Rimas Kurtinaitis ir vėl imasi už galvos – apmaudžiai pralaimėta „Maccabi“

Rimas Kurtinaitis<br>bckhimki com. nuotr.
imas Kurtinaitis su savo auklėtiniais.<br>Twitter nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Feb 5, 2020, 9:08 PM, atnaujinta Feb 6, 2020, 12:00 AM

Eurolygoje šią savaitę žaidžiami sunkiosios savaitės mačai ir trečiadienį savo akistatose grūmėsi dar keturios poros. Savo akistatą žaidė išvykoje Rimo Kurtinaičio vedamas Maskvos srities „Chimki“ klubas ir Tel Avivo „Maccabi“. Maskviečiai ir vėl buvo priversti graužtis nagus: pradžioje pirmavę ir turėję 11 taškų persvarą galiausiai apmaudžiai pralaimėjo 77:80 (28:20, 19:16, 13:24, 17:20). Pralaimėjimą lėmė ir begalę metimų metęs bei nepataikęs rusų klubo vedlys Aleksejus Švedas. Tai ne pirmasis mačas, kuriame rusai nusileidžia dėl netaiklaus paskutinio metimo.

Rusijos rinktinės žaidėjas ir padėjo komandai ir tempė ją į liūną: per 27 minutes jis pelnė 18 taškų (2/9 dvitaškių, 3/12 tritaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 3 ir perėmė bei prarado po kamuolį, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, blokavo metimą, 2 kartus taip buvo nubaustas pats, 2 sykius prasižengė bei surinko 17 naudingumo balų.

Po dviejų kėlinių „Chimki“ buvo priekyje 47:36 ir neatrodė, kad įvyks kažkas netikėto. Tačiau jau per pirmąsias tris trečiojo kėlinio minutes „Maccabi“ spurtavo 12:0 ir neliko toks persvaros, kuri atrodė gan solidi.

Likus žaisti minutę Elijah Bryantas dvitaškiu išvedė „Maccabi“ į priekį – 79:77, o nerezultatyvi „Chimki“ ataka po kelių pražangų privertė E.Bryantą mesti baudų metimus: jis pataikė tik kartą ir paliko svečiams viltį. Tačiau likus kovoti 2,6 sek. A.Švedas, gavęs kamuolį, sužingsniavo ir „Maccabi“ šventė pergalę.

Dešimt turų tarp lyderių buvusi Rusijos vicečempionė pateko į tragišką duobę – R.Kurtinaičo kariauna iš 15 rungtynių laimėjo vos 3 ir dabar žengia 11-oje pozicijoje, o ją pasivijo ir Kauno „Žalgiris“.

Maskviečiai jau tris turus iš eilės nepatiria pergalės skonio, praėjusiame ture kritę nuo Maskvos CSKA 69:78.

Jau kalbama, kad R.Kurtinaičio kėdė dėl šių nesėkmių braška.

Ne ką geriau pastaruoju metu žaidė ir „Maccabi“, turėjusi dvi nesėkmes iš eilės: praėjusią savaitę Tel Avivo atstovai krito nuo Madrido „Real“ 77:81

Tarpusavyje komandos pirmame rate žaidė šio sezono turnyro atidarymo rungtynes ir „Chimki“ laimėjo 89:83.

„Maccabi“: Elijah Bryantas 21 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Tyleris Dorsey 12 (4/8 tritaškių), Deni Avdija 11 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Othello Hunteris 10 (8 atk. kam., 5/12 dvitaškių).

„Chimki“: Aleksejus Švedas 18 (5/21 metimų, 10 rez. perd.), Jonas Jerebko 17 (6/8 dvitaškių, 5 atk. kam.), Janis Timma 13 (2/10 tritaškių), Stefanas Jovičius 11, Devinas Bookeris 7 (6 atk. kam., 5 klaidos).