[[ge:lrytas:lrytas:13567135]]

„Neptūno“ komandą supurtė permainos.<br>bcneptunas.lt nuotr.
J.Žužos debiutas paženklintas rezultatyvumo rekordu.<br>bcneptunas.lt nuotr.

Feb 8, 2020, 4:53 PM, atnaujinta Feb 8, 2020, 8:35 PM

LKL čempionato 22-ojo turo rungtynėse šeštadienį Klaipėdoje sugrūmė turnyro lentelės kaimynai, tačiau dramos nebuvo.  Galingai atakavęs „Neptūnas“ (12/9) tiesiog sutriuškino sausį niekam nepralaimėjusią Utenos „Juventus“ (13/9) ekipą 115:89 (21:23, 33:20, 26:30, 35:16).

115 taškų - šio sezono LKL rezultatyvumo rekordas.

Uteniškiai po įspūdingos pergalių serijos pakilo į 4-ąją vietą, o banguojantis „Neptūnas“ po nesėkmingo pasirodymo FIBA Čempionų lygoje atleido trenerį Tomas Rinkevičių ir perdavė komandos vairą jo asistentui kroatui Juricai Žužai.

Vakar klaipėdiečiai nudžiugino jį puikiu rezultatyvumu.

„Nors ir neišvengėme klaidų, labai smagu taip rezultatyviai laimėti pirmąsias rungtynes, todėl esu laimingas“, – sakė J.Žuža.

Klaipėdiečiai dar turi atsargoje rungtynes su Alytaus „Dzūkija“ ir jas laimėję sugrįš į 4-ąją vietą.

Puikų pasirodymą surengė „Neptūno“ lietuvių penketukas. Deividas Gailius, Žygimantas Janavičius, Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis ir Osvaldas Olisevičius kartu sumetė net 85 taškus.

Klaipėdiečiai pataikė 16 tritaškių (iš 27) atakuodami 59 proc. taiklumu.

„Juventus“ gretose įvairumo buvo mažiau – komandą tempė Gytis Radzevičius ir Bryantas Crawfordas, o jiems talkino Norbertas Giga.

Rungtynių pradžioje uteniškiai dar laikėsi: Juliaus Juciko tvirtas žaidimas nugara į krepšį ir toliašaudė artilerija slopino garso lygį „Švyturio“ arenoje.

Bet antrojo kėlinio antroje pusėje ėmė aiškėti, kas šeimininkaus pajūryje. Deividas Gailius ir Osvaldas Olisevičius iki pertraukos kartu surinko 23 taškus, o svečiai pradėjo barstyti kamuolius lygioje vietoje.

Po pertraukos abi ekipos visiškai numojo ranka į gynybą, o po trijų ketvirčių šeimininkai pirmavo 80:73. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ spurtavo 11:0 ir padidino persvarą iki 18 taškų.

„Neptūnui“ 100-ąjį tašką baudų metimais pelnė Andre Williamsonas.

Universalų pasirodymą surengė geriausias šių rungtynių žaidėjas Tadas Sedekerskis. Puolėjas įmetė 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, surinkęs 26 naudingumo balus.