„Ryto“ košmaras Europos taurėje: per kėlinį 3 taškus įmetę vilniečiai buvo sutraiškyti „Monaco“

[[ge:lrytas:lrytas:13442045]]

„Rytas“ jau kartą įveikė „Monaco“<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 29, 2020, 8:29 PM, atnaujinta Jan 30, 2020, 12:44 AM

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sužaidė įspūdingiausiai blogiausias pastarųjų metų rungtynes. Europos taurės „Top 16“ etapo akistatoje Monake vilniečiai beviltiškai nusileido vietos „Monaco“ krepšininkams 61:86 (12:32, 3:21, 20:22, 26:11). Sostinės komanda pasiekė begalę savo antirekordų, tačiau vienas ypač įspūdingas – per kėlinį Dainiaus Adomaičio kariauna sugebėjo sukrapštyti vos 3 taškus. Be to, vilniečiai Monake buvo atsilikę ir 43 taškų skirtumu.

Lygiai prieš savaitę vilniečiai savo aistruolių akivaizdoje G grupės dvikovoje 80:75 įveikė Prancūzijos čempionato lyderius ir buvo manyta, kad dar viena sėkmė Monake jau pravertų „Rytui“ duris į turnyro geriausiųjų komandų aštuonetą – atkrintamuosius mačus.

Tačiau šią svajonę Saša Obradovičiaus vyrai numarino jau pirmame kėlinyje – įsibėgėję ir agresyvią gynybą naudoję „Monaco“ krepšininkai tiesiog volu pervažiavo per Lietuvos vicečempioną ir po 10 minučių pirmavo nepadoriu rezultatu 32:12.

Antrame kėlinyje sostinės žaidėjai buvo tiesiog nužudyti – jie sugebėjo pelnyti vos 3 taškus, o varžovai įmetė 21. Galima buvo įvardinti tuos du žaidėjus, kurie pasižymėjo: „Rytui“ dvitaškį įmetė P.Cruzas, o baudos metimu tašką pridėjo C.Bairstowas.

Po dviejų kėlinių vilniečiai buvo įmetę vos 15 taškų ir skirtumas siekė 38 taškus.

Trečiame kėlinyje „Monaco“ padidino persvarą net iki 43 taškų – 73:40, o „Rytas“ ir toliau rodė siaubingai blogą krepšinį bei laukė šios tragedijos pabaigos.

Ketvirtame kėlinyje vilniečiams krito keli tritaškiai, tačiau tai situacijos aikštėje nepagerino. Maža to – Deividas Sirvydis vos nesusimušė su Dee Bostu ir abu gavo po techninę pražangą, nors konflikto iniciatoriumi buvo lietuvis.

„Rytas“ Monake patyrė gėdingą sezono pralaimėjimą, o prancūzų ekipa pratęsė nepralaimėtų mačų namie seriją – per septynias Europos taurės dvikovas savo žiūrovų akivaizdoje krito tik kartą.

Iki šiol didžiausias vilniečių pralaimėjimas tarptautiniame turnyre buvo 2014-aisiais, kai Saragosoje pralaimėta 34 taškų skirtumu – 60:94 vietos CAI ekipai.

Po šios dienos dvikovų visis G grupės komandos turi po 2 pergales ir 2 pralaimėjimus.

„Monaco“: Norrisas Cole'as 17 (6 rez. perd.), Dee Bostas 16 (22 naud. bal.), Anthony Clemmonsas 13, Wilfriedas Yeguete 12, Yakuba Ouattara 10.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 13 (9/9 baud.), Deividas Sirvydis 11, Dovis Bičkauskis 9 (3/3 trit.), Paco Cruzas 8, Terrellas Halloway'us, Evaldas Kairys ir Arnas Butkevičius po 4, Cameronas Bairstowas ir Mindaugas Girdžiūnas po 3, Marekas Blaževičius 2.