Čempionų lygos dalyvių akistatoje įsiaudrinęs „Lietkabelis“ ištaškė „Neptūną“

[[ge:lrytas:lrytas:13221744]]

Panevėžiečiai iškovojo 12-ąją pergalę ir pakilo į antrąją vietą LKL čempionate.<br>G.Šiupario nuotr.
Panevėžiečiai iškovojo 12-ąją pergalę ir pakilo į antrąją vietą LKL čempionate.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2020-01-11 18:59, atnaujinta 2020-01-11 20:28

LKL čempionato 18-ajame ture šeštadienį Panevėžyje susirėmė „Lietkabelis“ (12/6) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (10/8), rungtyniaujantys FIBA Čempionų lygoje, tačiau tai buvo skirtingų varžovų dvikova. Pakiliai rungtyniavę panevėžiečiai tiesiog ištaškė svečius 102:64 (30:14, 22:21, 32:14, 18:15).

Nenado Čanako auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje tiesiog skraidė ir pasivijo turnyro lentelėje Vilniaus „Ryto“ krepšininkus, kurie suklupo Utenoje.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros rungtynes sužaidęs Martynas Sajus, kuris per 22 minutes pelnė 24 taškus (11/11 dvitaškių), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Po krepšiais dominavęs „Lietkabelis“ per pirmąsias tris minutes atsiplėšė nuo klaipėdiečių 13:2, o antrajame ketvirtyje po spurto 13:0 jau triuškino nesiginančius varžovus 48:25.

Antroje mačo pusėje „Neptūnui“ atkurti intrigos nepavyko. Bejėgiškai atrodžiusi uostamiesčio ekipa leido šeimininkams toliau bėgti. Po trijų kėlinių skirtumas viršijo 30 taškų - 84:49.

Net ir turėdama triuškinančią persvarą Panevėžio komanda ketvirtajame kėlinyje neatsipalaidavo ir dar kiek padidinusi skirtumą privertė Tomo Rinkevičiaus auklėtinius patirti didžiausią sezono pralaimėjimą.

Tokia persvara gali būti svarbi sezono pabaigoje, jei komandos surinktų vienodai pergalių.

Pirmą kartą šį sezoną triženklį taškų skaičių pasiekusi N. Čanako kariauna dvitaškius metė net 75 proc. taiklumu (27/36).

Taikliau šį sezoną yra atakavęs tik „Žalgiris“ (78 proc.) ir Utenos „Juventus“ (77 proc.).

Tuo metu „Neptūnas“ dvitaškius metė 44 proc. taiklumu (16/36). Kovą dėl atšokusių kamuolių klaipėdiečiai pralaimėjo net 17:43.

Panevėžiečių gretose debiutavęs Gilvydas Biruta per 13 minučių į buvusios savo komandos krepšį įmetė 5 taškus.

FIBA Čempionų lygoje po 10 turų abi komandos skirtingose grupėse žengia lygiai: turi po 4 pergales ir menkas galimybes žengti į kitą etapą.

LKL čempionate iki tarpusavio akistatos viena pergale daugiau turėjo „Lietkabelis“ (11), praėjusį sekmadienį namuose įveikęs lyderį Kauno „Žalgirį“ (83:72).

Rungtynių statistika

Panevėžio „Lietkabelis“ - Klaipėdos „Neptūnas“ 102:64 (30:14, 22:21, 32:14, 18:15).

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 24 (29 naud. balai), Margiris Normantas 17, Željko Šakičius 13 (7 atk. kam.), Rihardas Kuksikas 11, Tomas Dimša 10 (7 rez. perd.).

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 10, Žygimantas Janavičius, Matas Jogėla ir Darrinas Dorsey po 8.