„Žalgiris“ nenutraukė rekordinės Madrido sėkmių serijos Eurolygoje: „Real“ nugalėjo 13 kartą iš eilės

[[ge:lrytas:lrytas:13199298]]

Kauno „Žalgiris“ į Madride siekė įveikti pergalingai žengusį „Real“, tačiau Ispanijos ekipa laimėjo ir pratęsė savo pergalingą seriją<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ į Madride siekė įveikti pergalingai žengusį „Real“, tačiau Ispanijos ekipa laimėjo ir pratęsė savo pergalingą seriją<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

2020-01-09 21:32, atnaujinta 2020-01-10 00:49

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams titulai ir spaudimas – nė motais. Vis dėlto ketvirtadienį kauniečiai išvykoje nesugebėjo palaužti Eurolygos lyderio Madrido „Real“ klubo 82:88 (18:20, 23:27, 18:21, 23:20). Po šios nesėkmės nutrūko dviejų žalgiriečių pergalių serija Eurolygoje, o „Real“ ir toliau galingai žygiuoja turnyre: pralaimėjimų ji nepatiria jau 13 mače iš eilės. Lemiamą persvarą šeimininkai įgijo tik ketvirtame kėlinyje.

Kauno ekipą Madride pradžioje už ausų tempė „atominiu mažyliu“ pravardžiuojamas Lukas Lekavičius.

Jo pastangomis antrame kėlinyje, kai per 10 minučių 17 taškų pelnė varžovų veteranas Rudy Fernandezas, „Žalgiris“ išsilaikė neskęsdamas.

Nors vienu metu „Real“ buvo pabėgęs 42:30, L.Lekavičius ėmėsi iniciatyvos: pataikė visus įmanomus metimus ir surinko 18 taškų, o po dviejų kėlinių „Real“ pirmavo tik 47:41.

Vis dėlto jau trečiame ketvirtyje karališkojo Madrido klubo spaudimas didėjo ir kauniečiai jį sunkiai atlaikė – įpusėjus ketvirčiui turėjo 12 taškų deficitą 46:58.

Bet „Žalgiris“ ne tas klubas, kuris kapituliuotų ir jau ketvirtojo ketvirčio pradžioje dar kartą nubraukė pranašumą tik iki 6 taškų – 69:75.

Vis dėlto, baigiantis mačui „Real“ įrodė savo jėgą, padidino persvarą iki 14 taškų – 83:69 ir laimėjo 88:82.

„Real“ atsirevanšavo „Žalgiriui“ už pralaimėjimą pirmame varžybų rate, kai kauniečiai Madrido atstovus aplamdė 86:73.

Tuomet tai buvo trečioji „Žalgirio“ pergalė prieš „Real“ šiuolaikinėje Eurolygoje., Madrido ekipa Lietuvos čempionus yra įveikę 19 kartų.

Praėjusiame sezone Ispanijos sostinėje kauniečiai buvo palaužę varžovus 93:86.

Madrido ekipa į kovą stojo be traumuotų Sergio Llullio, Felipe Reyeso, Anthony Randolpho ir Gabrielio Decko.

„Real“ ir toliau gerai žaidžia savo arenoje. „Baltieji“ namie šį sezoną nugalėjo visus varžovus tiek Ispanijos lygoje, tiek Eurolygoje.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21, Thomasas Walkupas 19 (6 rez. perd., 4 kld.), K.C. Riversas 12 (2/7 trit.), Jockas Landale'as 11 (0/2 trit., 7/8 baud.), Artūras Milaknis 7, Nigelis Hayesas 6, Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas po 3.

„Real“: Trey Thompkinsas 20 (4/5 trit., 4 kld.), Rudy Fernandezas 17 (5/8 trit.), Jordanas Mickey 13, Facundo Campazzo 12 (8 rez. perd.), Walteris Tavaresas 10.