J. Jocytė per trumpą laiką aikštėje Prancūzijos lygos mače į krepšį nemetė

Lietuvos krepšinio talentas Justė Jocytė sekmadienį galėjo palikti naująjį įrašą Prancūzijos moterų krepšinio lygos istorijoje. 14-metė lietuvė ir jos atstovaujamas Liono ASVEL klubas (10 pergalių ir 1 pralaimėjimas) namuose susitiko su „Chargney Basket“ (2/9) komanda ir įveikė varžoves 78:54 (20:13, 19:18, 19:10, 20:13).

Justė Jocytė atstovauja moterų ASVEL komandai.<br>Twitter nuotr.

Jan 12, 2020, 7:19 PM, atnaujinta Jan 12, 2020, 7:23 PM

J.Jocytė žaidė tik 2:12 min. ir nieko ant parketo, kas patektų į statistikos protokolą, nenuveikė. Mūsiškei esant aikštėje ASVEL įmetė 2 taškais daugiau negu priešininkės.

J.Jocytė taškų Prancūzijos pirmenybėse kol kas dar nepelnė.

Gruodžio 8 d. palangiškė debiutavo ASVEL moterų komandoje, o Liono ekipa tąsyk 79:66 įveikė „Saint Amand Hainaut Basket“.

J.Jocytė per kiek daugiau nei 2 minutes ji prametė vieną tritaškį ir atkovojo kamuolį. Mūsiškė tapo jauniausia visų laikų krepšininke (14 metų ir 19 dienų), išbėgusia ant aukščiausios Prancūzijos moterų krepšinio lygos parketo. Ji net 11 mėnesių aplenkė buvusią rekordininkę Carlą Bremaud.

Gruodžio 18-osios vakarą J.Jocytė įsirašė į rekordų knygą ir debiutavusi moterų Eurolygoje. J.Jocytė aikštėje pasirodė rungtynių su Kursko „Dinamo“ (Rusija) pabaigoje, likus kiek mažiau nei pustrečios minutės. Krepšininkė iš Lietuvos taškų pelnyti nespėjo, prametė vietą tritaškį, prarado kamuolį, kartą prasižengė ir surinko minusinį naudingumo balų skaičių (– 2).

Lapkričio 14 d. J.Jocytė debiutavo Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje. Atrankos į 2021-ųjų Europos krepšinio čempionatą rungtynėse 108:43 sutriuškino Albanijos atstoves. Tada buvusi 13-metė krepšininkė tapo jauniausia, išbėgusia į aikštę su Lietuvos rinktinės marškinėliais.

J.Jocytė aikštėje praleido kiek mažiau nei 10 min., per kurias pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.