LKL autsaiderių grupės atstovų dramatiškoje akistatoje „Dzūkija“ pranoko „Šiaulius“

[[ge:lrytas:lrytas:13142728]]

Chauncey Collinsas yra vienas „Dzūkijos“ lyderių.<br> LKL/BNS nuotr.
Kevinas Hardy „skrenda“ link varžovų krepšio.<br> bcsiauliai.lt nuotr.

2020-01-05 17:16, atnaujinta 2020-01-05 19:36

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato absoliutūs autsaideriai Šiaulių „Šiauliai“ sekmadienį 17-ojo turo rungtynes namuose žaidė su netoli iškritimo zonos esančia Alytaus „Dzūkija“ ir pralaimėjo varžovams po atkaklios kovos rezultatu 71:73 (4:14, 24:20, 23:16, 20:23)..

Šiauliečių taupyklėje yra 4 pergalės ir 13 pralaimėjimų, o alytiškiai yra jau šventę 6 laimėjimus ir patyrę 11 nesėkmių.

Ankstesnis LKL turas abiems komandoms susiklostė labai skirtingai. Jei „Šiauliai“ namuose pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ (71:80), tai „Dzūkija“ įspūdingai tritaškiu paskutinę sekundę išplėšė pergalę prieš į medalius pretenduojantį Klaipėdos „Neptūną“ (80:77).

Pastarąją tarpusavio dvikovą kapkričio mėnesį Alytuje laimėjo „Dzūkija“ (87:61). Po šešių paskutiniųjų tarpusavio mačų balansas yra taip pat dzūkų naudai 5:1.

Dzūkai pamatus pergalei pasiklojo jau pirmajame kėlinyje. „Šiauliai“ puolime nerado kelių krepšio link ir per pirmąsias 10 minučių sukrapštė vos 4 taškus (4:17).

Namų komanda pirmajame ketvirtyje pataikė vos 2 metimus iš 13 (14 proc.) ir nepataikė nei vieno tritaškio iš keturių bandymų.

Sunkias rungtynes išgyveno „Šiaulių“ vidurio puolėjas Benas Griciūnas. Aukštaūgis iki pertraukos tris kartus stojo prie baudų metimų linijos ir visus kartus vertė keiktis Šiaulių aistruolius, nes nepataikė 6 baudos metimų.

Komandinę dvasią demonstravusi „Dzūkija“ rado naujų lyderių. Iki pertraukos alytiškių viesulas Chauncey Collinsas pelnė 2 taškus, tačiau atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Geriausiai jo dovanėles išpakavo Gabe DeVoe iki pertraukos surinkęs 10 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynės pasiekė kulminacijos tašką. „Šiauliai“ panaikino 13 taškų skirtumą ir vienu metu turėjo jau 3 taškų pranašumą.

„Dzūkija“ ėmė gelbėtis tritaškiais – po vieną pataikė G.DeVoe, Ch.Collinsas ir Artūras Jomantas, o du sunkius tritaškius įmetė Paulius Danisevičius.

Prasidėjus paskutinei minutei dzūkai pirmavo (73:70) ir abiems ekipoms pasikeitus netaikliais metimais „Šiauliai“ bandė gelbėtis pražangų taktika. Idėja nepavyko ir dzūkai šventė pergalę (73:72).

Sėkmingą debiutą surengė naujasis alytiškių pirkinys Petaras Rakičevičius. Serbas žaidė 23 minutes ir pelnė 7 taškus bei pademonstravo universalų žaidimą.

„Dzūkijai“ P.Rakičevičius padėjo kurti žaidimą ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Puolėjo ir gynėjo pozicijose galintis žaisti atletas pridėjo 5 atkovotus kamuolius ir surinko +13 naudingumo balų.

Dzūkus į pergalę vedė G.DeVoe. Amerikiečio svarbūs tritaškiai garantavo ne tik rezultatyviausio, bet ir naudingiausio komandos žaidėjo titulą. G.DeVoe pelnė 19 taškų (5/8 tritaškiai) ir atkovojo 5 kamuolius.

Naudingiausiu gruodžio mėnesio žaidėju išrinktas Ch.Collinsas savo taškų vidurkio nepasiekė, tačiau pasižymėjo kitur. Amerikietis pelnė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Šiaulių“ klube išsiskyrė Evaldas Šaulys. Gynėjas pelnė 21 tašką ir surinko +19 naudingumo balų.

Rezultatas:

„Šiauliai“ (4/13) – „Dzūkija“ (6/11) – 71:73 (4:14, 24:20, 23:16, 20:23).

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 21, Keronas DeShieldsas 12, Benas Griciūnas 10, Eimantas Stankevičius 7, Akeemas Wrightas 6, Justas Furmanavičius ir Rokas Gustys po 5, Aurimas Urbonas 3, Kevinas Hardy 2 taškai.

„Dzūkija“: Gabe DeVoe 19, Egidijus Dimša 14, Chauncey Collinsas 11, Paulius Danisevičius ir Artūras Jomantas po 8, Petaras Rakicevičius 7, Lukas Kvedaravičius 6 taškai.