Rekordinio Eurolygos tritaškių kiekio „Žalgirio“ ekipai pergalei neužteko – „Anadolu Efes“ išnešė sveiką kailį

[[ge:lrytas:lrytas:13544520]]

Kauno „Žalgiris“ namie pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ klubui<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Feb 6, 2020, 7:04 PM, atnaujinta Feb 6, 2020, 10:13 PM

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Stambule rodė atkaklumo ir tritaškių taiklumo stebuklus. Kauniečiai pasiekė Eurolygos tritaškių rekordą – įmetė 19 tolimų metimų. Bet ir to neužteko įveikti išprotėjusiai sėkmingą lemiamą atkarpą sužaidusią turnyro lyderę „Anadolu Efes“ – žalgiriečiai nusileido 91:96 (20:19, 23:21, 22:23, 26:33). Turkai nutraukė trijų kauniečių pergalių seriją iš eilės ir tradiciją, jog nuo 2018 metų šios ekipos pergales šventė tik varžovų aikštėse.

Stambulo klubas kauniečius palaužė tik likus žaisti 3 minutes, kai techninę pražangą gavo Šarūnas Jasikevičius, o „Anadolu Efes“ sumetusi baudas pabėgo 82:76, 87:81. Ilgai tylėjęs ir taškų du kėlinius nepelnęs turkų lyderis Shaine'as Larkinas sumetė 23 taškus ir lėmė pergalę ekipai.

Kauno „Žalgiris“ per pirmuosius du kėlinius tiesiog nokautavo Eurolygos lyderius „Anadolu Efes“. Beveik taškas į tašką vykusiame 20 minučių trileryje žalgiriečiai pataikė net 10 tolimų metimų iš 13, o dvitaškiai jiems krito lyg tritaškiai – įmetė vos 5 iš 14.

Tai leido Šarūno Jasikevičiaus kariaunai pradžioje pirmauti net 8:0, tačiau po to neatsilikti nuo „Anadolu Efes“. Ir net po ketvirtojo KC Riverso tritaškio iš penkių galimų išeiti ilsėtis pirmaujant 43:40.

Tokio įspūdingo rezultato, kai žalgiriečiai tolimus metimus metė 76 procentų taiklumu, sunku buvo kam atsiminti.

Ir po didžiosios pertraukos vaizdas nepasikeitė – „Žalgiris“ šeimininkus daužė tritaškiais, savo 7 taškų šou rengė Edgaras Ulanovas ir trečiojo kėlinio 7 minutę Kauno klubas buvo susikrovęs net 9 taškų persvarą – 65:56.

Vis dėlto, išlaikyti persvaros mūsiškiai nesugebėjo – prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ buvo priekyje 65:63.

Ketvirtame kėlinyje žalgiriečiai ir toliau tolimais metimais laikė atotrūkį ir net pirmavo 71:65, bet įpusėjus ketvirčiui skirtumas tapo 70:71, o tylėjęs Shaine Larkinas tritaškiu išvedė į priekį saviškius 73:71.

Likus 3 minutėms „Anadolu Efes“ jau buvo priekyje 78:74, o po to dar ir padidino persvarą priešpaskutinę minutę 87:81. Kauniečiai iš paskutiniųjų dar bandė kabintis į kovą, tačiau bergdžiai.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 22, Shane'as Larkinas 21, Tiboras Pleissas ir Krunoslavas Simonas po 15.

„Žalgiris“: Zachas LeDay'us 22, K.C.Riversas 18, Edgaras Ulanovas 12, Nigelas Hayesas 11, Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius 9, Martinas Gebenas 4, Artūras Milaknis 3.

Rungtynių statistika:

Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 96:91

Dvitaškiai: 23/38 (60,5 proc.) – 12/24 (50 proc.)

Tritaškiai: 10/21 (47,6 proc.) – 19/31 (61.3 proc.)

Baudų metimai: 20/21 (95,2 proc.) – 10/11 (90,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 24 (7) – 22 (5)

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 24

Klaidos: 9 – 14

Perimti kamuoliai: 7 – 4

Blokai: 2 – 3

Pražangos: 23 – 17

Naudingumas: 112:95

Gruodžio viduryje namie „Žalgiris“ turkų klubui pralaimėjo 68:74.

Nuo 2018 metų pradžios visas šių komandų rungtynes laimėjo svečiai: 2018 m. vasarį ir spalį Stambule nugalėjo „Žalgiris“, 2019 m. sausį ir gruodį Kaune – „Anadolu Efes“.

Turkų „Anadolu Efes“ savo aikštėje „Žalgirį“ pastarąjį kartą įveikė 2013 m. lapkritį, o nuo tada Kauno komanda Stambule laimėjo keturis kartus iš eilės. Iš viso šios komandos žaidė 19 oficialių rungtynių, per kurias „Žalgiris“ iškovojo 12 pergalių.