Ch. Collinsas tritaškiu paskutinę sekundę išplėšė „Dzūkijai“ laimėjimą prieš „Neptūną“

Alytaus „Dzūkija“ šeštadienį savo aikštėje susitiko su Klaipėdos Neptūnu“. Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių 16-ojo turo rungtynės. Nors alytiškiai yra šalies čempionato vieni autsaiderių (5 pergalės ir 11 pralaimėjimų), o klaipėdiečiai (9 laimėjimai ir 7 nesėkmės) pretenduoja į medalius, dramatišką pergalę 80:77 (22:22, 15:12, 24:19, 19:24) šventė aikštės šeimininkai.

Chauncey Collinsas pataikė fantastinį pergalingą tritaškį.<br> LKL/BNS nuotr.

Dec 28, 2019, 6:24 PM, atnaujinta Dec 29, 2019, 12:12 PM

Pergalingus taškus tolimu tritaškiu metimu paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę pelnė Chauncey Collinsas.

Šio sezono abu ankstesnius tarpusavio mačus tik po atkaklių kovų laimėjo uostamiesčio atstovai 74:67 (namuose) ir 92:89 (svečiuose).

Paskutiniame LKL ture dzūkai Vilniuje nusileido vietos „Rytui“ (85:98), o „Neptūnas“ pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (93:70).

Šiame mače net du sezono rekordus pagerino alytiškių komandos lyderis Ch.Collinsas. Visų pirma krito vieno žaidėjo pataikytų tritaškių per rungtynes rekordas, nes tikslą pasiekė net 9 jo bandymai iš 14 (64 proc.).

Ankstesnis rekordas buvo 6 tritaškiai per rungtynes, o jį buvo pasiekę keli lygos krepšininkai.

Kiek vėliau žaidėjas pagerino ir sezono rezultatyvumo rekordą – 37 taškai. Taip jis pagerino sau pačiam priklausiusį geriausią sezono rezultatą (33 tšk.) ir tapo rezultatyviausiu LKL čempionato krepšininku.

Du kėlinius rungtynės vyko taškas į tašką, nė viena komanda nesugebėjo susikurti ryškesnės persvaros, o į pertrauką alytiškiai išėjo turėdami nedidelį pranašumą (37:34).

Po pertraukos dzūkai, net ir rungtyniaudami išretėjusiomis gretomis, neprisileido „Neptūno“ artyn, o Ch.Collinsas į krepšį siuntė vieną tolimą metimą po kito ir paskutiniajame kėlinyje, likus žaisti 8 minutes, šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki dviženklio (67:55).

Kai jau atrodė, kad alytiškiai ramiai baigs rungtynes, „Neptūnas“ staiga padidino rungtynių tempą, stengėsi nuvarginti maža rotacija žaidusius varžovus ir pradėjo artėti (67:75).

Uostamiesčio atstovai ir toliau kėlė spaudimą ir likus žaisti apie pusantros minutės sumažino deficitą iki trijų taškų (74:77).

Likus žaisti 30 sek. alytiškiai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio, tuo pasinaudoję svečiai nubėgo į greitą ataką, o ten, išprovokavęs varžovų pražangą, rezultatą vienu baudos metimu iš dviejų išlygino Osvaldas Olisevičius (77:77).

Paskutinės atakos teisė priklausė dzūkams. Kamuolį į savo rankas priėmė Ch.Collinsas, jį kontroliavo iki pat paskutinės sekundės, o tada paleido iš tritaškio zonos per Žygimanto Janavičiaus rankas.

Alytaus arenoje susirinkę žiūrovai puolė į euforiją, nes jų komanda rungtynes laimėjo – 80:77.

Verta paminėti, jog rungtynėse nebuvo išvengta ir nemalonių incidentų, kai antrajame kėlinyje galvomis susidūrė Gediminas Žalalis ir Simas Galdikas. Tiesa, abu krepšininkai vėliau dar galėjo tęsti rungtynes.

Alytiškių gretose šiame mače debiutavo Johnathanas Davidas Hudsonas, apie kurio prisijungimą buvo pranešta rungtynių dieną.

Žaidėjas pirmajame savo mače neišsiskyrė. Jis rungtyniavo beveik 10 minučių, per kurias spėjo atlikti vieną rezultatyvų perdavimą.

Rezultatas:

„Dzūkija“ (5/11) – „Neptūnas“ (9/7) – 80:77 (22:22, 15:12, 24:19, 19:24).

„Dzūkija“: Chauncey Collinsas 37, Gabe Devoe 12, Artūras Jomantas 10, Egidijus Dimša 8, Paulius Danisevičius 6, Lukas Kvedaravičius 4, Radoslavas Pekovičius 3 taškai. Johnathanas Hudsonas (9:55) ir Gediminas Žalalis (2:44) taškų nesurinko. Tomas Pačėsas ir Martynas Pocevičius nežaidė.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18, Osvaldas Olisevičius 17, Matas Jogėla 11, Tadas Sedekerskis 10, Džiugas Slavinskas 7, Žygimantas Janavičius 5, Simas Galdikas 4, Tomas Delininkaitis 3, Andre Williamsonas 2 taškai. Tadas Pažėra ir Darrinas Dorsey nežaidė.