėjimų žaidėjai čia atvažiavo laimėti. Tai matėsi“, – kartojo strategas.

„Žalgiris“ akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiu 48-30, o geležinė gynyba pirmojo kėlinio metu privertė CSKA pasiekti šio sezono antirekordą. 9 taškai – prasčiausia CSKA pradžia šio sezono Eurolygoje.

Šįkart gelbėjo ir tritaškiai

Svarbiausiomis rungtynių akimirkomis kamuolys buvo Thomaso Walkupo rankose. Gynėjas atakavo visus prieš jį bandžiusius atstovėti krepšininkus. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje legionierius pataikė ir sudėtingą tritaškį, kuris gaivino „Žalgirio“ viltis bei leido išplėšti pratęsimą.

Tiesa, pirmojo taiklaus tritaškio „Žalgiriui“ vėl reikėjo laukti du kėlinius. Antroje rungtynių dalyje kauniečiai pataikė 6 tolimus metimus iš 10 bandymų, tai įnešė papildomos gyvybės svečių žaidime.

Bent keletą tokių tolimų Artūro Milaknio (2/2 trit.) ar Th.Walkupo (3/4 trit.) metimų rungtynėse su Belgrado „Crvena zvezda“ ar Berlyno ALBA, ir „Žalgiris“ dabar nebūtų toje duobėje, kuri jau tapo giliausia Š.Jasikevičiaus eroje.

„Vyrukai treniruočių salėje yra kiekvieną dieną. Galima tai vadinti kaip tik norite. Žinome skaičius, bet mes dėl to nesijaudiname, nes visi dirba treniruočių salėje, kiekvienas atliekame metimus. Jeigu žaisime teisingai, įkris ir metimai“, – komanda tiki Th.Walkupas.

Sutartį su „Žalgiriu“ dar vieneriems metams pratęsęs amerikietis tampa aiškiu komandos lyderiu.

Per rungtynes Th.Walkupas meta po 9,1 taško, atkovoja 4 kamuolius, atlieka po 4,4 rezultatyvaus perdavimo ir renka 11,5 naudingumo balus.

„Jis viską supranta. Daro labai mažai taktinių klaidų, viską išpildo, komanda funkcionuoja. Jei jis dar pataiko tris tritaškius, tai... Metimas jo gražėja, daug dirba ant to, tegul tik meta“, – savo karį įvertino Š.Jasikevičius.

Tikėjimas ne sėkme, o darbu

Po rungtynių „Žalgirio“ rūbinėje kvepėjo picomis, kąsnį baiginėjo ir Š.Jasikevičius, kai jį jau kvietė į oficialią Eurolygos spaudos konferenciją.

Nurimus aistroms po skaudaus M.Jameso metimo, „Žalgirio“ vyrai vienbalsiai teigė, kad komanda juda teisinga linkme, o sėkmės ar nesėkmės faktorius įtakos komandos žaidimui neturi ir negali turėti.

„Visi dirbame treniruotėse, treneris irgi nori, kad mes tobulėtume, gerintume savo žaidimą. Visi stengiasi, bet asmeniniai rezultatai man nieko nereiškia, jei nėra komandinių pergalių, – sakė karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Martinas Gebenas. – Lengva viską nurašyti ant sėkmės, bet yra ir detalių išpildymas. Manau, kad tiek aš, tiek kiti žaidėjai darė klaidų. Galėjome sužaisti geriau.“

Puolėjas aikštėje praleido 11 min., pelnė 8 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 13 naudungumo balų.

Potencialo aukštaūgio žaidime įžvelgė ir Šaras, tačiau garantijų dėl didesnio minučių skaičiaus jam pažadėti negalėjo.

Duobėje esantis „Žalgiris“ tikina, kad komandos viduje problemų nėra, o pergalės turi ateiti.

„Treneris reikalauja to paties. Niekas nesikeičia, negali keistis. Turi būti nusistovėjusi tvarka, gali būti keičiamos tik detalės. Viskas bus tas pats“, – sake Š.Jasikevičius.

Sekmadienį „Žalgirio“ laukia mūšis Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kur kauniečiai namuose priims Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

13-ajame Eurolygos ture Lietuvos čempionai namuose taip pat priims Valensijos „Valencia“ krepšininkus.