„Kibirkštis-MRU“ Europos moterų krepšinio lygoje iškovojo antrąją pergalę

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) iškovojo antrąją pergalę (2/3). Baltarusijos mieste Gardine vykstančiame II ture vilnietės su Astanos „Tigers“ komanda iš Kazachstano (1/4) ir įveikė varžoves rezultatu 59:51 (11:18, 20:11, 15:12, 13:10).

„Kibirkštis“ iškovojo antrąją pergalę EWBL lygoje.<br> A.Didžgalvio nuotr.

Dec 8, 2019, 12:35 PM, atnaujinta Dec 8, 2019, 9:10 PM

Išvakarėse mūsiškės 58:69 (20:31, 11:9, 12:21, 15:8) nusileido Minsko „Cmoki“ klubui iš Baltarusijos.

„Kibirkštis-MRU“ po 5 rungtynių savo sąskaitoje turi 2 pergales ir 3 nesėkmes bei B grupėje užima šaštąją vietą.

Astanos ekipa yra laiteliu žemiau – septinta.

Vilniečių gretose rezultatyviausia buvo Daugilė Šarauskaitė, kuri pelnė 20 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Mūsiškė pataikė 9 dvitaškius iš 19 (9/19), prametė vienintelį tritaškį (0/1) ir įmetė 2 baudas iš 6.

Justina Miknaitė surinko 12 taškų. Ir toliau dėl traumos „Kibirkšties-MRU“ komandai negali padėti kapitonė Kristė Druskytė.

„Tigrių“ komandai lietuviško kraujo turinti Anastasija Ališauskaitė-Lopatina pelnė 2 taškus.

Sekmadienį „Kibirkšties-MRU“ komanda sunkiai pradėjo rungtynes ir pirmame kėlinyje leido varžovėms dominuoti aikštėje. Po 10 minučių kovos Lietuvos klubas atsiliko 7 taškais.

Tačiau antrajame kėlinyje pabudusios ir aukštesnę pavarą įjungusios „Kibirkšties-MRU“ žaidėjos ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą.

Trečiajame kėlinyje ir toliau vyravo lygūs žaidimas. Komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai ir tik sėkminga paskutinė atkarpa leido vilnietės padidinti pranašumą iki 5 taškų.

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, kur daugiau jėgų išsaugojusios „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės išlaiko savo pranašumą bei pasiekė pergalę – 59:51.

Rezultatas:

„Kibirkšties-MRU“ (2/3) – „Tigers“  (1/4) – 59:51 (11:18, 20:11, 15:12, 13:10).

„Kibirkštis-MRU“: Daugilė Šarauskaitė 20 (13 atk. kam., 9/19 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/6 baudos), Justina Miknaitė 12, Justina Kraujūnaitė 8, Gabrielė Šulskė (7 atk. kam.) ir Eglė Zabotkaitė po 7, Livija Sakevičiūtė 5 taškai (10 atk. kam.). Klaudija Serkevičiūtė (13:24 min.), Saulė Mikelionytė (08:54) ir Enrika Matiukaitė (05:30) taškų nesurinko. Kristė Druskytė ir Emilija Grigaliūnaitė nežaidė.

„Tigers“: Tamara Jagodkina 12, Nadežda Kondrakova ir Zalina Kurazova po 10, Anna Vinokurova 9, Oksana Ivanova 6, Anastasija Ališauskaitė-Lopatina ir Anastassija Begun po 2 taškus.

Turnyro lentelė po II etapo kovų:

1. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) – 5 pergalės ir 0 pralaimėjimų;

2. Novosibirsko „Dinamo“ (Rusija) – 4/1;

3. „Rostov-SFEDU“ (Rusija) – 4/1;

4. Ostravos SBS (Čekija) – 2/3;

5. Košicės „Young Angels“ (Slovakija) – 2/3;

6. Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ (Lietuva) – 2/3;

7. Astanos „Tigers“ (Kazachstanas) – 1/4;

8. Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) – 0/5.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-MRU“ komanda žais gruodžio 14 d., kai savo aikštėje priims Liepojos „Liepaja/LSSS“ komandą iš Latvijos.