Įspūdingas „Ryto“ šou Stambule: pirmavęs 21 tašku palaužė mėnesį nepralaimėjusį „Galatasaray“

[[ge:lrytas:lrytas:13273617]]

Vilniaus „Ryto“ ekipa žaidžia Stambule<br>V.Skaraičio nuotr.

Jan 15, 2020, 6:53 PM, atnaujinta Jan 15, 2020, 11:02 PM

Nuo gruodžio 7-osios pralaimėjimų kartėlio neragavęs Stambulo „Galatasaray“ klubas kaip dalgis užšoko ant akmens. Vilniaus „Ryto“ ekipa Europos taurės turnyro „Top 16“ etapo G grupės mače trečiadienį skėlė antausį vienam iš favoritų Turkijos klubui  89:73 (23:17, 22:15, 27:19, 17:19) ir iškovojo pirmąją pergalę. Pralaimėjimas Stambule būtų rimtai komplikavęs vilniečių šansus tęsti kovą dėl taurės ir patekimo į atkrintamuosius mačus, tad visą akistatą pirmavęs „Rytas“ vienu metu triuškino „Galatasaray“ 21 taško skirtumu.

Pergalė, kuri atrodė nedėsninga – favoritu laikytas „Galatasaray“ nieko nesugebėjo padaryti prieš įspūdingai žaidusius vilniečius.

Vilniaus ekipa be didesnių baimių pradėjo mačą „Sinan Erdem Dome“ arenoje ir jai nė motais buvo tūkstantinė „Galatasaray“ sirgalių palaikymo armija.

Po T.Holloway ir M.Girdžiūno pastangų sostinės ekipa iškart išsiveržė į priekį ir po pirmojo kėlinio turėjo 6 taškų persvarą 23:17.

Antrojo pradžioje „Rytas“ buvo nutolęs iki 26:17 ir net 30:19. „Galatasaray“ vis bandė surasti silpnąsias vilniečių vietas, tačiau Lietuvos ekipa laikė vadžias savo rankose – 36:26. Maža to, po Paco Cruzo tritaškio svečiai pabėgo net 39:26.

Po dviejų ketvirčių „Rytas“ buvo priekyje 45:35.

Trečiame kėlinyje drausmingai žaidę vilniečiai diktavo savo sąlygas, susikraudami persvarą 51:37. Ir tai buvo ne riba – baigiantis trečiam kėliniui „Rytas“ turėjo 18 taškų pranašumą – 72:54, o po Eimanto Bendžiaus tritaškio pirmavo 75:54.

Nors ketvirtame kėlinyje Stambulo atstovai dar bandė sukurti intrigą, sumažino atsilikimą iki 70:81 , tačiau galiausiai ji neatgimė

„Top 16“ starte Turkijos klubas išvykoje 85:73 įveikė „Monaco“ ekipą, o vilniečiai nusileido Kazanės „Uniks“ 86:91.

Pirmąjį etapą „Galatasaray“ įveikė užtikrintai. Turnyrą pradėję pergalėmis prieš Oldenburgo „Ewe Baskets“ ir Trento „Dolomoti Energia“, turkai suklupo trečiajame rate, kuomet išvykoje nusileido Malagos „Unicaja“.

Turkijos ekipa po šio pralaimėjimo reabilitavosi dvejomis pergalėmis prieš Podgoricos „Budučnost“ bei Gdynios „Asseco Arka“ klubus.

Vėliau sekė du pralaimėjimai Trento ir Oldenburgo komandoms, o paskutinį grupės mačą „Galatasaray“ pavyko užbaigti lengva pergale prieš „Asseco Arka“. To pakako grupėje užimti 2 vietą.

Viena iš Turkijos ekipos stiprybių buvo kova po krepšiais. Europos taurėje „Galatasaray“ pagal šį žaidimo aspektą rikiavosi 5 vietoje (vid. Atkovoti 37 kam.), tačiau šįkart turkai buvo bejėgiai.

Taip Turkijos komanda Europos taurėje per rungtynes vidutiniškai pelnė po 82 taškus.

Stambulo „Galatasaray“ ekipa nuo praėjusių metų gruodžio 7 dienos nepralaimėjo nei vienos dvikovos Europos taurėje ir Turkijos lygoje.

6 laimėjimai buvo iškovoti vietinėje lygoje, o dar 2 – Europos taurėje. Šioje pergalingoje serijoje turkai 5 pergales šventė namų arenoje.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 21 (5/9 tritaškiai), Crancisco Cruzas 19 (3/7 tritaškiai), Arnas Butkevičius 14 (6/6 dvitaškiai, 8 atk. kam., 5 rez. perd., 22 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Terrellas Holloway‘us 9 (0/4 tritaškiai), Martynas Echodas 8, Evaldas Kairys 4, Cameronas Bairstowas 2.

„Galatasaray“: Aaronas Harrisojnas 22 (4/9 tritaškiai), Alexas Poythressas 19 (6 atk. kam.), Gregas Whittingtonas 12, Tai‘us Websteris 8 (16 min.).