Kai neužtenka net rekordinio tritaškių lietaus: dvejopi jausmai apėmė ne tik Šarą Lrytas.lt iš Stambulo

Šarūną Jasikevičių apėmė dvejopi jausmai. Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį išvykoje gerino rekordus, kai pataikė net 19 tritaškių, tačiau pergalės iš Stambulo išsivežti nepavyko. Š.Jasikevičiui teko sveikinti Stambulo „Anadolu Efes“ trenerį Erginą Atamaną, kurio komanda Eurolygoje iškovojo devintąją pergalę paeiliui – 96:91.

"Žalgiris" nusileido "Anadolu Efes" ekipai.<br> zalgiris.lt nuotr.
 "Žalgiris" nusileido "Anadolu Efes" ekipai. Šarūnas Jasikevičius.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Specialiai lrytas.lt iš Stambulo (Turkija)

Feb 7, 2020, 10:50 AM, atnaujinta Feb 10, 2020, 4:52 PM

„Žalgirio“ treneris neslėpė pykčio, po rungtynių jis net neketino spausti rankos teisėjams. Pasveikinęs varžovų ekipą Šaras nuskubėjo rūbinės link. Tomas Masiulis ir Darius Maskoliūnas dar skėsčiojo rankomis, klausdami teisėjų, kodėl lemiami švilpukai buvo tokie abejotini: jie varė iš proto ne tik Kauno komandą, bet ir namie likusius viso miesto sirgalius.

„Neturiu jokių problemų pasakyti, kad pagrindinis mačo momentas buvo pražanga Nigeliui Hayesui. Ten buvo 100 proc. pražanga puolime“, – ketvirtojo kėlinio pabaigą prisiminė treneris.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms, Chirsas Singletonas greitoje atakoje nuskynė Nigelį Hayesą. Pavėlavęs teisėjo švilpukas skelbė, kad pražangą užsidirbo žalgirietis. Netrukus Šaras buvo nubaustas ir technine pražanga, o komandos laivas ėmė skęsti – 76:82.

„Jei aš gaunu techninę baudą, tai 95 proc., kad aš esu jos vertas. Bet čia – aš nežinau, kėdė nukrito, o man skyrė techninę pražangą. Kažkiek su šituo momentu nepasisekė, nesulaukėme pagarbos“, – teisėjams priekaištavo strategas.

Kiek chaotišką ir nesėkmingą rungtynių pabaigą apkartino, atrodo, jau ranka pasiekiama pergalė. Vis dėlto vaikiškos klaidos tiek puolime, tiek gynyboje neleido įveikti geriausios Eurolygos komandos.

Lrytas.lt apžvelgia svarbiausius rungtynių su „Anadolu Efes“ momentus.

Tylėjo 23 minutes

Rungtynių išvakarėse Lukas Lekavičius nedrąsiai kalbėjo, kad „Anadolu Efes“ lyderio Shane‘o Larkino sustabdyti neįmanoma. Jį galima tik pristabdyti.

Tuo puikiai galėjome įsitikinti ketvirtadienį, kai naudingiausias Eurolygos žaidėjas net 23 minutes nesugebėjo realizuoti savo metimų, tačiau vėliau išvedė savo ekipą į priekį.

Pirmuosius taškus baudų metimais jis pelnė tik trečiojo kėlinio pradžioje – 46:48.

Tiesa, pirmoje rungtynių dalyje „Žalgirį“ baudė kiti žaidėjai. Serbas Vasilje Mičičius ir prancūzas Rodrigue‘as Beaubois varpė kauniečių krepšį taikliais metimais, tad Šarui teko imtis permainų.

„R.Beaubois mus baudė, o Sh.Larkinas vis tiek žaisdavo po išsikeitimo, tai nelabai svarbu, kas jį gins, ar Lukas, ar Thomasas Walkupas“, – pokyčius gynyboje aiškino Š.Jasikevičius.

Kol Th.Walkupas gainiojo Sh.Larkina, „Anadolu Efes“ amerikietis buvo priverstas rinktis sudėtingus metimus. Antroje rungtynių dalyje Th.Walkupas ėmėsi darbo stabdydamas R.Beaubois, tad prie Sh.Larkino prikibo L.Lekavičius.

Vis dėlto tai nepasiteisino. Amerikietis antroje rungtynių dalyje sumetė lemiamus metimus ir pelnė 25 taškus.

„Kai Sh.Larkinas įmeta keletą metimų, jis „užsidega“. Jie turi daugybę metikų, tad išplėtė savo žaidimą ir tuo puikiai pasinaudojo“, – ypatingą varžovų lyderio savybę lrytas.lt aiškino ir Zachas LeDay.

Tolimi Sh.Larkino metimai ketvirtojo kėlinio metu užvedė vietos sirgalių armiją, tuo pačiu skandino ir „Žalgirio“ vyrus.

Perdavimai į užribį

Kauniečiai puikiai pradėjo rungtynes, pataikė 4 tolimus metimus, tačiau tiek pat kartų suklydo. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ turėjo vos vieno taško pranašumą (20:19), tačiau jis galėjo būti ir didesnis.

„Klaidos buvo vienas iš pirmosios pusės minusų. Mes išmėtėme kamuolius į užribius, o „Anadolu Efes“ tikrai nėra kažkokia labai gynybinė komanda.

Jie mėgsta pagudrauti, pasukčiauti gynyboje. Kartais pritrūko paprastumo puolime. Jie provokuodavo priimti mus sudėtingus sprendimus ir mes kažkur pasiklysdavome. Klaidos šiandien buvo tikrai labai skaudžios“, – lrytas.lt kalbėjo E.Ulanovas.

„Žalgiris“ atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24-14), tačiau atkovojo mažiau kamuolių (23-27) ir padarė daugiau klaidų (14-9).

Po „Žalgirio“ klaidų turkai įmetė 15 taškų, didžiąją dalį jų – lemiamo ketvirčio metu.

Galima prisiminti ir skaudų Sh.Larkino tolimą metimą trečiojo kėlinio pabaigoje, kai po Z.LeDay klaidos šeimininkų gynėjo tolimas metimas ištirpino turėtą 9 taškų pranašumą (65:56)  63:65.

„Pritrūko detalių žaidžiant tokį fantastinį krepšinį. Nesuprantami dalykai su padarytomis klaidomis, tos pačios dainelės. „Anadolu Efes“ vidurkis yra 88 taškai, o mes čia negalime laimėti, jei nenuimame jų skaičių. Mes tą patį šnekėjome Madride, Atėnuose ir šiandien vėl tas pats“, – pralaimėjimo priežastis aiškino Š.Jasikevičius.

Tai buvo 11-asis „Žalgirio“ pralaimėjimas septynių ar mažesniu taškų skirtumu. Remiantis +/- rodikliu, kauniečiai yra pirmojo Eurolygos šešeto komanda.

„Žalgirio“ įmestų ir praleistų taškų santykis yra +46, tokį patį rodiklį fiksuoja ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipa, kurios sąskaitoje yra 13 pergalių ir 10 pralaimėjimų, jie rikiuojasi šeštoje vietoje.

Palyginimui, Kauno ekipos sąskaitoje – 9 pergalės ir 15 pralaimėjimų bei 13-oji vieta.

Dvejopi jausmai

„Žalgirio“ žaidimu grožėjosi ir „ŽAS“ grupės narys Linas Zareckis-Choras. Sinano Erdemo arenoje muzikinės grupės narys įsitaisė tiesiai už „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolo.

Prieš rungtynes jis dar spėjo paspausti ranką „Žalgirio“ direktoriui Pauliui Motiejūnui, kuris patyliukais ketvirtadienį šventė 39-ąjį gimtadienį. Nors komandos žaidimas buvo gražus, žaidėjai jam dovanos neįteikė.

Keisti jausmai apėmė ir Šarą.

„Toks dvejopas jausmas: atrodo, tu ir pralaimi rungtynes, ir esi patenkintas žaidėjų kovingumu, ir nusiteikimu. Atrodo, kad buvo ir tas tikėjimas, kad tu atvažiavęs į Stambulą gali įveikti „Anadolu Efes“, – nerišliai kalbėjo Š.Jasikevičius.

Tokios tritaškių liūties per Eurolygoje žaistas „Žalgirio“ rungtynes sirgaliai dar nebuvo matę.

Žalgiriečiai į „Anadolu Efes“ krepšį įmetė net 19 tritaškių. Per visą šiuolaikinės Eurolygos istoriją pataikyti daugiau tritaškių per rungtynes pavyko tik vienai komandai – 2018 metais Podgoricos „Budučnost“ iš toli taikliai šovė 21 kartą.

Kauno krepšininkai iš toli mėtė dažniau ir taikliau negu iš dviejų taškų zonos. Jie pataikė 50 proc. dvitaškių (12 iš 24) ir 61,3 proc. tritaškių (19 iš 31).

Bent po vieną tolimą metimą pataikė net septyni žalgiriečiai iš dešimties.

Sezono viduryje į Kauną atvykęs K.C. Riversas pataikė 6 iš 10, Z.LeDay ir N.Hayesas įmetė po 3 iš 3, Th.Walkupas – 3 iš 5, E.Ulanovas – 2 iš 3, Artūras Milaknis – 1 iš 2, Lukas Lekavičius – 1 iš 3 tritaškių.

„Tai labai palengvina žaidimą, – taiklių tolimų metimų svarbą aiškino E.Ulanovas. – Visi žino mūsų komandą, seka derinius. Nebuvome mes čia visi tokie geri metikai, bet šiuo metu, jeigu pataikome, tai tikrai labiau padeda, atsiranda daugiau variantų puolime.

Buvo momentas ketvirtajame kėlinyje, kuomet praradome ritmą ir tie tritaškiai labai gelbėjo.“

„Anadolu Efes“ pasiekė 21-ąją pergalę per 24 turus. E.Atamano auklėtinių nesustabdė net rekordinis „Žalgirio“ tritaškių skaičius. Turkai dar kartą įrodė, kad yra pagrindiniai favoritai laimėti šių metų Eurolygą.

Nepaisant skaudaus pralaimėjimo, „Žalgiris“ vis dar varžosi dėl vietos „Top 8“ etape. Tiesa, artėjančią savaitę Eurolygos rungtynių neišvysime, mat vyks nacionalinių čempionatų taurės turnyrai.

Artimiausias Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 20 d., kai Vitorijoje kausis su vietos „Baskonia“.