„Žalgiris“ laimėjo velniškai sunkų mačą – Eurolygoje palaužta išsišokėlė Belgrado „Crvena zvezda“

[[ge:lrytas:lrytas:13273615]]

Kauno „Žalgiris“ trečiadienį kovojo su Belgrado „Crvena zvezda“<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2020-01-15 19:16, atnaujinta 2020-01-16 08:35

Kauno „Žalgiris“ nepamiršo Eurolygos pergalių skonio po praėjusios savaitės pralaimėjimo Madrido „Real“. Kauniečiai Belgrade trečiadienį per jėgą palaužė pastaruoju metu sėkmingai ir pergalingai žygiavusią „Crvena zvezda“ 76:70 (22:20, 16:18, 19:15, 19:17) ir nutraukė net keturių Serbijos ekipos pergalių seriją. Lemiamą persvarą kauniečiai įgijo ketvirtojo kėlinio pradžioje ir šiaip ne taip ją išlaikė baudų metimų loterijoje. Tai buvo jau šeštoji žalgiriečių sėkmė turnyre.

Pirmojoje šių komandų tarpusavio akistatoje Kaune pajėgesnė buvo Belgrado ekipa, kuri pasižymėjo paskutinėmis dvikovos sekundėmis ir nugalėjo 61:59.

Šįkart Kauno klubas neleido „Crvena zvezda“ turėti tokios prabangos – įmesti pergalingus taškus.

Per du pirmuosius kėlinius nė vienai iš komandų nepavyko susikrauti rimtesnės persvaros – kauniečiai pirmavo 11:4, tačiau šeimininkai greitai persvėrė rezultatą 18:16. Po pirmųjš dešimties minučių priekyje buvo „Žalgiris“ 22:20, bet ilsėtis ekipos išėjo esant rezultatui 38:38.

Tik prasidėjus trečiam kėliniui „Crvena zvezda“ spurtavo 7:0 ir Šarūnas Jasikevičius skubėdamas paėmė minutės pertraukėlę. Po jos įvyko šauni atkarpą – žalgiriečiai per penkias minutes įmetė 11 taškų be atsako ir atitolo 49:45.

Nors šeimininkai sugebėjo išlyginti skirtumą 50:50, po truputį savo žaidimą atradęs „Žalgiris“ po Nigelio Hayeso penkių taškų iš eilės pabėgo 62:53.

Belgrado klubas darė viską, kad sumažintų atsilikimą, tačiau kaip visada pastaruoju metu sėkmingai žaidęs Lukas Lekavičius tempė ekipą į priekį 66:58. Likus žaisti daugiau kaip minutę Kauno komanda pirmavo 70:65 ir turėjo bent nedidelę persvarą.

Šeimininkai likus kovoti 50 sek. atsiliko 68:73, bandė gelbėti bauduodami, tačiau kauniečiai ramiai sužaidė ir nugalėjo.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Zachas LeDay’us 10, Jockas Landale’as (9 atk. kam.) ir Artūras Milaknis – po 9, K.C.Riversas ir Thomasas Walkupas – po 8, Nigelis Hayesas 5, Martinas Gebenas.

„Crvena Zvezda“: Lorenzo Brownas 14, Vladimiras Štimacas (7 atk. kam.), Billy Baronas ir Jamesas Gistas – po 9, Ognjenas Kuzmičius 8 (8 atk. kam.).