„Ryto“ jaunimas laimėjo žūtbūtinį mūšį grupėje, o finale laukia „Žalgiris“

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finale Kaune sekmadienį dėl tiesioginio bilieto į finalinį aštuonetą susigrums dvi Lietuvos komandos – „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Vilniečiai šeštadienį vakare tik po sunkios kovos 84:75 (19:18, 13:18, 20:15, 32:24) palaužė Badalonos „Joventut“ ekipą ir tapo B grupės nugalėtojais.

„Ryto“ jaunimas iškovojo trečiąją pergalę.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Feb 8, 2020, 7:47 PM, atnaujinta Feb 8, 2020, 9:21 PM

Abi Lietuvos 18-mečių ekipos grupių varžybose iškovojo po tris pergales, tačiau kauniečiai net ir suklupę būtų žengė į finalą, o „Rytui“ mūšis su „Joventut“ tapo žūtbūtinis.

Vilniečiai po dviejų kėlinių atsiliko 32:36, o be keitimų žaidęs jų lyderis Ąžuolas Tubelis strigo atakuodamas, nors rinko kamuolius vieną po kito.

Vis dėlto trečiajame kėlinyje „Ryto“ jaunimas neleido varžovams pabėgti ir išlygino žaidimą, o paskutiniame ketvirtyje galutinai patiesė ispanus, kai spurtavo 17:6 ir rezultatas tapo 79:66.

Nors vilniečiai buvo įgiję dviženklį pranašumą, paskutinę minutę juos lydėjo ir sėkmės: „Joventut“ žaidėjai pataikė tik 1 iš 7 baudų metimų.

„Rytą“ tempė 25 taškus surinkęs Augustas Marčiulionis, kuris pataikė 14 iš 17 baudų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Andreas Kalogiros surinko 17 taškų ir atkovojo 10 kamuolius, po Ąžuolas Tubelis pelnė 14 taškų ir sugriebė 18 kamuolių.

B grupėje vilniečiai iškovojo 3 pergales, o „Joventut“, Londono „Barking Abbey“ ir Stambulo „Fenerbahce“ – po 1.

A grupėje „Žalgiris“ laimėjo 3 rungtynes, „Nanterre“ – 2, Venecijos „Umana Reyer“ – 1, Saragosos „Casademont“ – 0.

Tas pačias vietas grupėse užėmusios komandos sekmadienį kovos dėl galutinių pozicijų, o „Rytas“ ir „Žalgiris“ susigrums finale, kuris prasidės 15 val. 15 min.