Į nesėkmių duobę „Hornets“ įstūmęs J. Valančiūnas pakartojo savo karjeros rekordą

Jonas Valančiūnas sekmadienį darbavosi mesdamas taškus ir sėkmingai rinkdamas kamuolius po krepšiais bei dalindamas juos bendraklubiams: aukštaūgio pastangos buvo vainikuotos dar viena „Memphis Grizzlies“ (13/21) ekipos pergale. Lietuvio atstovaujamas klubas namuose 117:104 (31:20, 25:26, 29:30, 31:29) susitvarkė su „Charlotte Hornets“ (13/22) komanda, kuriai tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Jonas Valančiūnas pakartojo savo vieną iš rekordų<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Jonas Valančiūnas pakartojo savo vieną iš rekordų<br>AFP/Scanpix.nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 30, 2019, 6:42 AM, atnaujinta Dec 30, 2019, 8:15 AM

J.Valančiūnas per sužaistas 23 minutes pelnė 16 taškų (7/8 dvit., 2/2 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir užsidirbo 3 asmenines pražangas.

5 rezultatyvūs perdavimai – geriausias Lietuvos vidurio puolėjo karjeros rezultatas.

Tiek pat perdavimų jis atliko ir šių metų vasario 14-ąją ir galėjo pagerinti šį pasiekimą, tačiau likus grumtis daugiau kaip 8 minutes dvikovoje jis buvo pasodintas ant atsarginių žaidėjų suolo ir daugiau nepasirodė akistatoje.

Šį rekordą lietuvis fiksavo vos atvykęs į Memfį – J.Valančiūnas žaidė vos antrąją dvikovą iškeistas į „Grizzlies“ iš „Toronto Raptors“.

Tuomet šeimininkai pirmavo 97:87.

Mačo metu lietuvis pasižymėjo ir nesportine pražanga, kai kovodamas dėl kamuolio alkūne į kaklą smūgiu pargriovė priešininką Marviną Williamsą. Nors veiksmas ir neatrodo tyčinis, J.Valančiūnas nuobaudos neišvengė.

Lemiamą atotrūkį „Grizzlies“ padarė ketvirtame kėlinyje, kai po rezultato 99:91 jie pabėgo 105:91.

„Hornets“ dar bandė kabintis, tačiau tuomet Jarenas Jacksonas pasižymėjo 5 taškais iš eilės, Brandonas Clarke‘as įkrovė iš viršaus ir tapo aiškus laimėtojas – 115:96.

„Grizzlies“ varžovus pranoko visose svarbiose statistikos kategorijose: Memfio ekipa neprametė nė vieno baudos metimo (17/17), kovą dėl kamuolių laimėjo 50:42. Tačiau tritaškius metė vos 29 procentų taiklumu (10/35).

Memfis atsirevanšavo varžovams už skaudų pralaimėjimą lapkričio mėnesį, kai „Hornets“ sugebėjo sudaužyti „Grizzlies“ 131:114.

„Grizzlies“ gruodį baigė nuliniu bendru rezultatu – laimėjo 8 mačus ir tiek pat nusileido varžovams.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 20 (6/8 dvit.), Brandonas Clarke‘as 18 (6/9 dvit.), Jonas Valančiūnas 16 (7/8 dvit., 9 atk. kam.), Graysonas Allenas 15 (3/9 trit.), Jarenas Jacksonas 14 (12 atk. kam.).

„Hornets“: Malikas Monkas 18 (7/14 dvit.), Devonte Grahamas (3/12 trit., 10 rez. perd.) ir P.J. Washingtonas (4/6 trit.) po 16, Cody Zelleris 14 (5/6 dvit.), Bismackas Biyombo 10.