Jonas Valančiūnas pratrūko – sužaidė vieną įspūdingiausių sezono mačų

Lietuvis Jonas Valančiūnas padarė viską, kad jo „Memphis Grizzlies“ klubas (15/22) iškovotų antrąją pergalę per dvi dienas. Lietuvos krepšinio rinktinės aukštaūgis pelnė 30 taškų, įsūdęs dar ir 3 tritaškius iš 4, Dilonas Brooksas pridėjo 19, o „Grizzlies“ išvykoje nurungė „Phoenix Suns“ (14/22) komandą 121:114 (27:31, 35:26, 34:20, 25:37).

Jonas Valančiūnas <br>Reuters/Scanpix nuotr.

2020-01-06 06:27, atnaujinta 2020-01-06 06:53

Jonas Valančiūnas žaidė 27 minutes ir per jas pelnė 30 taškų (9/12 dvit., 3/4 trit., 3/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei tiek pat kartų blokavo varžovų metimą.

Lietuvis trečią kartą pasiekė 30 taškų ribą, o rekordas yra 34 taškai.

„Žaidėme taip, kaip ir turime žaisti, – po rungtynių kalbintas tikino J.Valančiūnas. – Esame jauna komanda, turime galingai kovoti kaskart, kai tik žengiame ant parketo. Tokia yra mūsų nuostata.“

„Grizzlies“ spaudimą pradėjo didinti antroje mačo dalyje ir sugebėjo susikrauti solidžią persvarą 96:77. Vis dėlto, šeimininkai „Suns“ surengė kelis spurtus ir sumažino atsilikimą iki 101:109, pasilikdami dar keturias minutes, kad iki akistatos pabaigos galėtų perlaužti įvykių eigą.

Tačiau triskart iš šono taikliai pataikęs D.Brooksas apramino „Suns“ aistras. Vis dėlto, likus 32 sek. Fynkiso atstovai ir vėl kvėpavo „Grizzlies“ ekipai į nugarą 114:117, tačiau jaunasis Ja Morantas pataikė baudos metimus ir nugalėtojas tapo aiškus.

Jonas Valančiūnas mače įspūdingai pataikė – jis taškus iš žaidimo pelnė pataikęs 12 metimų iš 16.

Lietuvis itin galingai pasirodė pirmoje mačo dalyje, pelnęs 20 taškų, o savo trečiąjį tritaškį įmetė antrame kėlinyje.

Memfis po truputį įsibėgėja, laimėjęs penkias pastarąsias akistatas iš 8.

Šeštadienį „Grizzlies“ iškovojo vieną įspūdingiausių savo pergalių, įveikę galingą „Los Angeles Clippers“ net 140:114.

Šį sezoną „Grizzlies“ jau pirmauja prieš „Suns“ 2:1.

„Suns“: Devinas Bookeris 40 (12/15 dvit., 13/14 baud.), Kelly Oubre 17 (10 atk. kam.), DeAndre Aytonas 14 (7/14 dvit., 12 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 12, Ricky Rubio (8 rez. perd.) ir Aronas Baynesas (9 atk. kam.) po 9.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 30 (9/12 dvit., 3/4 trit., 8 atk. kam.), Dillonas Brooksas 19 (5/11 trit.), Jarenas Jacksonas 15 (8 atk. kam.), Ja Morantas 13 (7 rez. perd., 6 kld.), Brandon'as Clarke'as ir Solomonas Hillas po 10.