Vilniaus „Ryto“ krepšininkai Europos taurės „Top 16“ etapą pradėjo pralaimėjimu savo aikštėje. Kitose šio etapo pirmojo turo rungtynėse labai prastai pasirodė buvęs „Ryto“ žaidėjas Loukas Mavrokefalidis ir rezultatyviausias pirmojo etapo krepšininkas Klemenas Prepeličius, Venecijos „Reyer“ nutraukė ilgiausią šio sezono pergalių seriją, o 16,5 tūkstančio serbų sirgalių pamatė, kaip Belgrado „Partizan“ sutriuškino Aleksandrą Džordževičių ir Milošą Teodosičių.

A. Džordževičiaus ir M. Teodosičiaus sutriuškinimą Belgrade stebėjo rekordinis sirgalių skaičius.<br> zumapress/scanpix nuotr.
 "Rytas" nusileido "Uniks".<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

Jan 9, 2020, 9:02 AM, atnaujinta Jan 9, 2020, 5:47 PM

Startas. Pirmieji varžovai Europos taurės „Top 16“ etape Vilniaus „Ryto“ krepšininkams buvo per stiprūs. Nors Vilniaus komanda žaidė namie, ji labai prastai mėtė iš trijų taškų zonos ir pralaimėjo Kazanės „Uniks“ komandai 86:91.

5,5 tūkst. sirgalių palaikomas „Rytas“ labai prastai pradėjo rungtynes ir 5-ąją min. atsiliko 2:12. Tačiau šeimininkai greitai pavijo varžovus ir kituose kėliniuose skirtumas nė karto nebuvo dviženklis. Vis dėlto vilniečiai ilgiau pirmavo tik antrajame kėlinyje, o po pertraukos beveik visą laiką buvo besivejančių vaidmenyje.

Kad išsiveržęs į priekį išsaugotų persvarą, „Rytui“ labai trūko taiklių tolimų metimų. Šeimininkai pataikė tik 29,2 proc. tritaškių (7/24), o labiausiai drebėjo komandos lyderio Eimanto Bendžiaus rankos (1/7 tritaškių).

Tiesa, net ir dažnai mėtydamas pro šalį E.Bendžius pelnė 15 taškų ir kartu su Mindaugu Girdžiūnu buvo rezultatyviausias „Ryto“ žaidėjas. 13 taškų įmetė Arnas Butkevičius, 12 taškų – Terrellas Holloway.

Svečių komandoje pasižymėjo jos smogiamasis trejetas: Errickas McCollumas (20 taškų), Jamaras Smithas ir Raymaras Morganas (po 16).

Staigmena. Vilniaus komandą nustebino užpraeitą sezoną Kėdainių „Nevežyje“ žaidęs, o šiuo metu „Uniks“ atstovaujantis Valerijus Lichodejus. 33 metų rusas per visą Europos taurės pirmąjį etapą pelnė tik 11 taškų, bet trečiadienį „Rytui“ atseikėjo beveik tiek pat – 10 taškų.

Varžovai. „Top 16“ etapas yra trumpesnis negu pirmasis etapas, todėl kiekvienos pergalės vertė gerokai didesnė. Ypač vertingos išvykose iškovotos pergalės. Pirmajame ture svečių pergalėmis baigėsi tik dvejos rungtynės – abejos buvo sužaistos G grupėje.

Savo aikštėje suklupo ne tik „Rytas“, bet ir „Monaco“, nusileidęs Stambulo „Galatasaray“ klubui 73:85. „Galatasaray“ pergalę užsitikrino trečiajame kėlinyje, kai įmetė 12 taškų be atsako ir pabėgo į priekį 56:47. Ketvirtajame kėlinyje svečių persvara buvo šoktelėjusi iki 22 taškų.

„Galatasaray“ bus antrasis „Ryto“ varžovas. Rungtynės Stambule vyks kitą trečiadienį (sausio 15 d.).

Sirgaliai. Milžiniško susidomėjimo sulaukė trečiadienį Belgrade vykusios rungtynės, kuriose Serbijos sostinės „Partizan“ klubas priėmė Bolonijos „Virtus“ komandą, kurios gretose yra buvęs Serbijos rinktinės treneris Aleksandras Džordževičius ir viena ryškiausių šio dešimtmečio Europos žvaigždžių Milošas Teodosičius.

Į Belgrado areną atėjo net 16505 sirgaliai, kuriuos „Partizan“ nudžiugino nelauktai įtikinama pergale 99:81. Belgrado krepšininkai sunkiausią darbo dalį atliko antrojo kėlinio pradžioje, kai padidino persvarą nuo 3 taškų (26:23) iki 14 taškų (39:25), o paskui ir iki 22 taškų (52:30).

Svečių žvaigždė M.Teodosičius pelnė 14 taškų, o šeimininkus į pergalę vedė Torrianas Waldenas (23 taškai) ir Nemanja Gordičius (22 taškai).

Beje, šio Europos taurės sezono pirmojo etapo lankomumo rekordas buvo 9124 žiūrovai. Tiek žmonių atėjo į „Partizan“ ir Venecijos „Reyer“ mačą.

Pastiprinimas. Prieš antrąjį etapą solidaus pastiprinimo sulaukė Patrų „Prometheas“ klubas, sudaręs sutartis su dviem patyrusiais graikais Louku Mavrokefalidžiu ir Vangeliu Mantzariu.

Buvęs „Ryto“ aukštaūgis L.Mavrokefalidis sezoną pradėjo Graikijos lygoje debiutantėje Nikėjos „Ionikos“ komandoje. „Ionikos“ netikėtai įsitaisė visai šalia lyderių, o vienas pagrindinių sėkmės kalvių buvo 35-erių L.Mavrokefalidis, kuris pelnydavo net 19,7 taško.

Aštuonis sezonus Eurolygoje žaidęs ilgametis Pirėjo „Olympiakos“ gynėjas V.Mantzaris pernai išvyko į „Uniks“, bet šiame klube visiškai nepritapo ir Europos taurės pirmajame etape pelnydavo vos 3,9 taško. „Uniks“ prieš kelias dienas nutraukė sutartį su graiku, tačiau jis be darbo neužsisėdėjo ir priėmė „Prometheas“ kvietimą.

Per pirmąją išvyką į užsienį su Patrų komanda naudingiau žaidė 12 taškų pelnęs V.Mantzaris. Tuo tarpu L.Mavrokefalidis vos per 11 min. gavo 4 pražangas ir tepelnė 2 taškus.

„Prometheas“ pralaimėjo Brešos „Leonessa“ komandai 57:63.

Lyderis. Per pirmąsias „Top 16“ etapo rungtynes įstrigo rezultatyviausias pirmojo etapo žaidėjas Klemenas Prepeličius. Badalonos „Joventut“ klube žaidžiantis slovėnas iki šios savaitės įmesdavo 17,8 taško, bet trečiadienį pataikė vos 1 iš 14 metimų žaidžiant (1/8 dvitaškių, 0/6 tritaškių) ir pelnė 6 taškus.

Lyderiui tempiant komandą žemyn, „Joventut“ namie beveik visą mačą atsiliko nuo „Andorra“ komandos, bet panaikino varžovų turėtą 16 taškų pranašumą, paskutinę minutę pirmą kartą persvėrė rezultatą ir išplėšė pergalę 90:87.

Naudingiausias. Naudingiausiu „Top 16“ etapo pirmojo turo žaidėju pripažintas Oldenburgo EWE vidurio puolėjas Rašidas Mahalbašičius. Bosnių kilmės Austrijos rinktinės krepšininkas per 30 min. pelnė 25 taškus (12/13 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus.

EWE namie nugalėjo Venecijos „Reyer“ klubą 98:87.

Venecijos komanda, kuri pirmajame etape žaidė vienoje grupėje su „Rytu“, nutraukė aštuonių pergalių seriją – ilgiausią šiame Europos taurės sezone.

Europos taurė. „Top 16“ etapas. 1 turas

G grupė

Vilniaus „Rytas“ – Kazanės „Uniks“ 86:91 (E.Bendžius ir M.Girdžiūnas po 15, A.Butkevičius 13, T.Holloway 12, M.Echodas 9, 14 atk.kam./ E.McCollumas 20, R.Morganas ir J.Smithas po 16, V.Lichodejus 10),

„Monaco“ – Stambulo „Galatasaray“ 73:85 (E.Buckneris 20, N.Cole‘as 18, D.Bostas 7/ Z.Auguste‘as 18, 11 atk.kam., T.Websteris 17).

E grupė

Stambulo „Darussafaka“ – Trento „Dolomiti Energia“ 73:69, Belgrado „Partizan“ – Bolonijos „Virtus“ 99:81.

F grupė

Brešos „Leonessa“ – Patrų „Prometheas“ (L.Mavrokefalidis 2) 63:57, Oldenburgo EWE – Venecijos „Reyer“ 98:87.

H grupė

Bursos „Tofas“ – Malagos „Unicaja“ (D.Thompsonas 20) 84:82, Badalonos „Joventut“ – „Andorra“ 90:87.