„Lietkabelio“ varžovai – svarbią pergalę ką tik atšventę Turkijos vidutiniokai

Dvi Čempionų lygoje kovojančios Lietuvos komandos Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ iki Naujųjų metų judėjo skirtingomis kryptimis. Jei „Neptūnas“ puikiai startavo, o paskui pradėjo buksuoti, tai „Lietkabelis“ labai sunkiai pajudėjo iš vietos ir padėtį turnyro lentelėje žymiai pagerino tik gruodžio mėnesį.

"Lietkabelis" sunkiai pradėjo Čempionų lygą, tačiau dabar įsivažiavo<br>G.Šiupario nuotr.
 "Lietkabelis" sunkiai pradėjo Čempionų lygą, tačiau dabar įsivažiavo<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 8, 2020, 12:31 PM

Žengti dar vieną žingsnelį atkrintamųjų varžybų link panevėžiečiai bandys trečiadienį Turkijos sostinėje, kur susitiks su Ankaros „Türk Telekom“ klubu.

Panevėžio komanda Čempionų lygoje per 9 turus iškovojo 4 pergales ir A grupėje dalijasi ketvirtąją vietą su Strasbūro SIG bei „Ostende“ ekipomis. Lyderių trijulė jau pabėgo į priekį: grupėje pirmaujanti Sasario „Dinamo“ iškovojo 7 pergales, „Türk Telekom“ ir „Manresa“ – po 6.

„Lietkabelis“ į Turkiją žaisti su vienais grupės lyderių iškeliavo puikios nuotaikos – panevėžiečiai sekmadienį nugalėjo vienvaldį Lietuvos lygos lyderį Kauno „Žalgirį“. Tačiau „Türk Telekom“ krepšininkų nuotaika irgi yra puiki – jie šeštadienį Turkijos lygoje nugalėjo Stambulo „Bahçeşehir“ komandą ir pačiupo paskutinį aštuntąjį kelialapį į šalies taurės turnyrą.

Turkijos taurės turnyre kovos komandos, kurios šalies pirmenybių pirmajame rate užėmė aštuonias pirmąsias vietas. „Türk Telekom“ padėtis vos prieš kelias savaites buvo labai prasta – Ankaros krepšininkai per dešimt turų buvo pasiekę vos tris pergales. Tačiau gruodį „Türk Telekom“ pradėjo kilti ir per pastarąsias penkerias rungtynes savo gerbėjus nudžiugino keturiomis pergalėmis.

Net ir po šios pergalių serijos paskutinio kelialapio į taurės turnyrą likimas paaiškėjo tik per plauką. Tiek pat taškų surinko Stambulo „Beşiktaş“ (šis klubas žaidžia vienoje Čempionų lygos grupėje su „Neptūnu“) ir „Bursaspor“, bet „Türk Telekom“ aplenkė šiuodu konkurentus dėl geresnio įmestų ir praleistų taškų skirtumo.

Gerai žinodami, kokia yra jų užduotis, Ankaros krepšininkai šeštadienį stengėsi laimėti kuo didesniu skirtumu. Labiausiai stengėsi 218 cm ūgio prancūzas Moustapha Fallis, kuris sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių – pelnė 32 taškus ir atkovojo 15 kamuolių.

Šis milžinas kartu su kanadiečiu Kyle‘u Wiltjeriu, amerikiečiais Nicku Johnsonu bei R.J.Hunteriu kels didžiausią pavojų ir Panevėžio komandai.

„Türk Telekom“

Turkijos lyga. Laimėjo 7 iš 15 rungtynių ir dalijasi 8 vietą. „Türk Telekom“ po 10 turų turėjo tik 3 pergales, bet per pastaruosius 5 turus laimėjo 4 kartus ir iškovojo kelialapį į šalies taurės turnyrą. Praėjusį šeštadienį svečiuose nugalėjo Stambulo „Bahçeşehir“ 87:72 (M.Fallis 32, K.Wiltjeris 20, R.J.Hunteris 13).

Lyderiai: K.Wiltjeris (12,8 tšk., 5,5 atk.kam.), M.Fallis (12,1 tšk., 8,2 atk.kam.), N.Johnsonas (11,3 tšk., 5 rez.perd.), R.J.Hunteris (10,3 tšk.) ir T.Campbellas (9,7 tšk., 3,3 rez.perd.).

Čempionų lyga. Laimėjo 6 iš 9 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą su „Manresa“ (pirmauja 7 pergales turintis Sasario „Dinamo“). „Türk Telekom“ pralaimėjimus patyrė žaisdamas svečiuose su „Manresa“, namie su Strasbūro SIG ir svečiuose su „Dinamo“ (paskutiniame ture prieš švenčių pertrauką).

Lyderiai: K.Wiltjeris (15,7 tšk., 7,2 atk.kam.), R.J.Hunteris (14,6 tšk.), M.Fallis (11,6 tšk., 8,2 atk.kam., 3,2 rez.perd.), N.Johnsonas (10,1 tšk.) ir M.Baygulis (10 tšk., 3,2 rez.perd.).

Pirmosios rungtynės. Spalio pabaigoje „Lietkabelis“ namie pralaimėjo 77:91 (Ž.Šakičius 18, T.Dimša 17, K.Brownas 13, M.Sajus 11/ R.J.Hunteris 25, M.Baygulis 21, M.Fallis 15, K.Wiltjeris 12).