LKL dvikovoje Panevėžyje „Lietkabelis“ neturėjo daug rūpesčių su „Nevėžiu“

[[ge:lrytas:lrytas:13477029]]

Margiris Normantas patenkintas savo žaidimu.<br> FIBA.com nuotr.

Feb 1, 2020, 6:12 PM, atnaujinta Feb 2, 2020, 11:15 AM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyre Panevėžio „Lietkabelis“ šeštadienį savų žiūrovų akivaizdoje susitiko su Kėdainių „Nevėžiu“ ir laimėjo rezultatu 85:69 (20:17, 23:11, 14:21, 28:20). Tai buvo LKL čempionato 21-ojo turo dvikova. Panevėžiečių taupyklėje dabar yra 14 pergalių ir 7 pralaimėjimai, o kėdainiečiai šventė 6 pergales ir patyrė 15 nesėkmių.

„Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygoje ir LKL turi keturių pergalių iš eilės seriją, o vietos fronte pastarąjį kartą prieš tai nugalėjo ir Prienų „Cbet“ (76:62).

„Nevėžis“ prieš savaitę LKL pirmenybėse nusileido Utenos „Juventus“ (77:82).

Pirmuosiuose dviejuose ratuose priešininkai pasidalino po pergalę. Jei spalio mėnesį aukštai pakėlę galvas buvo „Nevėžio“ krepšininkai (91:68), tai lapkritį Panevėžio ekipa pasiekė revanšą (75:51).

„Nevėžis“ sužaidė pirmąsias rungtynes be į Ispaniją išvykusio komandos lyderio Lauryno Beliausko. Kėdainių ekipoje atsilaisvinusią lyderio vietą užėmė Arminas Urbutis, kuris pelnė 16 taškų.

Gilvydas Biruta pirmąjį kartą šį sezoną pelnė dviženklį taškų skaičių. Jis realizavo visus 9 dvitaškius, įmetė 21 tašką ir surinko +25 naudingumo balus.

Latvis Rihardas Kuksiksas pagerino prieš tai turėtą 11 taškų asmeninį rekordą ir baigė rungtynes su 16 taškų.

„Lietkabelio“ ekipa po pirmųjų 10-ies minučių turėjo trapų 3 taškų pranašumą (20:17), tačiau puikus antrasis ketvirtis panevėžiečiams leido į ilgąją pertrauką išeiti įtikinamai pirmaujant (43:28).

Antrąją rungtynių dalį kur kas geriau pradėjo svečiai, o po dviejų iš eilės Kristupo Žemaičio tritaškių ir Viny Okouo dviejų taškų „Nevėžio“ deficitas ištirpo iki keturių taškų (47:51).

Puolimą išjudinęs „Lietkabelis“ jau po pirmosios ketvirtojo kėlinio atakos susigrąžino dviženklį pranašumą (59:49). „Lietkabelis“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 13:2 ir nutolo varžovų (70:51).

„Nevėžis“ dar sykį sumažino atsilikimą iki 10 taškų (63:73), tačiau intrigos atkurti nesugebėjo.

Rezultatas:

„Lietkabelis“ (14/7) – „Nevėžis“ (6/15) – 85:69 (20:17, 23:11, 14:21, 28:20).

„Lietkabelis“: Gilvydas Biruta 21, Rihardas Kuksikas 16, Paulius Valinskas 10, Tomas Dimša 9, Martynas Sajus ir Margiris Normantas po 7, Gabrielius Maldūnas 6, Vytenis Lipkevičius 4, Tadas Vaičiūnas ir Marius Valinskas po 3, Željko Šakičius 2 taškai.

„Nevėžis“: Arminas Urbutis 16, Viny Okouo 11, Julius Kazakauskas ir Georgios Kalaitzakis po 10, Kristupas Žemaitis 8, Panagiotis Kalaitzakis 6, Matas Jucikas 4, Kevinas Chamas 3, Grantas Vasiliauskas 1 taškas. Ignas Labutis (05:55 min.) taškų nesurinko.