LKL čempionate „Lietkabelis“ įrodė savo pranašumą prieš „Cbet“ krepšininkus

[[ge:lrytas:lrytas:13392415]]

Tomas Dimša klauso komandos draugo patarimų.<br> FIBA.com nuotr.

Jan 25, 2020, 5:17 PM, atnaujinta Jan 26, 2020, 12:02 PM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį Panevėžio „Lietkabelis“ namuose priėmė Prienų „Cbet“ komandą ir šventė pergalę rezultatu 76:62 (19:18, 25:9, 12:17, 20:18). Tai buvo 20-ojo turo rungtynės. Panevėžiečiai yra iškovoję 13 pergalių ir patyrę 7 pralaimėjimus. Prieniškiai laimėjo 9 kartus ir 11 sykių turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Ankstesniajame LKL ture „Lietkabelis“ svečiuose pralaimėjo Utenos „Juventus“ (77:89), nors prieš tai įveikė ir Kauno „Žalgirį“ (83:72), ir Klaipėdos „Neptūną“ (104:62).

„Cbet“ pastaruoju metu šventė pergales ir prieš Alytaus „Dzūkiją“ (68:61) ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (67:65).

Šio sezono tarpusavio dvikovose priešininkai pasidalino po pergalę. Panevėžyje laimėjo aikštės šeimininkai (74:61), o Prienuose „Cbet“ pasiekė revanšą (80:74).

„Lietkabelis“ per du kėlinius leido varžovams įmesti vos 27 taškus, o patys pelnė 44. „CBet“ jaunimas nesusitvarkė su patyrusiu Željko Šakičiumi.

Puolėjas baudė varžovus tiek po krepšiu, tiek tolimais metimais. Kroatas iš viso surinko 17 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas (+26 naudingumo balai).

Likus 6 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, „CBet“ atsiliko nuo aikštės šeimininkų vos 5 taškais, tačiau „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos „Lietkabelis“ lėtai, bet užtikrintai baigė mačą pergalingai.

Prie Prienų ekipos sugrįžimo į rungtynes prisidėjo Laurynas Birutis. Centras buvo problema žemesnei panevėžiečių priekinei linijai. L.Birutis rungtynes baigė su 11 taškų ir +22 naudingumo balais savo sąskaitoje.

„CBet“ tungtynėms registravo vos 9 žaidėjus, o Ernestas Mankauskas ir Gediminas Maceina nepakilo nuo suolo. Lukas Uleckas ir Vaidas Čepukaitis nežaidė dėl ligos.

„Lietkabelyje“ sunkiai įsitvirtinti sekasi Gilvydui Birutai. Aukštaūgis žaidė 9 minutes, perėmė ir prarado po kamuolį ir baigė rungtynes su 0 naudingumo balų.

Neseniai komandą papildžiusiam latviui Rihardui Kuksikui sekėsi kiek geriau – 5 taškai ir 6 naudingumo balai.

Rezultatas:

„Lietkabelis“ (13/7) – „Cbet“ (9/11) – 76:62 (19:18, 25:9, 12:17, 20:18).

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 17 (10 atk. kam., +26 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 12 (4 atk. kam.), Tomas Dimša ir Gabrielius Maldūnas po 10, Paulius Valinskas 9, Margiris Normantas 6, Rihardas Kuksikas 5, Martynas Sajus 4, Marius Valinskas 3 taškai. Gilvydas Biruta (09:47 min.) ir Tadas Vaičiūnas (00:37 sek.) taškų nesurinko.

„CBet“: Regimanas Miniotas 18 (6/6 dvitaškiai), Laurynas Birutis 11 (7 atk. kam., +22 naud. bal.), Arnas Velička 10 (6 rez. perdav.), Karolis Guščikas 8, Martynas Varnas 7, Donatas Sabeckis 6, Mindaugas Lukauskis 2 taškai. Ernestas Mankauskas ir Gediminas Maceina nežaidė.